Designeri » C » Citric « Grupuri

Keig Castle Forbes de barbati

Keig Castle Forbes de barbati

Keig de Castle Forbes este un parfum Citric de barbati. Keig a fost lansat in anii 1990's. Creatorul acestui parfum este Andrew French. Notele de varf sunt lamaie, bergamot si lamaie verde; notele de mijloc sunt lemn de santal si cedru; Notele de baza sunt ambra si mosc.

lamaie bergamot lamaie verde

lemn de santal cedru

ambra mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Keig by Castle Forbes.

Keig Recenziile parfumurilor

Orpheus
Orpheus

Desi e pentru barbati, consider ca poate fi purtat fara probleme si de femei.
Este un citric sapunos, putin lemnos, ce iti da senzatia de prospetime si curatenie. Probabil moscul si santalul ii dau senzatia cremoasa, ca de sapun. Nu e deloc aspru, e rotund, catifelat. Desi e citric, performantele sunt bune, dupa 6 ore inca il mai simt. Proiectia e moderata.

La Esxence am avut ocazia sa incerc toate parfumurile casei Castle Forbes si sa-i cunosc pe simpaticii proprietari ai acestui brand, o familie nobila din Scotia care produce aceste parfumuri intr-o aripa a castelului Castle Forbes. Este un nume foarte cunoscut in randul celor care prefera produse de top, fiind un fel de Rolls Royce al cremelor de barbierit. Calitate de top. Parfumurile deopotriva de bune. Facute din materii prime naturale in proportie foarte mare, toate de origine locala, in stoc mic. Nu se gasesc pretutindeni online la magazinele care vand parfumuri de nisa si nici nu au intentia sa creasca prea mult, pentru ca lucrand cu stocuri mici nu ar putea satisface atatia distribuitori.

Le-am luat pe toate la rand testandu-le pe blottere. Cand am ajuns la Keig am avut un moment de revelatie. Nu se poate, e fantastic! L-am pus imediat pe piele si le-am zis ca eu ca femeie vreau sa port acest parfum. Este citric, dar departe de oricare alt citric cunoscut. Se simte limeta foarte verde si proaspata, cedrul si mult santal. E lemnos citric, cu accente de mosc, foarte bine omogenizat si fin…nimic aspru, nimic amarui, cedrul nu e cedrul tipic masculin. Imi pare absolut unisex, usor de purtat ca parfum de zi. Imi da o stare de bine, de confort. Este apa de parfum si are o intensitate satisfacatoare pentru un parfum in mare parte construit din note fresh.

Comorile adevarate iti iasa ele singure in cale, eu cautam demult un citric pentru mine si Keig mi-a venit in intampinare cand nu ma asteptam si m-a surprins, devenind citricul meu favorit!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Castle Forbes Keig fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Castle Forbes Keig, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Keig dupa Castle Forbes. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Keig de Castle Forbes reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Citric
Mexx Mexx Woman Acqua di Parma Acqua di Parma Colonia L`Occitane en Provence Ruban d'Orange D`Orsay Etiquette Bleue Demeter Fragrance Pink Grapefruit Creed Bois de Cedrat Jalaine Citrus Dream Susanne Lang Sula Sun-Kissed Citrus M. Micallef Pomelos Blue Q Miso Pretty Petal Citrus Splash I Profumi di Firenze Limone di Sicilia Lush Big