Designeri » C » Chypre Floral « Grupuri

Chance Eau de Parfum Chanel de dama

Chance Eau de Parfum Chanel de dama

fin condimentat

Chance Eau de Parfum de Chanel este un parfum Chypre Floral de dama. Creatorul acestui parfum este Jacques Polge. Parfumul prezinta piper roz, iasomie, paciuli, vanilie si mosc alb.

piper roz iasomie paciuli vanilie mosc alb

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Chance Eau de Parfum by Chanel.

Chance Eau de Parfum Recenziile parfumurilor

muneca_brava
muneca_brava

Parfumul preferat de la Chanel, fin, tineresc, elegant,si ff atragator. L-am folosit toata vara,seara,la iesirile in oras,ador parfumurile cypre-florale, mi se par absolut perfecte-feminine,elegante,chic, nici prea dulci, nici prea tari sau inecacioase/cu note sufocante...80% din colectia mea o acapareaza tipul asta de parfumuri .La iarna o sa revin la CCM dar niciodata nu o sa renunt la C.Chance,un blind buy reusit .

LJackie
LJackie

masculin

Ivy
Ivy

Un adevarat parfum fin frantuzesc! Este high in paciuli, dar nu te sufoca. Piperul roz este si el din belsug. Lamaia ii confera lejeritate, iar ananasul bine copt si vanilia vin cu doza potrivita de dulceata.
EDP este intensa, fara a fi agresiva, si are o persistenta de exceptie.
Data fiind personalitatea lui puternica il prefer in sezonul rece, pentru primavara-vara EDT este perfecta.

Chanel Chance este, dupa parerea mea, un parfum ce merita avut constant in garderoba! Eu de ani de zile il recumpar constant si parca nu ma mai satur de el! Varianta EDP este cea care imi prieste, este un parfum puternic, dar nicidecum inecacios sau greu, este un paciuli fructat, destul de zemos, dar si piperat, foarte bine facut! Are il el "stilul" Chanel, inconfundabil, calitate a ingredientelor, o oarecare distinctie, chiar daca este un parfum tineresc! Nu este prea dulce, prea fructat, prea floral, prea lemnos, sau prea "tare". Este doar "prea" bun!
Siaj si persistenta bune. Evaluare: 9/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chanel Chance Eau de Parfum fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chanel Chance Eau de Parfum, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Chance Eau de Parfum dupa Chanel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Chance Eau de Parfum de Chanel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Hermes 24 Faubourg Chanel Chance Eau Fraiche Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Chanel Coco Noir Chanel Coco Mademoiselle Guerlain Shalimar Parfum Initial Chanel Chanel N°5 Calvin Klein Obsession Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Valentino Valentina Assoluto Christian Dior Miss Dior Le Parfum Agent Provocateur Agent Provocateur Christian Dior Dune Chanel Chanel N°19 Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Juliette Has A Gun Lady Vengeance Chloe Love Chanel Allure Sensuelle Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum