Designeri » C » Oriental Lemnos « Grupuri

Allure Homme Edition Blanche Eau de Parfum Chanel de barbati

Allure Homme Edition Blanche Eau de Parfum Chanel de barbati

Allure Homme Edition Blanche Eau de Parfum de Chanel este un parfum Oriental Lemnos de barbati. Acesta este un parfum nou Allure Homme Edition Blanche Eau de Parfum a fost lansat in 2014. Notele de varf sunt bergamot si lamaie; notele de mijloc sunt note lemnoase si lemn de santal; Notele de baza sunt vetiver si vanilie de Madagascar.

bergamot lamaie

note lemnoase lemn de santal

vetiver vanilie de Madagascar

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Allure Homme Edition Blanche Eau de Parfum by Chanel.

Allure Homme Edition Blanche

Allure Homme Edition Blanche Eau de Parfum Recenziile parfumurilor

RolRO
RolRO

Aceasta varianta este dupa parerea mea sub cea din 2008 care are note mai complexe, se dezvolta in timp , pe cand acesta in afara de nota pronuntata de lamaie vanilata nu prea se mai simte nimic

Cravisx
Cravisx

Mai intai doresc sa mentionez ca varianta EDP difera putin de cea initiala EDT, din cate imi amintesc versiunea EDT(pe care am mirosit-o prima data) aducea mai mult cu mirosul unei placinte cremoase de lamaie, pe cand concentratia actuala EDP are notele predominante de lamaie si vetiver, ciudat, uneori ma duce cu gandul la Encre Noire si nu prea ma face happy. Per ansamblu este un parfum foarte placut, insa nu grandios de impresionant. Parca este un miros schimbator, imi place si nu prea. Nu este o creatie care sa imi fi intrat la inima placerilor olfactive, dar pot spune ca imi place foarte mult.

Chanel Allure Edition Blanche EDP poate fi descris ca fiind o lamaie dulceaga si masculina pe un fond metalic, ce functioneaza nemaipomenit de bine primavara; un parfum realizat din ingrediente de inalta calitate marca CHANEL.

Nu cred ca mirosul s-ar potrivi cu imaginea unei fiinte feminine. Consider a fi exclusiv pentru barbati!
Un parfum unic ce isi are propriul peisaj.
Nota: 8.5 din 10

Allure Homme Edition Blanche Eau de Parfum by Chanel 4.00 out of 5 based on 1 ratings and 2 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chanel Allure Homme Edition Blanche Eau de Parfum fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chanel Allure Homme Edition Blanche Eau de Parfum, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Allure Homme Edition Blanche Eau de Parfum dupa Chanel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Allure Homme Edition Blanche Eau de Parfum de Chanel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Lemnos
Nikos Nikos Shiseido Feminite du Bois Guerlain Vol de Nuit Evasion L`Occitane en Provence Ambre Estée Lauder Sensuous Annick Goutal Musc Nomade Charriol Charriol Eau de Parfum Thierry Mugler Alien Liqueur de Parfum Histoires de Parfums 1740 Marquis de Sade Clive Christian C for Men FUBU Plush Sonoma Scent Studio Incense Pure