Designeri » C » Chypre Floral « Grupuri

Chance Eau Fraiche Chanel de dama

Chance Eau Fraiche Chanel de dama

Chance Eau Fraiche Chanel de dama Videouri
Chance Eau Fraiche Chanel de dama Imagini Chance Eau Fraiche Chanel de dama Imagini Chance Eau Fraiche Chanel de dama Imagini Chance Eau Fraiche Chanel de dama Imagini Chance Eau Fraiche Chanel de dama Imagini Chance Eau Fraiche Chanel de dama Imagini Chance Eau Fraiche Chanel de dama Imagini

Chance Eau Fraiche de Chanel este un parfum Chypre Floral de dama. Chance Eau Fraiche a fost lansat in 2007. Creatorul acestui parfum este Jacques Polge. Notele de varf sunt lamaie si cedru; notele de mijloc sunt piper roz, zambila de apa si iasomie; Notele de baza sunt lemn de teak, stanjenel, ambra, paciuli, vetiver si mosc alb.

lamaie cedru

piper roz zambila de apa iasomie

lemn de teak stanjenel ambra paciuli vetiver mosc alb

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Chance Eau Fraiche by Chanel.

Versense

Chance Eau Fraiche Recenziile parfumurilor

Dana Maria
Dana Maria

Am mirosit un Chance acum cativa ani, la cineva. L-am testat si eu apoi si mi-a placut. Nu mai tin minte exact care varianta.
Acum cateva zile l-am retestat (pe hartie, ce-i drept) si parca nu mai are aceeasi forta. Chanel-urile erau puternice, cine avea un Chanel mirosea de la doua colturi, acum mi se par parca mult prea "moi". :(

Ruxi
Ruxi

Parfumul a fost reformulat si miroase vag a lamaie. Persistenta maxim 30 de minute cu indulgenta.

Alexandra13
Alexandra13

Singurul Chance pe care-l iubesc,cu celelalte pielea mea nu prea se impaca.Un chypre floral combinat cu citrice,mosc si lemn de cedru~yummy,superb.Extrem de puternic si in acelasi timp fresh se poate folosi atat vara cat si pe vreme mai rece.Super longevitate,super siaj.Eu personal il ador.

Este o varianta de vara a initialului Chance, in care s-a adaugat o doza mare de citrice, fapt care face ca parfumul sa fie racoritor. Are insa acelasi ADN, si asta este bine, are siaj frumos si persistenta decenta si se aseamana oarecum cu Versense de la Versace, insa acesta de la Chanel este totusi mult mai bun si mai rafinat.
Evaluare: 8/10

GIANINA ANASTASIU
GIANINA ANASTASIU

Asfaltul fierbe. Aerul pâclos de atâta căldură pare că va lua foc. Suspendat de bolta încinsă, soarele arde fără milă tot ce atinge. Abia mă târăsc pe stradă, deşi sunt grăbită să rezolv o mulţime de treburi. Parcă şi creierul mi se topeşte şi nu mai pot gândi limpede. Ce să fac? Cum să scap de starea care m-a cuprins? Beau o apă minerală rece, dar, bineînţeles, că transpir şi mai tare. E cald rău! E ca în Caragiale!
Şi, dintr-o dată mi-aduc aminte că am în geantă o sticluţă mică de Chance Eau Fraîche. Salvarea mea! Nu mai ţin cont de nimic, o scot şi pulverizez din belşug. Şi totul se schimbă: creierul, îmbătat de mirosul proaspăt, citric piperat discret, cu o notă uşor masculină chiar (de la cedru, care se simte foarte bine), dar înnebunitor de frumos, se trezeşte din amorţire şi uită de toate. Pur şi simplu am înviat, mi-am revenit, sunt altă femeie! Merg pe stradă şi mă "adulmec" singură.
Superb! Superb! Superb!

adelina
adelina

Am avut sansa de a descoperi si purta acest parfum inca de la lansarea lui,continuu.Nimic altceva nu m-a "imbracat" mai bine ca "Chance",oricate alte parfumuri am testat,purtat si cumparat.Noptiera abunda in parfumuri dar eu revin mereu si mereu la EL...face parte din mine,este pur si simlu minunat!

carmena72
carmena72

Ador Chanel Chance.Pentru mine e cel mai bun parfum care a existat si va exista vreodata!

Paula Tampau
Paula Tampau

" Chance Eau Fraiche" este un parfum feminin, subtil, ce combina note citrice ... cu note mai dulci... si note cu totul florale. Aroma sa imi aminteste deeee..... lamaii maturi!... mmmm.... Stiti cum miros frunzele de lamai daca le strivesti putin in palma? Pai, ceva de genul.
Sticluta are forme rotunjite, plana, cu un desen simplu si in acelasi timp elegant. Bla, bla bla.... sa continuam.
In opinia mea, acest parfum este adecvat in zilele de vara. Cand al aplici pe piele iti lasa o senzatie proaspata de lamaie . Daaaar, dispare nu dupa mult timp. Ceva se intampla si esenta dulce isi face aparitia... suav. In fine.
Mie imi place mai mult la inceput. Pacat ca dupa ceva minute tot cea fost mai frumos si proaspat se stinge, dispare si ramai... in aer. :-) pe bune, nu stiu cum sa descriu senzatia.
In orice caz, parfumul poate fi utilizat la toate varstele... fara pretentii.
As fi preferat ceva mai multa intensitate... mai multa putere. Nu este unul dintre parfumurile preferate . Ciao ciao

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chanel Chance Eau Fraiche fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chanel Chance Eau Fraiche, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Chance Eau Fraiche dupa Chanel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Chance Eau Fraiche de Chanel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Juliette Has A Gun Lady Vengeance Christian Dior Dior Addict Christian Dior Miss Dior Le Parfum Frederic Malle Portrait of a Lady Christian Dior Dune Hermes 24 Faubourg Chanel Chance Eau de Toilette Amouage Amouage Lyric Woman Chanel Coco Eau de Parfum Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Chanel Allure Sensuelle Serge Lutens Chergui Lorenzo Villoresi Teint de Neige Christian Dior Hypnotic Poison Guerlain L'Instant de Guerlain Agent Provocateur Agent Provocateur Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense Robert Piguet Alameda Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Nina Ricci Ricci Ricci