Designeri » C » Oriental Lemnos « Grupuri

Allure Pour Homme Chanel de barbati

Allure Pour Homme Chanel de barbati

Allure Pour Homme Chanel de barbati Imagini Allure Pour Homme Chanel de barbati Imagini Allure Pour Homme Chanel de barbati Imagini Allure Pour Homme Chanel de barbati Imagini Allure Pour Homme Chanel de barbati Imagini Allure Pour Homme Chanel de barbati Imagini

Allure Pour Homme de Chanel este un parfum Oriental Lemnos de barbati. Allure Pour Homme a fost lansat in 1999. Creatorul acestui parfum este Jacques Polge. Notele de varf sunt ghimbir, lavanda, mandarina, piersica, bergamot si lamaie; notele de mijloc sunt gardenie, paciuli, frezie, iasomie, vetiver, anason, cedru, piper, trandafir si lemn de trandafir brazilian; Notele de baza sunt pielarie, lemn de santal, boabe de tonka, ambra, mosc, rasina benzoica, nuca de cocos, lichen si vanilie.

ghimbir lavanda mandarina piersica bergamot lamaie

gardenie paciuli frezie iasomie vetiver anason cedru piper trandafir lemn de trandafir brazilian

pielarie lemn de santal boabe de tonka ambra mosc rasina benzoica nuca de cocos lichen vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Allure Pour Homme by Chanel.

Uden

Allure Pour Homme Recenziile parfumurilor

Daca Egoiste e cel mai original parfum masculin produs de Chanel, Bleu de Chanel un piiiiiic cam prea comun, iar Antaeus cam pretentios dar o capodopera in zona orientalelor (si unul din parfumurile mele masculine preferate), Allure EDT Pour Homme este extrem de versatil, putand fi purtat oriunde, ceea ce desigur e un mare plus. De obicei ai unul pentru job, altul pentru club, altul pentru zilele de concediu, insa cu Allure sansele de a avea pana la urma un parfum cotidian ca "semnatura" cresc considerabil. Pentru ca Allure iti da cam totul: prospetime dar si stil.

Primele minute miroase foarte efervescent a lamaie si putina lavanda. Curat, stralucitor de curat. Imediat apoi simt un ton piperat foarte rafinat care-i evidentiaza latura masculina, iar mirosul proaspat si ascutit de fenicul contribuie si el la acest aspect.

Dar are si o latura dulce, un dulce aproape exotic pentru care cocosul se face raspunzator, nota facandu-se remarcata mai tarziu spre baza. Cocosul incalzeste oarecum compozitia insa nu-i va stirbi nimic din prospetimea initiala. E o imbinare foarte reusita de note dulci si note fresh, ambele stabile stand intr-un echilibru perfect.

Oh si cat dureaza! Il simti intreaga zi si cu siguranta si cei din jur vor fi incantati, caci nu-i asa, cu un Chanel nu prea dai gres, iar Allure EDT Pour Homme e un clasic desavarsit.

alex naser
alex naser

stau cu nasul in sticla si cred k merge si pe femei..eu il ador

eu_alin1
eu_alin1

Cand spui CHANEL spui un nume sfant in industria internationala a modei.O casa cu un renume mondial,care si-a castigat acest titlu datorita calitatii si unicitatii produselor,si care este un reper pentru toti.
Acest parfum este extraordinar,dulce,lemnos,fructat dar masculin,este o alúră cu adevarat eleganta si stilata.Il recomand

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chanel Allure Pour Homme fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chanel Allure Pour Homme, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Allure Pour Homme dupa Chanel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Allure Pour Homme de Chanel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dior Homme Intense Thierry Mugler A*Men Pure Malt Thierry Mugler A*Men Pure Havane Christian Dior Fahrenheit Van Cleef & Arpels Midnight in Paris Bvlgari Black Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Chanel Bleu de Chanel Thierry Mugler A*Men Hermes Terre d'Hermes Chanel Allure Homme Edition Blanche Yves Saint Laurent L'Homme Montblanc Individuel Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Paco Rabanne 1 Million Chanel Egoiste Platinum Rochas Rochas Man Gucci Envy for Men Amouage Jubilation for Men Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Him