Designeri » C » Oriental Condimentat « Grupuri

Coco Eau de Parfum Chanel de dama

Coco Eau de Parfum Chanel de dama

Coco Eau de Parfum Chanel de dama Videouri
Coco Eau de Parfum Chanel de dama Imagini Coco Eau de Parfum Chanel de dama Imagini Coco Eau de Parfum Chanel de dama Imagini Coco Eau de Parfum Chanel de dama Imagini

Coco Eau de Parfum de Chanel este un parfum Oriental Condimentat de dama. Coco Eau de Parfum a fost lansat in 1984. Creatorul acestui parfum este Jacques Polge. Notele de varf sunt coriandru, , mandarina, piersica, iasomie si trabdafir bulgaresc; notele de mijloc sunt mimoza, cuisoare, floare de portocal, trifoi si trandafir; Notele de baza sunt labdanum, ambra, lemn de santal, boabe de tonka, opoponax, zibeta si vanilie.

coriandru mandarina piersica iasomie trabdafir bulgaresc

mimoza cuisoare floare de portocal trifoi trandafir

labdanum ambra lemn de santal boabe de tonka opoponax zibeta vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Coco Eau de Parfum by Chanel.

Anonimo Veneziano
Coco Noir

Coco Eau de Parfum Recenziile parfumurilor

cateyes
cateyes

Am strans din dinti si mi l-am luat intr-un final dupa multe oscilari pentru ca il percepeam din cale afara de condimentat, testandu-l pe hartie doar.
Ei, pe piele povestea se schimba. E condimentat, dar duuulce si mieros, foarte cremos si cald. Este atat de intens, simt ca e un ulei luxos care imi patrunde epiderma si o parfumeaza in profunzime.
Chanel Coco e de o eleganta matura, impunatoare, dar senzuala. Nu il cumparati cu speranta de a va menaja reciproc pentru ca este un parfum care vrea totul, in schimbul rafinamentului pe care il ofera.

ivycrane
ivycrane

Un parfum atat de frumos, luxos si complex, care, cu siguranta ar fi fost pe placul lui mademoiselle Chanel daca ar mai fi printre noi. Din cand in cand deschid sertarul unde imi tin o parte din parfumuri, il adulmec cu incantare si... cam atat. Ca de purtat nu il pot purta. De vina e zibeta, care iese mult in evidenta si imi provoaca migrene. Am tot ocolit Coco cand am vazut mutritza zibetei in piramida notelor, dar l-am luat sperand ca ma voi obisnui cu ea. Nici edt nu e de purtat neexistand mare diferenta intre cele doua concentratii.
Perseverez, totusi.

leila_mic
leila_mic

Ehhh ... acest parfum e altceva!
Asa cum o draga prietena imi spunea, m-am convins si eu!
Este - daca nu CHIAR simbolul - UNUL dintre simbolurile elegantei; si aici ma refer strict la o eleganta atemporala, fara varsta, si fara a fi sexy in acelasi timp
Este un parfum care impune respect si distanta - un CHANEL clasic adevarat, construit impecabil ... si fara de care nu ma mai vad de acum inainte

Incep sa-l iubesc, imi place totul la acest parfum
Nu stiu daca ar trebui sa astept neaparat toamna sa-l port, vremea asta de acum imi pare perfecta pentru a-l 'imbraca'

iuliatundre
iuliatundre

azi mi s-a facut dor de coco , m-au invaluit cuisoarele si este placut !!!

Sonia Raicu
Sonia Raicu

Un oriental matur care pe pielea mea vireaza in ceva rece si masculin cu aroma de after shave. Foarte rezistent, bun de iarna, cu un inceput superb si promitator. Sunt de acord cu Luca Turin care il gaseste demodat desi perfect facut. L-am purtat in studentie si am renuntat la el la maturitate pentru ca imi lasa impresia ca da un aer sumbru. Foarte frumoase condimentele din el, reclama si flaconul. Eu zic ca merge foarte bine si unisex.

raluca maria
raluca maria

doua extreme legate de acest parfum ( sau cel putin asa tind sa cred): un taximetrist care si-a deschis imediat geamul, parand intoxicat de miros...iar a doua intamplare a fost cu un coleg care m-a intrebat sec:" te-ai chanelizat cu coco?''
este un parfum elegant , rafinat ( in viziunea mea) DAR nu l-as mai cumpara. Astazi as alege Dune, de la Dior...

Acum fac referire la EDT: este absolut superb, condimentat dar foaaaarte bine echilibrat, ceva mai light decat varianta EDP, insa cu aceeasi personalitate ravasitoare, complexa. Nu este usor de purtat azi, insa are farmec extraordinar! Este si spicy dar si bland in acelasi timp; simt ambra, cuisoare, rasini, dar si tonka, vanilie si ceva flori. Este potrivit pentru seara, pentru toamna-iarna, doamnelor extrem de elegante, care sunt obisnuite sa poarte deux-pieces si tocuri cui. Siaj si persistenta extraordinare. Nota mea: 9/10

claude77
claude77

Ani buni renuntasem sa mai incerc ceva de la Chanel, pana cand intr-o zi ceva m-a impins spre standul Chanel, pe care il evitam cat puteam pana atunci. Luasem la intamplare ceva ce gasisem la indemana pe raft, in ideea ca nimic nu-mi va schimba parerea despre parfumurile acestei case. Miros direct din sticla, chiar nu merita sa sacrific o incheietura pentru el, cand eram inconjurata de alte minunatii.
Hmm!! a fost prima impresie;dar chiar nu pare a fi rau deloc!! Merita incercat macar.
Pulverizez pe incheietura si sunt foarte placut surprinsa:este chiar minunat. Tot drumul spre casa imi miroseam incheietura neincetat sa-i simt aroma si usor, usor ma indragosteam de el. Dupa trei zile l-am cumparat, pentru ca pur si simplu nu mi-l puteam scoate din minte.
Longevitate foarte buna si miros divin.

Mi-e asa de greu sa-mi definesc stilul in materie de parfumuri, imi plac prea multe...oscilez intre creatiile contemporane, moderne, urbane si cele clasice grele, impetuoase, elegante. Cand sunt in incurcatura si nu stiu ce sa aleg, Chanel ma scoate din impas de fiecare data, fie cu Coco Mademoiselle cel chic, fie cu clasicul si inegalabilul Coco.
L-am descoperit mult timp dupa Mademoiselle si la inceput nici nu ma gandeam ca ma pot intelege asa de bine cu el. Ne-am cunoscut mai bine in 2009, toamna. Plecam in Venetia si-mi trebuia un parfum nou care sa ma insoteasca. L-am ales imediat. Compozitia lui Coco are darul de a impacheta momentele frumoase intr-un parfum oriental minunat, misterios si cald. Desigur, retraiesc acea saptamana venetiana de fiecare data cand port Coco.
Este un oriental creat dupa tipar clasic mult diferit de la un capat la altul: incepe cu note oarecum proaspete de citrice, dar nu cu lamaie ci mandarina sau mai degraba portocala, cu zeama multa si dulce. Cand strangi coaja de portocala intre degete prin toti porii ei va pulveriza un parfum uleios aromat. Asa incepe Coco.
In scurt timp efectul fresh se estompeaza si vin mirodeniile. Coco este de fapt marele parfum al mirodeniilor. Este un amestec potent de cardamon, coriandru, cuisoare si o doza ampla de opoponax. Peste ele se asterne in timp ambra, calda si cuceritoare formand un melanj dulce-condimentat care inspre baza devine tot mai cremos. Coco e parfumul care umple spatiul si atrage magnetic admiratia celor din jur. Parfumul meu, parfumul Venetiei, parfumul iubirii.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chanel Coco Eau de Parfum fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chanel Coco Eau de Parfum, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Coco Eau de Parfum dupa Chanel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Coco Eau de Parfum de Chanel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dune Christian Dior Dior Addict Chanel Chance Eau de Toilette Chanel Allure Sensuelle Guerlain La Petite Robe Noir Amouage Amouage Lyric Woman Guerlain L'Instant de Guerlain Lorenzo Villoresi Teint de Neige Guerlain Shalimar Parfum Initial Amouage Honour Woman Guerlain Samsara Eau de Parfum Chanel Coco Noir Chanel Coco Mademoiselle Frederic Malle Portrait of a Lady Christian Dior Midnight Poison Yves Saint Laurent Cinema Christian Dior Hypnotic Poison Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Guerlain L'Instant Magic Robert Piguet Visa 2007