Designeri » C » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Chanel No 19 Poudre Chanel de dama

Chanel No 19 Poudre Chanel de dama

Chanel No 19 Poudre Chanel de dama Imagini Chanel No 19 Poudre Chanel de dama Imagini

Chanel No 19 Poudre de Chanel este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Chanel No 19 Poudre a fost lansat in 2011. Creatorul acestui parfum este Jacques Polge. Notele de varf sunt neroli, galbanum si mandarina; notele de mijloc sunt stanjenel si iasomie; Notele de baza sunt vetiver, mosc si boabe de tonka.

neroli galbanum mandarina

stanjenel iasomie

vetiver mosc boabe de tonka

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Chanel No 19 Poudre by Chanel.

Infusion d'Iris

Chanel No 19 Poudre Recenziile parfumurilor

Mda.... si mie imi seamana cu Infusion d'Iris de la Prada, cu diferenta ca aici, nota de galbanum, prezenta mai ales in prima parte a parfumului ii ofera un iz usooooor vintage, dar extrem de elegant! Defapt intreg parfumul imi pare extrem de elegant si frumos, este un pudrat cu accente verzi si fara dulceata, potrivit in zilele insorite de primavara, la birou.
L-as fi vrut totusi mai prezent decat este... are siaj moderat-redus si persistenta moderata. Dar este atat de frumos...
Evaluare: 9/10

Seamana cu Prada Infusion d`Iris, si n-o spun usor, fiindca de obicei trec cu vederea micile asemanari intre parfumuri care de multe ori pot fi pure coincidente. Da, mai mult ca sigur Chanel a intrebuintat ingrediente de calitate, de asta nu ma indoiesc, insa unde e partea creativa? Chiar n-au gasit altceva mai bun sa scoata din irisul asta decat sa cloneze originalul de la Prada? Chanel lanseaza rar parfumuri noi, nu le face chiar pe banda rulanta ca altii si ma asteptam si din cauza asta poate la mai mult, mai ales ca Poudre este "copilul" celebrului 19 care fie ca-ti place fie ca nu are totusi personalitate cu carul.

Ma rezum asadar sa spun ca parfumul este foarte delicat, cu un iris dominant intai crud, apoi pudrat, apoi usor dulce. Compozitia este usor punctata si de niste rasini spalacite si un mosc palid. Tot parfumul e de fapt atat de palid incat imi vine sa joc paintball cu el.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chanel Chanel No 19 Poudre fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chanel Chanel No 19 Poudre, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Chanel No 19 Poudre dupa Chanel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Chanel No 19 Poudre de Chanel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Molinard Habanita Eau de Parfum Frederic Malle Portrait of a Lady Guerlain Shalimar Parfum Initial Juliette Has A Gun Citizen Queen Guerlain Aqua Allegoria Herba Fresca Christian Dior Dior Addict Christian Dior Diorissimo Agent Provocateur Agent Provocateur Molinard Habanita Christian Dior Miss Dior (new) Juliette Has A Gun Lady Vengeance Chanel Chanel N°5 Robert Piguet Fracas Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Montale Aoud Collection - Red Aoud Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Guerlain Insolence Eau de Parfum Guerlain Insolence Amouage Beloved