Designeri » C » Chypre Floral « Grupuri

Chance Chanel de dama

Chance Chanel de dama

Chance Chanel de dama Imagini Chance Chanel de dama Imagini Chance Chanel de dama Imagini Chance Chanel de dama Imagini

Chance de Chanel este un parfum Chypre Floral de dama. Chance a fost lansat in 2003. Creatorul acestui parfum este Jacques Polge. Notele de varf sunt ananas, stanjenel, paciuli, piper roz si zambila; notele de mijloc sunt iasomie si lamaie; Notele de baza sunt mosc, paciuli, vanilie si vetiver.

ananas stanjenel paciuli piper roz zambila

iasomie lamaie

mosc paciuli vanilie vetiver

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Chance by Chanel.

Coco Mademoiselle
Floral
Perry Ellis Love

Chance Recenziile parfumurilor

Lili
Lili

Chanel Chance este unul dintre parfumurile pe care le iubesc mult de tot - este de mare eleganta si senzualitate!! L-am cumparat de vreo patru ori, cred, pana mi-am indestulat simturile!!:)) Apoi, am vrut o lecutza de schimbare si am avut Coco Mademoiselle, din nou, aproape creandu-mi dependenta, fiindca l-am tot procurat, de pe unde m-am mai dus, prin afara si chiar din tara.. Aceste doua parfumuri sunt, dupa parerea mea, superbe, isi merita toti banii!!

lia
lia

Chanel Chance, daaaa! <3
Un parfum puternic,elegant, putin piperat, persistent si cu sillage puternic; fructat, floral, curat. Se simt mult zambilele,stanjenelul,ananasul si patchuli. Se potriveste perfect pentru anotimpul rece, cred eu...

raluca maria
raluca maria

pentru ca a fost folosit in exces de o colega ...si cand spun exces asta inseamna 7-8 pufuri, imi provoaca repulsie.

Dupa ce Coco Mademoiselle a devenit rapid dupa lansare un succes urias, Chanel s-a ferit prudent sa devina prea inovator cu urmatoarele parfumuri feminine, respectiv Chance si cu mai actualul Coco Noir, mizand pe o carte sigura: acelasi discurs floral pigmentat de un ton de paciuli cu asprime aristocratica.

Chance este un parfum bun, remarcabil de bun. Daca ai purtat ani la rand ca mine Mademoiselle, Chance iti va parea familiar, aducand un strop de varietate.
La fel ca in Mademoiselle si aici nota dominanta va fi cea de paciuli, insa bergamota usor amaruie din primele clipe ale Mllei e inlocuita cu ananas dulce si zemos, fructul taiat acum in rondele mari si parfumate. Peste combinatia asta fresh si delicioasa se asterne o pulbere de piper roz jucaus si plin de farmec. Se formeaza un subton picant de o eleganta subtila, amestecat cu iasomie si note usor lemnoase spre final.

Il gasesc extrem de placut, il duci tot anul fara rezerve, chiar si vara e bun poate dat cu usoara moderatie fiind un parfum care sta bine si cu intensitatea. Il voi recumpara cu siguranta, cu el am zis DA de bunavoie si nesilita de nimeni in ziua cand m-am cununat. Chance forever!

claude77
claude77

Perfect pentru vara as zice eu. Deschiderea la acest parfum mi se pare foarte asemanatoare cu Mademoiselle. Silaj bun, purtabil, sexy, tineresc.

carmena72
carmena72

Ador Chanel Chance!
Am primit cadou acest parfum in 2003 si m-am indragostit de el!E parfumul care ma reprezinta perfect.

angel
angel

Mi-a placut extraordinar de mult parfumul acesta atunci cand a aparut insa acum il simt parca putin acid. Simt cam mult zambila si prea putin vanilia. Oricum, are o durata excelenta de 7-8 ore, desi silajul e unul moderat

serinuca
serinuca

Un parfum puternic, putin piperat, persistent si cu sillage moderat; fructat, floral, curat- datorita lui patchuli- si dulce din cauza vaniliei. Se simt mult ananasul, zambilele, vanilia si patchuli. Se potriveste perfect primavara, dar si vara...

iulianada
iulianada

Nu prea deosebit parfumul dar ok. :P

Chance by Chanel 3.73 out of 5 based on 68 ratings and 9 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chanel Chance fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chanel Chance, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Chance dupa Chanel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora,nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierdera de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Chance de Chanel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Coupon Code Fragrantica
Chanel Coco Mademoiselle Chanel Coco Chanel Allure Sensuelle Chanel Chance Eau Tendre Thierry Mugler Alien Christian Dior Hypnotic Poison Guerlain Shalimar Parfum Initial Christian Dior Dior Addict Thierry Mugler Alien Essence Absolue Thierry Mugler Angel Calvin Klein Euphoria Chanel Chanel N°5 Cerruti 1881 Viktor&Rolf Flowerbomb Chanel Coco Noir Guerlain Samsara Eau de Parfum Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Givenchy Ange ou Demon Keiko Mecheri Loukhoum Thierry Mugler The Taste of Fragrance Alien