Designeri » C » Floral Fructat « Grupuri

Chance Eau Tendre Chanel de dama

Chance Eau Tendre Chanel de dama

Chance Eau Tendre Chanel de dama Imagini Chance Eau Tendre Chanel de dama Imagini Chance Eau Tendre Chanel de dama Imagini Chance Eau Tendre Chanel de dama Imagini Chance Eau Tendre Chanel de dama Imagini Chance Eau Tendre Chanel de dama Imagini

Chance Eau Tendre de Chanel este un parfum Floral Fructat de dama. Chance Eau Tendre a fost lansat in 2010. Creatorul acestui parfum este Jacques Polge. Notele de varf sunt grapefruit si gutuie; notele de mijloc sunt iasomie si zambila; Notele de baza sunt mosc, stanjenel, cedru de Virginia si ambra.

grapefruit gutuie

iasomie zambila

mosc stanjenel cedru de Virginia ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Chance Eau Tendre by Chanel.

Daisy

Chance Eau Tendre Recenziile parfumurilor

Alexandra13
Alexandra13

Un parfum bland,floral-fructat,cremos si cu notele de baza calde ce te imbratiseaza si te fac sa te simti bine,curat si proaspat.Nu e un parfum de referinta al casei Chanel ci mi se pare mai mult dedicat segmentului de varsta 20-25 de ani.E dragut dar parca usor insipid,neavand eleganta surorilor sale mai "mari".

Un parfum destul de banal, in comparatie cu originarul Chance! Acela are o personalitate bine definita, acesta... este un floral cu un miros destul de ieftinut, si nici nu are calitati tehnice prea bune: siaj si persistenta moderate. Dar lasam calitatile tehnice, daca parfumul spune ceva... Mie nu-mi spune nimic... Evaluare: 5/10

Lussy
Lussy

O varianta foarte diferita fata de Chance simplu care surprinde de aceasta data prin notele florale puternice dominante. Mie mi se pare ca seamana foarte bine cu Daisy doar baza este putin schimbata, il simt mai fresh si cu o longevitate mai mare decat Daisy. Il consider cel mai bun parfum din colectia sa iar comparat cu alte parfumuri Chanel este foarte diferit si deosebit. Perfect de purtat intr-o zi de primavara frumoasa si insorita. Asadar Chanel reuseste sa ne surprinda simturile cu un parfum supriza.

blue_eyes
blue_eyes

Chanel-ul meu preferat! In Chance eau tendre se imbina atat de frumos prospetimea dupa care tanjim intr-o zi de vara cu eleganta si finetea Chanel! E usor cremos, e fresh si cald in acelasi timp, iar pe mine m-a cucerit de la primul puf. Vara am intotdeauna mari dificultati in a-mi alege parfumuri, cu majoritatea nu prea reusesc sa ma impac. Dar cu Chance eau tendre am tras lozul castigator!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chanel Chance Eau Tendre fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chanel Chance Eau Tendre, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Chance Eau Tendre dupa Chanel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Chance Eau Tendre de Chanel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Chanel Chance Eau de Toilette Lancome La Vie Est Belle Chanel Allure eau de parfum Christian Dior J`adore Guerlain Insolence Eau de Parfum Chanel Coco Eau de Parfum Chanel Coco Mademoiselle Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Guerlain Samsara Eau de Parfum Thierry Mugler Alien Chanel Allure Sensuelle Nina Ricci Nina Christian Dior Pure Poison Prada Prada Candy Chanel Chanel N°5 Christian Dior Dune Kenzo Flower by Kenzo Christian Dior J`Adore L`Or Calvin Klein Euphoria Thierry Mugler Alien Essence Absolue