Designeri » C » Lemnos Aromatic « Grupuri

Bleu de Chanel Chanel de barbati

Bleu de Chanel Chanel de barbati

Bleu de Chanel Chanel de barbati Videouri Bleu de Chanel Chanel de barbati Videouri
Bleu de Chanel Chanel de barbati Imagini Bleu de Chanel Chanel de barbati Imagini Bleu de Chanel Chanel de barbati Imagini Bleu de Chanel Chanel de barbati Imagini

Bleu de Chanel de Chanel este un parfum Lemnos Aromatic de barbati. Bleu de Chanel a fost lansat in 2010. Creatorul acestui parfum este Jacques Polge. Parfumul prezinta labdanum, nucsoara, ghimbir, lemn de santal, paciuli, menta, iasomie, grapefruit, lamaie, vetiver, tamaie, cedru si piper roz.

labdanum nucsoara ghimbir lemn de santal paciuli menta iasomie grapefruit lamaie vetiver tamaie cedru piper roz

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Bleu de Chanel by Chanel.

Bleu de Chanel Eau de Parfum
The Beat for Men

Bleu de Chanel Recenziile parfumurilor

radumihail
radumihail

Comparatia cea mai buna se poate face cu Terre d'Hermes desi cele doua nu seamana pe deplin ci mai mult datorita faptului ca se adreseaza cam aceleiasi categorii de barbati si aceluiasi anotimp. Personal, prefer Terre d'Hermes dar nici Bleu de Chanel nu pot spune ca imi displace. E un parfum de vara, destul de versatil in sensul ca il poti purta si ziua si seara si chiar si toamna. Nu e vreo capodopera dar nici prea comun. Notele sunt destul de basic dar tehnic parfumul e foarte bine facut la fel ca si Terre d'Hermes. Per total, nu ma impresioneaza, tot ce pot sa spun despre el e ca e "ok". Longevitate si proiectie: acceptabile, potrivite parfumurilor de vara. Ma asteptam la mai mult de la Chanel (a se vedea Antaeus si Allure)

Cravisx

zozo, iti dau dreptate la tot ce ai zis mai putin la partea cu asemanarea. Sincer eu nu gasesc mare asemanare intre Bleu de Chanel si Terre d'Hermess. Probabil tot ce au in comun sunt notele citrice dominante, unul portocale, iar altul grapefruit, in rest sunt destul de diferite. Da, Bleu este mai rafinat, mai relaxant si usor dulceag, iar Terre este mai intepator, mai "afumat", prin notele de vetiver si piper, iar precum zici si tu, are un aer mai matur, este usor mai pretentios. Daca Bleu de Chanel poate fi purtat oriunde si oricand, Terre d'Hermes cere de la barbat o anumita conduita.
In concluzie parerea mea este ca ambele parfumuri sunt creatii olfactive exceptionale. Raport calitate - pret nota 10.

zozo
zozo

Cravisx,unii spun ca seamana cu Terre dHermes.Tu ce parere ai?Dealtfel mie imi plac mult ambele doar ca Bleu este mai curat,mai rafinat,merge si la tineri(nu la cocalari),pe cand Terre il vad mai bine pe barbati mai maturi.

Cravisx

Bleu de Chanel reprezinta parfumul care este imposibil ca sa nu iti placa. Poate pentru multi mirosul acestui parfum se prezinta a fi unul generic, insa nu este asa. Ba dimpotriva, ingredintele sunt asa de bine armonizate intre ele incat nu ai cum sa nu iti doresti a purta pe piele acest miros. Grepefruitul, menta si tamaia fac dintr-un barbat o ispita olfactiva, o fiinta care te binedispune atunci cand stai in prezenta ei. Mirosul persista destul de mult iar siajul este pe masura. Calitatea acestui parfum consta in a-i da "trupului gazda" un aer proaspat, modern si foarte placut. Potrivit la orice eveniment. Consider ca isi merita banii, calitatea este la ea acasa. Un parfum care nu da gres. Complimente din plin, asta pe langa ca ii binedispui pe cei din jur!
Un Bleu fresh pentru un barbat cu un aer enigmatic si plin de viata.

Longetivitate: 9 din 10
Siaj: 9 din 10
Design: 9 din 10
Miros: 9 din 10

Bleu de Chanel: 9 din 10

a4tech
a4tech

Un parfum bun! Merita cumparat! Pt mine este un parfum casual, si zic asta pentru ca-mi plac parfumurile dulci-aspre...acesta avand un miros echilibrat spre fresh zic eu...Nu-l vad purtabil pe pielea unui barbat strong, ci mai degraba pe pielea unui tanar/barbat mai lipicios, linistit, etc..

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chanel Bleu de Chanel fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chanel Bleu de Chanel, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Bleu de Chanel dupa Chanel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Bleu de Chanel de Chanel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dior Homme Intense Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Viktor&Rolf Spicebomb Hermes Terre d'Hermes Christian Dior Fahrenheit Chanel Allure Homme Edition Blanche Guerlain Guerlain Homme Intense Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Chanel Allure Homme Sport Thierry Mugler A*Men Pure Havane Creed Aventus Hermes Terre d`Hermes Parfum Dolce&Gabbana The One for Men Christian Dior Aqua Fahrenheit Christian Dior Dior Homme Intense Tom Ford Tobacco Vanille Chanel Allure Pour Homme Creed Green Irish Tweed Chanel Egoiste Thierry Mugler A*Men