Designeri » C » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Cerruti 1881 Blanc Cerruti de dama

Cerruti 1881 Blanc Cerruti de dama

Avut: 1 Vreau: 2

Cerruti 1881 Blanc Cerruti de dama Imagini Cerruti 1881 Blanc Cerruti de dama Imagini Cerruti 1881 Blanc Cerruti de dama Imagini

Cerruti 1881 Blanc de Cerruti este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Cerruti 1881 Blanc a fost lansat in 2006. Notele de varf sunt aldehide, Para si grapefruit alb; notele de mijloc sunt frezie, gardenie si floare de bumbac; Notele de baza sunt vanilie si mosc alb.

aldehide Para grapefruit alb

frezie gardenie floare de bumbac

vanilie mosc alb

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Cerruti 1881 Blanc by Cerruti.

Cerruti 1881 Blanc Recenziile parfumurilor

[email protected]
liajoldes@yahoo.com

Nu-mi amintesc să fi primit atâtea reacţii favorabile cu nici un alt parfum.Mi-a plăcut si mie din prima clipă dar mi-au plăcut şi alte parfumuri fără să fi primit complimente pentru acestea.
In primul rand e un parfum safe dar nu banal.Nu are nimic strident in el deşi debutează cu o discretă notă citrică.Apoi cred că para îi dă o anume dulceaţă şi frezia cu nota aldehidică, eleganţă.Nu stiu ce să zic de gardenie, poate nu o detectez din cauza aldehidelor.Floarea de bumbac o simt şi cred că ea face parfumul suav, uşor de purtat.Notele de bază nu le simt.Parfumul nu e prea longeviv dar sugerează preospeţime.Un bărbat îmi spunea că e parfum de femeie curată.Mi s-a părut o observaţie... inedită.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Cerruti Cerruti 1881 Blanc fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Cerruti Cerruti 1881 Blanc, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Cerruti 1881 Blanc dupa Cerruti. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Cerruti 1881 Blanc de Cerruti reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Lemnos Mosc
Kenzo Flower by Kenzo Le Parfum Lacoste Lacoste Pour Femme Yves Saint Laurent Elle The Body Shop Rougeberry Montale Aoud Collection - Aoud Flowers Agent Provocateur Diamond Dust Edition Jardin de France Anandita Jean-Louis Scherrer Miss Scherrer Salvador Dali Little Kiss Me FUBU Plush Lulu Beauty Lulamae Oriflame Volare Wisteria