Designeri » C » Floral Aldehidic « Grupuri

Chanel N°5 Eau Premiere Chanel de dama

Chanel N°5 Eau Premiere Chanel de dama

aldehide
Chanel N°5 Eau Premiere Chanel de dama Videouri
Chanel N°5 Eau Premiere Chanel de dama Imagini Chanel N°5 Eau Premiere Chanel de dama Imagini Chanel N°5 Eau Premiere Chanel de dama Imagini Chanel N°5 Eau Premiere Chanel de dama Imagini

Chanel N°5 Eau Premiere de Chanel este un parfum Floral Aldehidic de dama. Chanel N°5 Eau Premiere a fost lansat in 2007. Creatorul acestui parfum este Jacques Polge. Notele de varf sunt neroli, ylang-ylang si aldehide; notele de mijloc sunt iasomie si tinctura de trandafiri; Notele de baza sunt vetiver, lemn de santal si vanilie.

neroli ylang-ylang aldehide

iasomie tinctura de trandafiri

vetiver lemn de santal vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Chanel N°5 Eau Premiere by Chanel.

Chanel N°5 Elixir Sensuel

Chanel N°5 Eau Premiere Recenziile parfumurilor

muneca_brava
muneca_brava

Imi place din ce in ce mai mult.Puternic,elegant, atragator, si mai ales............PURTABIL!!Poate parea un parfum greu, dar asta doar in primele 10 minute, apoi se aseaza asa frumos,nu te mai saturi sa il adulmeci.Cu siguranta siajul acestuia va intoarce multe priviri curioase, care vor dori sa vada cine este aceea care il poarta..Chanel inca o data acapareaza tot in jurul lui,este extrem de captivant,pana si cel mai frumos buchet de flori pare atat de fad in fata acestei licori magice.

ivycrane
ivycrane

Eau premiere este, intr-adevar, o versiune luminoasa, si usor de purtat a lui No 5. Surprinde exact partea frumoasa a lui, cea florala, usor pudrata. Un parfum modern de o eleganta clasica.
Este foarte delicat, pe langa aldehide, ylang-ylangul iese bine in evidenta, iar picatura de vanilie este bine venita pentru ca il adauga putina caldura.
Partea neplacuta este persistenta slaba. Desi are o concentratie de eau de parfum este mai slab ca hair mist-ul din aceeasi linie.

melanj
melanj

chanel 5 eau premiere este un parfum deosebit de BUN !!!!
il pot purta si adolescentele !
e forma fresh a clasicului chanel 5 !
am cumparat, de-a lungul timpului cateva flacoane pentru fiica mea;
ultima data l-am achizitiont de la un magazin Sephora si deziluzia a fost totala ! alt miros- de parfum contrafacut, fara persistenta , etc , greoi;
nu mi-am pierdut vremea cu expertiza , etc etc

Daca Guerlain a dat lovitura lansand o abordare complet diferita a clasicului Shalimar cu parfumul Shalimar Parfum Initial, Chanel in schimb a modificat cu timiditate No 5 prin acest Eau Premiere.

Daca cineva isi inchipuia/visa la fel ca mine la un No5 despuiat de aldehide va avea probabil aceeasi usoara deziluzie cum am eu cand incerc Eau Premiere. Nu spun ca e un parfum inutil si nici ca nu-mi place. Imi place mult si port de asemenea des No5 clasic edp cu care am o relatie platonica, de respect si admiratie. Dar parca as vrea si o varianta de No5 mai dezinhibata, mai nastrusnica, cu tot cu aldehidele inevitabile. Si se pare ca Jacques Polge nu-mi va satisface acest capriciu. In Eau Premiere avem parte tot de aceleasi aldehide, doar nu putea sa le indeparteze caci ar fi insemnat sa anuleze practic structura de rezistenta a compozitiei. Dar putea sa-i adauge in schimb mai multe!

Undeva totusi pe sub aldehidele sapunoase si cu iz usor citric mijeste ceva nou, ceva ce doar daca insisti mult poti descoperi: un ton aprope dulce de seva florala, de la neroli si putina vanilie. Acest adaos aduce intrucatva un gram de diversitate si inedit. O dulceata tandra, delicata, un sub-ton oarecum dulce dar dulce in stil "chanelesc", rasat si fara urma de vulgaritate. Ca si cum ai vrea sa-ti accentuezi cu ruj rosu buzele caci stii ca te-ar prinde bine, dar aplici un ton nude pal, comod si familiar, cam asa si Chanel, nu risca ceva inedit ramanand in zona sigura a vesnicului discurs.

Nu pot garanta ca e mai usor de purtat ca No 5 clasic, dati cu banul cand alegeti.

elena s
elena s

Chanel 5 clar nu este un parfum "purtabil" de oricine ,combinatia este foarte grea si cert este destinat personalitatilor puternice,Eau premiere este mai suav desi pastreaza traseul olfactiv al veteranului,este si putin mai dulce si poate destinat unui public mai tanar.Un parfum de lux care ori iti place ori nu!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chanel Chanel N°5 Eau Premiere fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chanel Chanel N°5 Eau Premiere, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Chanel N°5 Eau Premiere dupa Chanel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Chanel N°5 Eau Premiere de Chanel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Chanel Chanel N°5 Guerlain Shalimar Chanel Chanel No 19 Poudre Chanel Allure Sensuelle Montale Aoud Collection - Red Aoud Yves Saint Laurent Opium Christian Dior Dior Addict Christian Dior Dune Guerlain Shalimar Parfum Initial Cartier Must de Cartier Juliette Has A Gun Lady Vengeance Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Amouage Memoir Woman Guerlain Samsara Eau de Parfum Chanel Chance Eau de Toilette Chanel Allure eau de parfum Frederic Malle Portrait of a Lady Christian Dior Diorissimo Christian Dior Hypnotic Poison Givenchy Pi