Designeri » C » Floral Aldehidic « Grupuri

Chanel N°5 Elixir Sensuel Chanel de dama

Chanel N°5 Elixir Sensuel Chanel de dama

aldehide
Chanel N°5 Elixir Sensuel Chanel de dama Videouri

Chanel N°5 Elixir Sensuel de Chanel este un parfum Floral Aldehidic de dama. Chanel N°5 Elixir Sensuel a fost lansat in 2004. Notele de varf sunt aldehide si neroli; notele de mijloc sunt stanjenel, iasomie si ylang-ylang; Notele de baza sunt ambra si note lemnoase.

aldehide neroli

stanjenel iasomie ylang-ylang

ambra note lemnoase

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Chanel N°5 Elixir Sensuel by Chanel.

Chanel N°5
Chanel N°5 Eau Premiere

Chanel N°5 Elixir Sensuel Recenziile parfumurilor

Mmmmmmmmmm... este un Chanel Eau Premiere mai dulce, intr-adevar mai sensual. Se aseamana cu Eau Premiere, doar ca acesta de fata este ca un ulei, intens, iar dulceata lui, in combinatie cu aldehidele, ambra si notele florale, imi place mult! Este deci dulce-pudrat, cremos si frumos. Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 8/10

raluca maria
raluca maria

si iata-ne ajunsi la chanel... si nu orice fel de chanel, ci celebru chanel 5!
chanel 5, edp pentru mine este divin... imi place din toate punctele de vedere. intr-adevar , este un parfum ( ca si angel sau kenzo jungle) din categoria : love it or hate it. ori iti place, ori il urasti.
in ceea ce priveste chanel elixir. este asemanator cu ...uleiul de masline. imi imaginam ca va tine mult mai mult, ca va fi mult mai intens. nici poveste! este discret, nu este inecacios.. iar aldehidele sunt atat de discrete , in timp ce iasomia imparateste parfumul.
pentru o iubitoare de chanel 5 clasic, acesta va parea un avorton, un parfum nereusit.
pentru cele care urasc chanel 5, va parea o oaza de iasomie, ceva ce nu are legatura cu parfumul clasic.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chanel Chanel N°5 Elixir Sensuel fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chanel Chanel N°5 Elixir Sensuel, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Chanel N°5 Elixir Sensuel dupa Chanel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Chanel N°5 Elixir Sensuel de Chanel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Aldehidic
Azzaro Azzaro Now Women Tommy Hilfiger T Girl Moschino L`eau Cheap and Chic Avon Topaze E. Coudray Musc Et Freesia Penhaligon`s Elisabethan Rose Lancetti Via Condotti Pour Femme Hermes Amazone Van Cleef & Arpels First Pour l`Ete Clinique Clinique Wrappings Revlon Absolutely Fabulous Zara Zara for Her