Designeri » C » Floral Aldehidic « Grupuri

Chanel No 5 Parfum Chanel de dama

Chanel No 5 Parfum Chanel de dama

aldehide
Chanel No 5 Parfum Chanel de dama Imagini Chanel No 5 Parfum Chanel de dama Imagini

Chanel No 5 Parfum de Chanel este un parfum Floral Aldehidic de dama. Chanel No 5 Parfum a fost lansat in 1921. Creatorul acestui parfum este Ernest Beaux. Notele de varf sunt aldehide, neroli, lamaie, bergamot si ylang-ylang; notele de mijloc sunt iasomie, stanjenel, radacina de stanjenel, trandafir si lacramioare; Notele de baza sunt vetiver, mosc, lemn de santal, paciuli, muschi, ambra, vanilie si zibeta.

aldehide neroli lamaie bergamot ylang-ylang

iasomie stanjenel radacina de stanjenel trandafir lacramioare

vetiver mosc lemn de santal paciuli muschi ambra vanilie zibeta

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Chanel No 5 Parfum by Chanel.

Chanel No 5 Parfum Recenziile parfumurilor

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chanel Chanel No 5 Parfum fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chanel Chanel No 5 Parfum, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Chanel No 5 Parfum dupa Chanel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Chanel No 5 Parfum de Chanel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Aldehidic
Angel Schlesser Angel Schlesser Femme Guerlain Aqua Allegoria Rosa Magnifica Van Cleef & Arpels First Elizabeth Taylor White Diamonds Kusado Sensu Caron Infini Les Parfums de Rosine Rose d`Amour Revillon Turbulences Krigler Manhattan Rose Cher Uninhibited Reed Krakoff Reed Krakoff Jeanne Arthes Mezza Luna