Designeri » C » Oriental « Grupuri

Allure Homme Edition Blanche Chanel de barbati

Allure Homme Edition Blanche Chanel de barbati

Allure Homme Edition Blanche Chanel de barbati Imagini Allure Homme Edition Blanche Chanel de barbati Imagini

Allure Homme Edition Blanche de Chanel este un parfum Oriental de barbati. Allure Homme Edition Blanche a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este Jacques Polge. Parfumul prezinta lemn de santal, boabe de tonka, ambra, vetiver de Tahiti, mosc, bergamota de Calabria, cedru, vanilie de Madagascar, lamaie siciliana si piper roz.

lemn de santal boabe de tonka ambra vetiver de Tahiti mosc bergamota de Calabria cedru vanilie de Madagascar lamaie siciliana piper roz

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Allure Homme Edition Blanche by Chanel.

Allure Homme Edition Blanche Eau de Parfum

Allure Homme Edition Blanche Recenziile parfumurilor

RolRO
RolRO

Deoarece Bleu de Chanel a avut o campanie de marketing puternica, edition blanche a fost ignorat de multi posibili cumparatori , va spun sincer ca edition blanche este mult mai bun. Nu am niciun fel de dubiu deoarece e mult prea mare diferenta in opinia mea. Va rog sa il testati pe acesta si nu sa sariti pe parfumul Chanel cel atat de promovat

Traian
Traian

Acest parfum este foarte frumos. Deschiderea se face cu un "strigat" olfactiv de LAMAI, apoi transformandu-se usor usor intr-o crema, usor dulceaga(vanilia intra in actiune). Apoi toate celelalte note apar in fundal, devenind mai complex, gurmand, addicting. La prima utilizare, vara, oamenii incepusera sa se adune doar ca sa adulmece mireasma din jurul meu. Parfum foarte bun pentru vara.

9/10

operfume
operfume

...un parfum proaspat, pentru zile calduroase care surprinde prin notele sale de citrice(lamaie)usor metalice. Este un parfum tineresc cu proiectie si longevitate moderata pe care pot sa il consider a fi chiar unisex. Nu este un parfum complex, dar este unul care place, un parfum usor de purtat, un parfum in care lamaia se imbraca usor in santal,mosc si vanilie.

tubykap20
tubykap20

O lamaie care iti lasa apa in gura...O lamaie stoarsa direct in gura!
Stiu ca suna urat dar in primul puff nu reusesc sa mai disting altceva! Daca il mai lasi sa se aseze o sa dai peste o combinatie foarte reusita de lamaie,vanilie,putina ambra,se simte putin si vetiverul sobru si taios.Sotului meu ii place foarte mult si cred ca va fi parfumul lui de suflet vara aceasta.

Longevitate 9/10

Siaj 8/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chanel Allure Homme Edition Blanche fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chanel Allure Homme Edition Blanche, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Allure Homme Edition Blanche dupa Chanel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Allure Homme Edition Blanche de Chanel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Thierry Mugler A*Men Pure Havane Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Christian Dior Dior Homme Intense Thierry Mugler A*Men Pure Malt Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Van Cleef & Arpels Midnight in Paris Christian Dior Fahrenheit Yves Saint Laurent L'Homme Chanel Bleu de Chanel Burberry London for Men Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Thierry Mugler A*Men Guerlain Guerlain Homme Intense Versace Dreamer By Kilian Back to Black Frederic Malle Musc Ravageur Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Chanel Allure Pour Homme Chanel Allure Homme Sport Creed Aventus