Designeri » C » Lemnos Condimentat « Grupuri

Allure Homme Sport Chanel de barbati

Allure Homme Sport Chanel de barbati

marin
aldehide
Allure Homme Sport Chanel de barbati Imagini Allure Homme Sport Chanel de barbati Imagini Allure Homme Sport Chanel de barbati Imagini Allure Homme Sport Chanel de barbati Imagini

Allure Homme Sport de Chanel este un parfum Lemnos Condimentat de barbati. Allure Homme Sport a fost lansat in 2004. Creatorul acestui parfum este Jacques Polge. Notele de varf sunt aldehide, portocala, mandarina sangerie si note marine; notele de mijloc sunt piper, neroli si cedru; Notele de baza sunt boabe de tonka, ambra, vanilie, vetiver, mosc alb si rasina elemi.

aldehide portocala mandarina sangerie note marine

piper neroli cedru

boabe de tonka ambra vanilie vetiver mosc alb rasina elemi

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Allure Homme Sport by Chanel.

Versace Pour Homme
Let's Fly
4711 Wunderwasser Men

Allure Homme Sport Recenziile parfumurilor

allure
allure

Este mult mai fresh, mai dinamic fata de Allure clasic, insa isi pastreaza subtilitatea si eleganta. Asadar este potrivit si pentru vacanta, mare, birou sau o iesire romantica seara.
Este unul dintre parfumurile mele preferate, alaturi de alte parfumuri Chanel si Acqua di Parma Club (care este masculin si nu unisex cum gresit este catalogat aici).
Nota 9,99/10 :)

Rose_selavie
Rose_selavie

Una din cele mai bune si la indemana solutii de a te racori pe canicula aici unde stau e o baie in raul Aare. E un rau glaciar care porneste din Alpi si traverseaza mai multe orase. Intri copot de caldura in apa clara si albastra care are maxim 21-22 de grade si te lasi dus de curent. Dupa o tura corpul iti este bine racorit pentru cateva ore - pielea e efectiv rece si senzatia de prospetime e extraordinara.

Pentru un efect similar poti incerca si Allure Homme Sport, un parfum reconfortant ce pare conceput pentru a-ti oferi o portie generoasa de energie si care te invioreaza. Reuseste toate astea prin efectul notei intense de portocala (si ce grozav ca n-au aplicat regula cu vesnica lamaie in varf, nu?) nota care se extinde pana in baza (gratie moleculelor de sinteza azi notele odinioara efemere persista timp indelungat) in amestec cu un iz marin (tot artificial, dar reda uimitor realitatea) si, nu va speriati, niste aldehide tihnite dar stiti cum sunt ele, si in cantitati reduse isi fac bine treaba.

Asadar e un miros citric savuros si trainic cu brize marine sarate si racorit din spate de aldehide. Se mai distinge si un ton de cedru spre baza, atat cat sa-mi fie clar ca de Allure Homme Sport nu ma voi atinge fiind prea masculin, insa oh da, as fi incantata sa-l recunosc vreodata in jur purtat de altcineva.

Chapeau Monsieur Polge et Chanel!

Psyy
Psyy

Un parfum extraordinar!!!

leila_mic
leila_mic

minunat - un parfum sport super, potrivit miscarii in aer liber - asta si face: iti da senzatia de liber! sotul meu il are ... nu ma mai satur de el

Nadia
Nadia

L-a avut soțul meu...nu am spațiu să îl caracterizez, MAGNIFIC aș putea spune, deosebit, persistența pe care o are mă face să acord o notă maximă acestui parfum!10 cu toate felicitările posibile!

andred
andred

Subscriu, impresioneaza atat prin prospetime in notele de varf cat si printr-o caldura balsamica usor condimentata mai pe urma. Cu siguranta il voi reachizitiona dupa ce il termin pe acesta.

iulix_73
iulix_73

Unul dintre cele mai bune parfumuri "Sport " ! 9/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chanel Allure Homme Sport fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chanel Allure Homme Sport, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Allure Homme Sport dupa Chanel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Allure Homme Sport de Chanel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Hermes Terre d'Hermes Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Thierry Mugler A*Men Pure Havane Chanel Bleu de Chanel Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Christian Dior Dior Homme Intense Christian Dior Fahrenheit Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Thierry Mugler A*Men Tom Ford Black Orchid Dolce&Gabbana The One for Men Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Versace Versace Man Eau Fraiche Thierry Mugler Alien Essence Absolue Thierry Mugler A*Men Pure Malt Christian Dior Dune ScentStory 24 Gold Giorgio Armani Acqua di Gio Essenza Guerlain Guerlain Homme Intense