Designeri » C » Aromatic Verde « Grupuri

Image Cerruti de barbati

Image Cerruti de barbati

Image de Cerruti este un parfum Aromatic Verde de barbati. Image a fost lansat in 1998. Creatorul acestui parfum este Ursula Wandel. Notele de varf sunt prune, frunze de bananier, Para si piper; notele de mijloc sunt chiparos, frunze de smochin, iasomie si lemn de guaiac; Notele de baza sunt lemn de santal, ambra, paciuli, vetiver de Tahiti, mosc si cedru.

prune frunze de bananier Para piper

chiparos frunze de smochin iasomie lemn de guaiac

lemn de santal ambra paciuli vetiver de Tahiti mosc cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Image by Cerruti.

Image Recenziile parfumurilor

Sarmis
Sarmis

Ce m-a atras in primul rand la acest parfum a fost prezentarea de exceptie, creatie Thierry de Baschmakoff. Cu un mesaj pozitiv ca un manifest - future, vision, creativity, inspiration, optimism - ce apare gravat in partea inferioara a sticlei in limbile engleza, franceza, germana, spaniola, italiana si cu un mecanism de pulverizare inedit, Image da clasa multor recipiente de parfumuri de la case cu pretentii. De altfel, prezentarea a fost primul motiv care mi-a starnit interesul pentru acest parfum pe care l-am mirosit in anul 1999.
Este un parfum pe care il poti aplica fara sa-ti faci griji ca o vei face in mod excesiv, cu teama de a nu deranja pe cei din jur. Te binedispune, este placut si inofensiv.
Image se deschide cu acorduri fructate de para, pruna, este prezenta si menta, chiar daca nu este listata in piramida olfactiva ca facand parte din compozitie. Dupa aproximativ doua ore devine usor dulceag, dar nu pentru mult timp intrucat apar destul de repede notele de baza ambra, mosc, santal.
Image are o longevitate medie, undeva intre 3-5 ore. Proiectia este buna in primele doua ore. Mi se pare usor similar in deschidere cu “Hugo” de Hugo Boss. Este un parfum fresh, curat care face exceptie de la “regula” prin faptul ca in compozitie nu apar citricele. E o alternativa excelenta la parfumurile acvatice. Este foarte potrivit pentru birou in sezonul cald. Pentru varsta 20+.
Un parfum placut, cu una din cele mai frumoase sticle pe care le am in colectie. Nota 8

Image by Cerruti 4.67 out of 5 based on 5 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Cerruti Image fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Cerruti Image, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Image dupa Cerruti. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Image de Cerruti reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Aromatic Verde
Yves Saint Laurent Rive Gauche pour Homme Emanuel Ungaro Ungaro pour L'Homme III Christian Dior Jules Guerlain Aqua Allegoria Laurier - Reglisse L`Erbolario Te Verde (Green Tea) M∙A∙C Creations Greenify Hugo Boss Hugo by Karim Rashid O Boticario Uomini Creed Baie de Genievre Demeter Fragrance Always Calm James Heeley Figuier CB I Hate Perfume Memory of Kindness