Designeri » C » Floral « Grupuri

1881 Cerruti de dama

1881 Cerruti de dama

ierbos
1881 Cerruti de dama Videouri
1881 Cerruti de dama Imagini 1881 Cerruti de dama Imagini 1881 Cerruti de dama Imagini 1881 Cerruti de dama Imagini 1881 Cerruti de dama Imagini 1881 Cerruti de dama Imagini 1881 Cerruti de dama Imagini

1881 de Cerruti este un parfum Floral de dama. 1881 a fost lansat in 1995. Creatorul acestui parfum este Claire Cain. Notele de varf sunt mimoza, stanjenel, violeta, frezie, iasomie, lacramioare, bergamot si trandafir; notele de mijloc sunt coriandru, tuberoza, stanjenel, musetel, galbanum, iasomie, lemn de trandafir brazilian, floare de portocal, muscata si narcisa; Notele de baza sunt lemn de santal, ambra, mosc, vanilie si cedru.

mimoza stanjenel violeta frezie iasomie lacramioare bergamot trandafir

coriandru tuberoza stanjenel musetel galbanum iasomie lemn de trandafir brazilian floare de portocal muscata narcisa

lemn de santal ambra mosc vanilie cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about 1881 by Cerruti.

1881 Recenziile parfumurilor

Simo
Simo

L-am testat de mai multe ori in incercarea de a gasi ceva placut in el. Se pare ca nu se potriveste chimiei pielii mele in nici un anotimp. Tot ceea ce reusesc sa simt este un miros de ierburi, intepator, care imi displace total! Florile nu isi fac aparitia..

Alexandra13
Alexandra13

Curat,floral,si aparent fara varsta.Un alt parfum care nu-mi lipseste din casa.Nu este scump,si poate fi folosit zilnic,in orice activitate.se simt in special lacramioarele si iasomia.Imi place,pot chiar spune ca-l iubesc.

glam.caramelle
glam.caramelle

E un parfum de suflet. Când miros parfumul ăsta îmi vin în minte trei lucruri, primăvara, anii copilăriei și mama. Mi se pare primăvara într-o sticlă. Parfumul îmi aduce aminte de copilarie pentru ca era parfumul preferat al mamei și îl purta numai primăvara. E un parfum suav, floral, diafan și mie mi se pare chiar persistent.

Michelle

Eu îl găsesc un pic schimbat, în sensul că era puţin mai condimentat în notele de debut, iar pe întreg parcursul său era mai dens, mai concentrat, mai cremos. Dar nu e o schimbare majoră, ci doar puţin sesizabilă. Sau poate mi s-a schimbat mie percepţia, deşi nu cred, pentru că am citit şi pe .com că fetelor li se pare puţin diluat parfumul.

andrasb
andrasb

Despre schimbarile lui Cerrutti 1881 (un parfum care mi-a marcat si mie primii ani de "parfumista") nu stiu decat ca ambalajul este diferit de cel de acum 12-13 ani (ma refer la sticla, capacul este complet diferit, de asemenea imprimeul de pe sticla cu "1881" in locul "triunghiului rasturnat" care se vede si in imagine). Continutul nu l-am regasit cu mult schimbat; de la a*** am comandat doar un esantion de 5 ml de 1881 anul trecut si era OK. Poate revin curand cu o recenzie pe continut.

Michelle

Îl folosesc de foarte mult timp şi, cu puţine excepţii, nu mi-a lipsit din garderobă. Orice altceva aş încerca, ma întorc mereu la el. Prietenii mei apropiaţi îl asociază, după atâta timp, cu mine. Este un parfum foarte feminin, cu note calde, foarte bine închegat şi miroase divin. Persistenţa e foarte bună şi, într-adevăr, aşa cum a scris şi Ralucucky, atrage complimente. Este potrivit pentru primăvară -vară.

Valentina29
Valentina29

E un parfum care mie imi miroase a curat! La prima pulverizare are un iz masculin dar se transforma in cateva minute intr-un parfum minunat, pentru zi, pentru primavara-vara! Superr!!

bibiutza
bibiutza

Imi aduce aminte de vremea cand mergeam la tara la cules de musetel,am descoperit ca desi este asa cum le zic eu un parfum ierbos imi place...este foarte feminin si cum spunea andrada miroase a proaspat si curatenie
Persista mult pt o edt

Lussy
Lussy

O intalnire calda si frumoasa este cu acest parfum inca de la inceput. Eleganta si individualitatea il caracterizeaza cel mai bine. O compozitie echilibrata bogata in note cu o multitudine de esente florale combinate cu tonuri puternice de specii rare de arbori. Cu un siaj moderat si o longevitate foarte mare Cerrutti 1881 te cucereste din prima clipa, te suprinde de fiecare data cand il intalnesti si te incalzeste odata cu trecerea timpului. Cum a spus si Andrada avand in vedere ca este doar apa de toaleta isi merita fiecare banut numai pentru cat de mult persista si intrece multe alte parfumuri care sunt edp.
Pe scurt acest parfum este feminin si un dulce deosebit, perfect pentru femeia care are mereu ceva misterios si un secret bine pastrat

ralucucky
ralucucky

Este printre parfumurile mele preferate de zi. La inceput e foarte puternic, dar in maximum jumatate de ora devine mult mai cald si mai aproape de piele. Foarte potrivit pentru primavara, atrage complimente si incanta prin persistenta si delicatete.

Un parfum safe, cu o aroma calda de musetel. Inceputul nu prea imi place, este destul de fructat (desi in notele oficiale nu apare a fi fructat), insa, dupa vreo 5 minute apare musetelul care rotunjeste compozitia, iar parfumul incepe sa aiba acel miros specific corpului ( ca si la Lacoste Pour Femme). Parfumul dureaza foarte mult pentru o apa de toaleta (6-7 ore) si are si oarece siaj. Este un parfum frumos cu un aer intim
Nota mea: 7/10

In general, nu cumpar ape de toaleta, fiindca am eu un fix cu eau de parfum. Cerutti 1881 e printre putinele exceptii si, mai curios, e printre putinele parfumuri pe care mi le cumpar mereu. Spun "curios" fiindca nu (mai) sunt deloc fan arome florale.
Miroase curat, a rufarie proaspat spalata, cu o nota dulce de lemn de santal in final. Uimitor de persistent, ramane pe piele mai mult de 8 ore si pe haine chiar mai mult. Am o multime de eau de parfum care nu reusesc performanta...
Mie mi se pare perfect pentru birou, nu omoara pe nimeni, dar se simte si starneste complimente.

Eau De Toilette 0.8oz
Cerruti 1881 Uomo Eau De Toilette Spray 100ml 3.3oz
StrawberryNET.com
Cerruti Cerruti 1881 Eau De Toilette Spray 100ml 3.3oz
Cerruti Cerruti 1881 Eau De Toilette Spray 100ml 3.3oz

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Cerruti 1881 fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Cerruti 1881, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica 1881 dupa Cerruti. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre 1881 de Cerruti reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Giorgio Armani Armani Code for Women Christian Dior Dior Addict Lacoste Lacoste Pour Femme Thierry Mugler Alien Versace Crystal Noir Kenzo Kenzo Amour Chanel Allure Sensuelle Christian Dior Pure Poison Calvin Klein Euphoria Christian Dior Hypnotic Poison Jean Paul Gaultier Classique Givenchy Hot Couture Lancome Poeme Juliette Has A Gun Lady Vengeance Givenchy Ange ou Demon Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Yves Saint Laurent Cinema Guerlain Shalimar Dolce&Gabbana The One Chanel Chance Eau de Toilette