Designeri » C » Floral Aldehidic « Grupuri

Chanel No 5 Eau de Cologne Chanel de dama

Chanel No 5 Eau de Cologne Chanel de dama

Chanel No 5 Eau de Cologne de Chanel este un parfum Floral Aldehidic de dama. Chanel No 5 Eau de Cologne a fost lansat in 1921. Creatorul acestui parfum este Ernest Beaux. Notele de varf sunt floare de portocal african, ylang-ylang, bergamot, lamaie de Amalfi si aldehide; notele de mijloc sunt stanjenel, iasomie, radacina de stanjenel, trandafir si lacramioare; Notele de baza sunt vetiver, mosc, lemn de santal, paciuli, lichen, ambra, vanilie si zibeta.

floare de portocal african ylang-ylang bergamot lamaie de Amalfi aldehide

stanjenel iasomie radacina de stanjenel trandafir lacramioare

vetiver mosc lemn de santal paciuli lichen ambra vanilie zibeta

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Chanel No 5 Eau de Cologne by Chanel.

Chanel No 5 Eau de Cologne Recenziile parfumurilor

adamescuandra
adamescuandra

mi se pare ca miroase batranicios a pudra ceva ciudat aveam alte asteptari de la acest
parfum

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chanel Chanel No 5 Eau de Cologne fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chanel Chanel No 5 Eau de Cologne, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Chanel No 5 Eau de Cologne dupa Chanel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Chanel No 5 Eau de Cologne de Chanel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Aldehidic
Angel Schlesser Angel Schlesser Femme Van Cleef & Arpels First Azzaro Azzaro Now Women Tommy Hilfiger Tommy Girl Jeans Avon Topaze Cartier So Pretty Eau Fruitee Floris Florissa Byredo Blanche Vicky Tiel Venus Genny Genny Shine Lanvin My Sin Long Lost Perfume Sortilege