Designeri » C » Floral « Grupuri

Les Heures de Cartier: L'Heure Convoiteé II Cartier de dama

Les Heures de Cartier: L'Heure Convoiteé II Cartier de dama

Les Heures de Cartier: L'Heure Convoiteé II de Cartier este un parfum Floral de dama. Les Heures de Cartier: L'Heure Convoiteé II a fost lansat in 2011. Parfumul prezinta garoafa, stanjenel si note pudrate.

garoafa stanjenel note pudrate

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Les Heures de Cartier: L'Heure Convoiteé II by Cartier.

Les Heures de Cartier: L'Heure Convoiteé II Recenziile parfumurilor

Este un parfum cu si despre garoafa, asa cum este ea, usor picanta si pudrata. Aici insa, ea este si mai pudrata, pentru ca este potentata de alte note pudrate si iris, care se simt intr-un plan secundar.
Spre deosebire de alte parfumuri cu garoafa ca nota dominanta, cum ar fi Eternity de la Calvin Klein, aceasta de fata este una frumoasa, care, din fericire, nu se acreste pe pielea mea, cum mi se intampla cu altele.
Parfumul are iz clasic, chiar vintage ca si constructie, nu are dulceata, ci este doar pudrat cu garoafa. Nu imi place in mod deosebit mie aceasta floare ca miros, dar acesta este un parfum ok. Siaj si persistenta moderate.
Evaluare: 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Cartier Les Heures de Cartier: L'Heure Convoiteé II fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Cartier Les Heures de Cartier: L'Heure Convoiteé II, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Les Heures de Cartier: L'Heure Convoiteé II dupa Cartier. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Les Heures de Cartier: L'Heure Convoiteé II de Cartier reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

L`Occitane en Provence Eau du Val (Magnolia) Cafe Parfums Cafe Green Aftelier Lumiere Pacifica Tahitian Gardenia L`Erbolario Peonie Ayala Moriel Zohar Alexa Lixfeld 001 Melange Perfume Melange Solid Perfume Floral Revlon Love Her Madly Tonatto Profumi Notte a Taif Blue Q Dirty Girl Daisy Fuentes Dianoche Love