Designeri » C » Oriental Vanilat « Grupuri

Allure eau de parfum Chanel de dama

Allure eau de parfum Chanel de dama

Allure eau de parfum Chanel de dama Imagini Allure eau de parfum Chanel de dama Imagini Allure eau de parfum Chanel de dama Imagini Allure eau de parfum Chanel de dama Imagini Allure eau de parfum Chanel de dama Imagini Allure eau de parfum Chanel de dama Imagini Allure eau de parfum Chanel de dama Imagini Allure eau de parfum Chanel de dama Imagini

Allure eau de parfum de Chanel este un parfum Oriental Vanilat de dama. Allure eau de parfum a fost lansat in 1999. Parfumul prezinta bergamot, mandarina, piersica, cedru, vanilie, trandafir, iasomie, bujor, magnolie, floare de portocal, lotus si vetiver.

bergamot mandarina piersica cedru vanilie trandafir iasomie bujor magnolie floare de portocal lotus vetiver

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Allure eau de parfum by Chanel.

Un Jardin a Paris
More by Demi

Allure eau de parfum Recenziile parfumurilor

Alexandra13
Alexandra13

Parfum foarte floral,intens floral chiar,am cred ca si acum vreo 10 ml dar serios nu aduce altceva in prim plan,in schimb vine la pachet cu o longevitate buna si siaj la fel.Imi place.Atat.

Dana Maria
Dana Maria

Un parfum cald, floral, parfumul unei doamne desavarsite. E puternic, dar nu innecacios, foarte fin, rafinat. M-a cucerit. Persistenta buna, siaj... hm... se simte la cativa metri.

Allure EDP este un parfum cald, cremos si usor pudrat, cu o piersica eleganta in prim-plan, imbracata in vanilie si flori elegante. Parfumul imi pare foarte frumos, extrem de calitativ si fata de celelalte din gama Chanel, acesta nu are celebrul paciuli, deci nu este aspru deloc, este chiar catifelat. Este un parfum usor recogniscibil, are stil, eleganta si rafinament si este un must-have in garderoba. Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 9/10

ivycrane
ivycrane

Allure are valoare sentimentala pentru mine: a fost primul meu Chanel, casa pentru care am o admiratie deosebita, si cu el a inceput pasiunea mea pentru parfumuri. Il recomand oricui vrea sa se apropie de Chanel pentru ca este usor de placut.
Eu il percep ca fiind liniar, ceea ce simt de la inceput pana la final este piersica bine coapta indulcita de vanilie fina, una dintre vaniliile cele mai frumoase si memorabile. Emana caldura, rafinament si eleganta. Persistenta si siaj foarte bune.

ParfumuriMio
ParfumuriMio

8/10

leila_mic
leila_mic

De cateva zile testez si eu Allure ... intr-adevar, piersica isi are locul de onoare, parfumul este extraordinar de frumos, cald, cremos, un siaj moderat, persistenta in schimb este de exceptie!

Singurul lucru cu care nu ma impac, este ca la fiecare 'adulmecare' ma simt ca si cum as mirosi proaspat iesita de la dus - un miros curat, frumos, foarte bine construit, dar ... atat! Nu-l simt deloc sa provoace acel 'ceva', sa intoarca priviri si capete

Il vad perfect potrivit pt birou, un miros total sex-appeal-less, care nu deranjeaza simturile olfactive ale nimanui; in plus, 2-3 pufuri sunt de ajuns, sa te urmeze cu perseverenta si incapatanare intreaga zi

maeda
maeda

Allure este un parfum foarte frumos...feminin, puternic, elegant, cremos, cald, pe care îl recunosc cu ochii închiși. Combinația de citrice, piersică, ceva vanilie și o iasomie cuminte la început, mă face să îl ador, dar, pe măsură ce trece timpul, iasomia se intensifică și devine puțin cam deranjantă pentru mine...Siajul și persistența sunt moderate. Nota mea: 8,5/10.

Allure edp este dupa parerea mea cel mai cald parfum de la casa Chanel. E neted, fin, mangaietor, onctuos, ocoleste orice stridenta si da dependenta daca o data i-ai cazut in mreje.
Ofera una din notele mele preferate de fructe, cea de piersica, intr-o maniera deosebit de eleganta si memorabila.
Allure incepe oarecum proaspat, cu tonuri acrisoare de neroli si bujor, dar intentia lui nu e nici pe departe sa iti trezeasca simturile si sa te puna in alerta cu note fresh, planul lui fiind de a-ti desavarsi feminitatea si de a adauga un plus de caldura si dulceata fiecarei zi cand il porti. Nu avea cum sa reuseasca toate astea fara note moi si delicioase de piersica, vanilie dulce si un buchet elegant de flori ceva mai discret redat decat restul. Se mentine extraordinar in timp, un dozaj obisnuit aplicat dimineata va continua sa seduca si tarziu spre seara.
Eleganta in cel mai pur sens.

melanj
melanj

nu-mi place deloc;
imi da senzatia ca inaintez cu greu pe un drum plin de ...vata

monafro
monafro

Da, este un parfum care definește alura unei doamne; singura dată când un bărbat străin (american) mi-a făcut un compliment legat de parfum a fost când purtam Alure, un parfum rafinat ușor arogant deși feminin și aparte, cu note fructate bine dozate și îmblânzite de magnolie și vanilie (dar nu-mi place Alure Sensuelle, pe care îl găsesc mai vulgar. Siajul și persistența bune; nota 9/10.

gya1407
gya1407

Parfumul meu de suflet...

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chanel Allure eau de parfum fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chanel Allure eau de parfum, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Allure eau de parfum dupa Chanel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Allure eau de parfum de Chanel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Hypnotic Poison Christian Dior Midnight Poison Chanel Coco Mademoiselle Christian Dior Dune Serge Lutens Datura Noir Lancome Poeme Christian Dior Dior Addict Guerlain Insolence Chanel Allure Sensuelle By Kilian Back to Black Guerlain Samsara Eau de Parfum Tom Ford Black Orchid Guerlain Insolence Eau de Parfum Christian Dior Dolce Vita Chanel Chance Eau Tendre Thierry Mugler Angel Givenchy Ange ou Demon Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Guerlain Shalimar Parfum Initial Chanel Chance Eau de Toilette