Designeri » C » Floral Aldehidic « Grupuri

Chanel No 5 Eau de Toilette Chanel de dama

Chanel No 5 Eau de Toilette Chanel de dama

aldehide

Chanel No 5 Eau de Toilette de Chanel este un parfum Floral Aldehidic de dama. Chanel No 5 Eau de Toilette a fost lansat in 1921. Creatorul acestui parfum este Ernest Beaux. Notele de varf sunt neroli, ylang-ylang, bergamot, lamaie de Amalfi si aldehide; notele de mijloc sunt stanjenel, iasomie, radacina de stanjenel, trandafir si lacramioare; Notele de baza sunt vetiver, mosc, lemn de santal, paciuli, lichen, ambra, vanilie si zibeta.

neroli ylang-ylang bergamot lamaie de Amalfi aldehide

stanjenel iasomie radacina de stanjenel trandafir lacramioare

vetiver mosc lemn de santal paciuli lichen ambra vanilie zibeta

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Chanel No 5 Eau de Toilette by Chanel.

Iris Poudre
L'Aimant

Chanel No 5 Eau de Toilette Recenziile parfumurilor

laura.d
laura.d

ORIBIL...ORIBIL...miroase a babå..l-am primit si nu l-am folosit decit de doua ori ..ORIBIL...il tin aruncat in pivnita intr-o cutie ,pe pielea mea nu se potriveste..sorry ptr.fanele acestei ape de toaleta....

Chanel No 5 Eau de Toilette by Chanel 3.30 out of 5 based on 23 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chanel Chanel No 5 Eau de Toilette fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chanel Chanel No 5 Eau de Toilette, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Chanel No 5 Eau de Toilette dupa Chanel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Chanel No 5 Eau de Toilette de Chanel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Chanel Chanel N°5 Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Robert Piguet Fracas Guerlain Samsara Eau de Parfum Molinard Habanita Christian Dior Dior Addict Eau de Parfum Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum By Kilian Back to Black Yves Saint Laurent Cinema Juliette Has A Gun Lady Vengeance Christian Dior Midnight Poison Christian Dior J`adore Hermes Elixir des Merveilles Cartier Must de Cartier Jean Paul Gaultier Classique Montale Aoud Collection - Red Aoud Christian Dior Poison Tendre Frederic Malle Portrait of a Lady Christian Dior Dior Addict Guerlain Shalimar