Designeri » C » Chypre Floral « Grupuri

Chance Eau de Parfum Chanel de dama

Chance Eau de Parfum Chanel de dama

Chance Eau de Parfum de Chanel este un parfum Chypre Floral de dama. Creatorul acestui parfum este Jacques Polge. Parfumul prezinta absolut de vanilie, iasomie, stanjenel si mosc alb.

absolut de vanilie iasomie stanjenel mosc alb

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Chance Eau de Parfum by Chanel.

Chance Eau de Parfum Recenziile parfumurilor

Ivy
Ivy

Un adevarat parfum fin frantuzesc! Este high in paciuli, dar nu te sufoca. Piperul roz este si el din belsug. Lamaia ii confera lejeritate, iar ananasul bine copt si vanilia vin cu doza potrivita de dulceata.
EDP este intensa, fara a fi agresiva, si are o persistenta de exceptie.
Data fiind personalitatea lui puternica il prefer in sezonul rece, pentru primavara-vara EDT este perfecta.

Chanel Chance este, dupa parerea mea, un parfum ce merita avut constant in garderoba! Eu de ani de zile il recumpar constant si parca nu ma mai satur de el! Varianta EDP este cea care imi prieste, este un parfum puternic, dar nicidecum inecacios sau greu, este un paciuli fructat, destul de zemos, dar si piperat, foarte bine facut! Are il el "stilul" Chanel, inconfundabil, calitate a ingredientelor, o oarecare distinctie, chiar daca este un parfum tineresc! Nu este prea dulce, prea fructat, prea floral, prea lemnos, sau prea "tare". Este doar "prea" bun!
Siaj si persistenta bune. Evaluare: 9/10

Chance Eau de Parfum by Chanel 3.25 out of 5 based on 15 ratings and 2 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chanel Chance Eau de Parfum fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chanel Chance Eau de Parfum, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Chance Eau de Parfum dupa Chanel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Chance Eau de Parfum de Chanel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Chanel Chance Eau Fraiche Hermes 24 Faubourg Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Guerlain Mon Precieux Nectar Juliette Has A Gun Lady Vengeance Agent Provocateur Agent Provocateur Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Guerlain Shalimar Parfum Initial Frederic Malle Portrait of a Lady Christian Dior Dune Chanel Chanel N°5 Amouage Dia pour Femme Robert Piguet Alameda Keiko Mecheri Loukhoum Robert Piguet Baghari 2006 Givenchy Organza Indecence Molinard Habanita Lancome Tresor Guerlain French Kiss Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum