Designeri » C » Oriental Floral « Grupuri

Allure Sensuelle Chanel de dama

Allure Sensuelle Chanel de dama

Allure Sensuelle Chanel de dama Imagini Allure Sensuelle Chanel de dama Imagini Allure Sensuelle Chanel de dama Imagini Allure Sensuelle Chanel de dama Imagini Allure Sensuelle Chanel de dama Imagini

Allure Sensuelle de Chanel este un parfum Oriental Floral de dama. Allure Sensuelle a fost lansat in 2005. Creatorul acestui parfum este Jacques Polge. Notele de varf sunt paciuli, mandarina, piersica, bergamot si piper roz; notele de mijloc sunt stanjenel, iasomie, trandafir turcesc, trabdafir bulgaresc si fructe uscate; Notele de baza sunt labdanum, condimente, lemn de santal, lavanda, vanilie, vetiver, ambra si paciuli.

paciuli mandarina piersica bergamot piper roz

stanjenel iasomie trandafir turcesc trabdafir bulgaresc fructe uscate

labdanum condimente lemn de santal lavanda vanilie vetiver ambra paciuli

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Allure Sensuelle by Chanel.

Allure Sensuelle Recenziile parfumurilor

Cyanilla
Cyanilla

Am incercat azi a doua oara sa il port, sa il plac, dar nu pot. E greoi, batranicios, notele de varf aproape m-au intoxicat (nu-s fan paciuli, de ce ai deschide un parfum cu el? In baza il agreez totusi). Cand se aseaza e suportabil, datorita trandafirului probabil. Cu parere de rau (partenerului meu i-a placut, din nefericire nu ma va prinde purtandu-l vreodata), e memorabil, dar nu e pentru mine.

Un paciuli rece, care imi aduce aminte instant de Coco Noir. Are acelasi stil distant, elegant si domnos, cu ingrediente de maxima calitate. llure Sensuelle este totusi ceva mai sprintar,pe cand Coco Noir este mai moale, mai balsamic si mai dulceag, cel de acum este mai piperat. In rest... acelasi parfum! Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 8/10

ivycrane
ivycrane

Alt parfum superb si memorabil de la Chanel! Un elixir senzual, de un puternic magnetism, care te invaluie intr-o aura de mister. Un mix rafinat in care domina notele de paciuli si mirodenii aromate, usor indulcit de vanilie si fructele uscate.

tubykap20

Recenzia Soniei e de milioaneeeee!!! E plina de balonase dar i-am mai dat si eu unul! Si mie imi plac si Coco Noir si Allure Sensuelle si ma regasesc in descrierea ei cand le port! Chiar le aleg in functie de starea de spirit! Azi mai plictisita,maine mai sigura pe mine... Asa e viata! :))))))

Michelle
Michelle

Nu l-am iubit de la început, l-am testat de vreo două ori şi nu m-a impresionat în mod deosebit.
Dar acest parfum trebuie probat pe îndelete, de câteva ori, ca să aibă timp să îşi dezvăluie în întregime frumuseţea.
Primele lui note nu îmi plac deloc, nici acum. Nu simt deloc piersică, ci mai degrabă nişte citrice urât mirositoare. După câteva minute, însă, se transformă într-o minunăţie pe care nu ai cum să nu o iubeşti.
Mie mi se pare că se simte trandafirul, în combinaţie cu paciuli, în horă intrând şi vanilia şi poate şi puţin lemn de santal, ceea îi dă o anumită dulceaţă fină.
Eu nu îl găsesc prea aspru, ci îndrăzneţ şi elegant.

Sonia Raicu

Aoleu, Addict, mai bine sterg pasajul, nu vreau sa supar pe nimeni si nici sa se interpreteze!

Addict
Addict

Sonia,toată stima!...EU ți-am acordat balonașul roșu...cand am încercat să mă regăsesc în tipologia descrisă de tine,fiind o iubitoare de "Coco Noir"!

Sonia Raicu

Moale, dulce-paciulos, cuceritor, ca un material tricotat din cel mai pufos casmir violet, AS sta la jumatatea drumului intre parfum de vampa si parfum de pustoaica. Mi se pare cel mai frumos Chanel. Seamana bine cu Coco Noir, dar acela mie imi da cumplite dureri de cap, in timp de AS este suficient de cremos pentru a nu deranja. In schimb, farmeca! E, cum ii spune numele, senzual, invaluitor, alluring, ca un flirt bine condus.

Mi se pare parfumul femeii care stie sa fie sexy fara arsenal de seductie la vedere, spre deosebire de Coco Noir, care e parfumul femeii coapte, usor trecute. Nu e vorba de varsta in sine, ci de tipologia umana. Cele doua parfumuri mi se par surori, le percep ca fiind extrem de asemanatoare. Coco Noir este, sa nu radeti, insa mie asta imi sugereaza, o... nevasta, usor burgheza, cam plictisita, doritoare de ceva nou in viata ei de rutina. Allure Sensuelle este tanara care nu isi face program dupa nimeni, care cucereste cu o singura privire! Santal, vanilie, paciuli, fructe, totul intr-un mix de seductie perfecta si totala!

Roparfumuri
Roparfumuri

Un parfum cu personalitate. Poate suna ciudat, dar este parfumul pe care il iubesc cel mai mult la Chanel! Poate fiindca este "mai contemporan", dar are si note vintage, este aspru, sofisticat, ma face sa ma simt sigura, puternica! Daca ai nevoie de o zi mai buna, te poti bucura oricand de acest parfum, usor oriental, si a longevitatii pe care o ofera. Este superb!!!

tubykap20

Am iubit clasicul Allure pentru notele de final...atat de feminine...
In Allure Sensuelle insa iubesc asprimea data de patchouli,ma completeaza,ma face sa ma simt asa cum sunt:spontana,energica,matura doar cand vreau...Cum bine zice Rose mai jos,varianta Sensuelle e sora rebela,care nu sta locului o clipa si spune tot ce gandeste...Asa sunt eu des caracterizata de rudele mele,in comparatie cu sora mea mai mare care se afla la polul opus.
Desi nu e tocmai genul meu de parfum (si aici sunt de acord cu Rose,e total lipsit de dulceata,ceea ce la parfumurile mele nu prea gasesti),judecand dupa note,ceva la el ma face sa il port mai des decat ma asteptam,ba chiar sa ajunga parfumul care ma scoate din dilema unor zile gen: "Azi cu ce parfum ma dau?"
Ca orice Chanel trebuie neaparat testat inainte de achizitie,iar persistenta e super,il simti toata ziua!
Clar pentru mine un parfum pentru sezon rece,destul de versatil daca e adaugat la tinuta care trebuie.

Cel mai pregnant simt aroma de paciuli, dar intr-un mod masculin. Dupa jumatate de ora, se schimba radical si devine dulce-lemnos, daca pot spune asa. Pentru mine, e arhetipul de oriental-lemnos, nu floral. Se simte santalul, amestecat cu o doza de vanilie si ceva de genul mierii. Miroase feminin si sexy, iti vine sa-l adulmeci intruna. Pe undeva, notele de final imi amintesc de Euphoria- Calvin Klein. Oricum, e foarte persistent si sexy intr-un mod salbatic, departe de dulcegariile roz pitzi-style.

Aspru si senzual, indraznet si elegant. Dupa mine este ultima creatie Chanel originala si memorabila (Chanel 19 poudre si noul Noir sunt dovada trista ca Chanel are nevoie urgent de o schimbare, altfel cade in mediocritate).
Sensuelle este sora rebela a clasicului Allure. Nu e la fel de cremos si cald, notele care primeaza aici sunt de paciuli intens, rasini cu aroma de brad si vanilie catifelata pe fundal. E la un pas de a fi unisex, are o aura usor androgina, poate lipsa florilor din el...poate lipsa totala de dulceata... e misterios si deosebit de persistent. O compozitie remarcabila pe care o port cu mare placere si niciodata n-a trecut neobservat. Am incercat si varianta parfum pur, e o capodopera: mirosul e mult mai concentrat desigur, dar am descoperit si niste note in plus, poate erau mai estompate in EDP, dar in varianta de parfum ies toate detaliile la suprafata si tine o vesnicie.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chanel Allure Sensuelle fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chanel Allure Sensuelle, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Allure Sensuelle dupa Chanel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Allure Sensuelle de Chanel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dior Addict Juliette Has A Gun Lady Vengeance Guerlain Shalimar Parfum Initial Christian Dior Dune Frederic Malle Portrait of a Lady Chanel Chance Eau de Toilette Chanel Chanel N°5 Guerlain L'Instant de Guerlain Chanel Coco Mademoiselle Christian Dior Hypnotic Poison Chanel Coco Eau de Parfum Thierry Mugler Alien Essence Absolue By Kilian Back to Black Givenchy Ange ou Demon Tom Ford Noir de Noir Christian Dior Midnight Poison Giorgio Armani Armani Code for Women Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Yves Saint Laurent Opium Chanel Allure eau de parfum