Designeri » C » Lemnos Chypre « Grupuri

Antaeus Chanel de barbati

Antaeus Chanel de barbati

Antaeus Chanel de barbati Videouri
Antaeus Chanel de barbati Imagini

Antaeus de Chanel este un parfum Lemnos Chypre de barbati. Antaeus a fost lansat in 1981. Creatorul acestui parfum este Jacques Polge. Notele de varf sunt coriandru, bergamot, lamaie de Amalfi, lamaie verde, salvie si smirna; notele de mijloc sunt iasomie, cimbru, trandafir si busuioc; Notele de baza sunt laudanum frantuzesc, paciuli, lichen si Castoreum.

coriandru bergamot lamaie de Amalfi lamaie verde salvie smirna

iasomie cimbru trandafir busuioc

laudanum frantuzesc paciuli lichen Castoreum

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Antaeus by Chanel.

Bal a Versailles

Antaeus Recenziile parfumurilor

Casanova
Casanova

Cine are radacini zdravene in domeniul acesta al parfumeriei, cand aude numele Antaeus, se schimba cu totul la fata. Cu ochii mari, pielea de gaina, un zambet nesigur si nu in ultimul rand nasul pierzandu-si simtul olfactiv. Cand nu il port, in camara mea olfactiva acesta este nemuritor. Oare pot compara acest parfum cu ceva anume? Da! Cred ca cea mai buna comparatie este cu Bucefal (un armasar cu coama neagra ca taciunele fiind detinut de Alexandru Macedon, care se spunea ca era imposibil de imblanzit, chiar daca acesta i-a pus mintile in cap la doar 10 ani!). Trecand peste mica ora de istorie, cum deja Rose a spus foarte frumos si detaliat drumul acestuia. Eu, nu stiu daca mai am ceva de adaugat...doar ca nu te poti numii barbat daca nu ai putut face fata macar o data lui Antaeus! Pe fundal auzind pe Bucefal nechezand liber pe pajistea pazita de catre luna plina. :-)

O daaa! Capodopera Chanel, masculinul desavarsit! Sunt uimita de efectul afrodisiac al coriandrului din Antaeus, el fiind nota care mi se pare dominanta. De coriandru de obicei ma feresc atat ca ingredient in parfum cat si ca mirodenie in mancare. Dar aici sta de-a dreptul firesc in amestec, preluand rolul principal in toate etapele prin care parfumul trece cu timpul. Ceva salvie si o mana de cimbru, un strop de lamaie si smirna dulce intaresc caracterul aromatic-lemnos al compozitiei. Anteus este parfumul barbatilor exigenti, maturi si rafinati. Noroc ca am asa un barbat :).

Antaeus by Chanel 3.73 out of 5 based on 13 ratings and 2 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chanel Antaeus fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chanel Antaeus, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Antaeus dupa Chanel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Antaeus de Chanel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Givenchy Pi Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Chanel Coco Eau de Parfum Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Chloe L`Eau de Chloe Thierry Mugler A*Men Fendi Fan di Fendi pour Homme Guerlain Habit Rouge Eau de Toilette Hermes Terre d'Hermes Christian Dior Aqua Fahrenheit L`Occitane en Provence Eau des Baux Viktor&Rolf Spicebomb Christian Dior Dior Addict Lancome Magie Noire Dolce&Gabbana The One for Men Chanel Bleu de Chanel Lanvin Arpege Pour Homme Alfred Dunhill Icon Salvatore Ferragamo Acqua Essenziale