Designeri » C » Oriental Lemnos « Grupuri

Coco Mademoiselle Chanel de dama

Coco Mademoiselle Chanel de dama

Coco Mademoiselle Chanel de dama Videouri Coco Mademoiselle Chanel de dama Videouri Coco Mademoiselle Chanel de dama Videouri
Coco Mademoiselle Chanel de dama Imagini Coco Mademoiselle Chanel de dama Imagini Coco Mademoiselle Chanel de dama Imagini Coco Mademoiselle Chanel de dama Imagini Coco Mademoiselle Chanel de dama Imagini Coco Mademoiselle Chanel de dama Imagini Coco Mademoiselle Chanel de dama Imagini Coco Mademoiselle Chanel de dama Imagini Coco Mademoiselle Chanel de dama Imagini Coco Mademoiselle Chanel de dama Imagini Coco Mademoiselle Chanel de dama Imagini Coco Mademoiselle Chanel de dama Imagini Coco Mademoiselle Chanel de dama Imagini Coco Mademoiselle Chanel de dama Imagini Coco Mademoiselle Chanel de dama Imagini Coco Mademoiselle Chanel de dama Imagini Coco Mademoiselle Chanel de dama Imagini Coco Mademoiselle Chanel de dama Imagini

Coco Mademoiselle de Chanel este un parfum Oriental Lemnos de dama. Coco Mademoiselle a fost lansat in 2001. Creatorul acestui parfum este Jacques Polge. Notele de varf sunt portocala, mandarina, floare de portocal si bergamot; notele de mijloc sunt mimoza, iasomie, trandafir turcesc si ylang-ylang; Notele de baza sunt boabe de tonka, paciuli, opoponax, vanilie, vetiver si mosc alb. Acest parfum este castigatorul premiului FiFi Award Best National Advertising Campaign / TV 2008.

portocala mandarina floare de portocal bergamot

mimoza iasomie trandafir turcesc ylang-ylang

boabe de tonka paciuli opoponax vanilie vetiver mosc alb

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Coco Mademoiselle by Chanel.

So Elixir Eau de Parfum
Chance Eau de Toilette
Miracle Forever
Diamant
Eleccion Pour Femme

Coco Mademoiselle Recenziile parfumurilor

Sorana P
Sorana P

ei bine...am ajuns si la unul dintre parfumurile din top 10 pe care le am. Il iubesc! Mi se pare un parfum extraordinar si care se muleaza cu pretentiile oricarei femei. Nu il folosesc zilnic dar, de acest parfum, sunt legate cele mai frumoase amintiri ale mele : nunta, zilele mele de nastere si alte evenimente frumoase din viata mea.

cateyes
cateyes

Coco Mademoiselle nu trebuie sa lipseasca din colectia unei doamne, chiar daca nu agreeaza parfumurile casei Chanel. Acesta poate fi o exceptie, o surpriza placuta! E un parfum cu tente clasice adaptat vremurilor noastre, dar care conserva eleganta si cochetaria frantuzoaicelor stilate de altadata. Daca iubiti parfumurile moderne, in voga si care se bucura de efemera exaltare a publicului larg, Coco Mademoiselle va fi un clasic, alaturi de un colier de perle si un ruj rosu.
Pentru mine, acest parfum e un omagiu adus elegantei feminine eterne, o pledoarie cu iz contemporan pentru a nu uita sa fim cu adevarat femei in goana noastra nebuna spre modernizare.

ivycrane
ivycrane

Cu Coco Mademoiselle a fost coup de foudre. Am pulverizat din abundenta in magazin si am refuzat sa-mi spal incheietura mainii pana a doua zi pentru ca nu ma puteam desparti de mirosul sublim.
Este un clasic modern care ma duce cu gandul la sicul parizian si eleganta relaxata a frantuzoaicelor.
O rochie neagra, simpla, pana la genunchi, balerini bej sau pantofi cu bareta si toc mediu, un sirag mai lung de perle mici si bijuterii fine de aur, geanta Chanel 2.55 sau ceva asemanator cred ca este tinuta perfecta care se asorteaza cu acest parfum.
Paciuli este nota dominanta, dozata cu atentie si aerisita de bergamota. Portocala, mandarinele, trandafirul si vanilia ii dau o dulceata aparte, foarte seducatoare.

Acesta este un alt parfum pe care imi place sa-l am mereu in garderoba! Este un must-have pentru toate parfumistele si cred ca isi merita acest drept! Este un paciuli vesel, usor, fara asprimi, dar cu personalitate, inconfundabil. Acest paciuli imbraca trandafiri, iasomie si citrice, pe o baza usoara de vetiver si ylang-ylang. Este sprintar, tineresc, dar nu pueril si i voi iubi mereu!
Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 10/10

muneca_brava
muneca_brava

Ff feminin,stilat,sexy,pt domnisoare care vor sa atraga atentia,miroase Ff placut nu este dulceag...este aerul parizian intr-o sticluta. Absolut minunat!Pentru cele care nu isi permit sa dea 100 de euro pe coco mademoiselle , incercati SUDDENLY-Madame Glamour, parfumul se gaseste in toate magazinele LIDL , costa 15 lei si pot spune ca este 98% identic cu Chanel, nu am crezut pana nu l-am incercat , eram convinsa ca e o apa de ploaie cu miros de alcool dar spre surprinderea mea dureaza ff mult.Cand voi termina sticluta de Chanel cu siguranta il voi achiziona pt ca merita. Trebuie sa ai un nas extrem de fin sa iti dai seama care este unul si care celalalt, nu stiu cum au reusit sa redea perfect mirosul lui Mademoiselle dar iata ca nimic nu e imposibil.

Oxvitox85
Oxvitox85

il, am , il , ador si cred ca nu este femeie ca nu i-ar placea aroma lui

adamescuandra
adamescuandra

il iubesc spre deosebire de no 5

claude77
claude77

Foarte placut, perfect pentru ziele de vara. Te simti speciala purtandu-l.

Fostul meu parfum semnatura. Despre "ex" doar n-am sa vorbesc lucruri urate, a fost amor mare pe vremuri. Ne completam reciproc, parfumul asta in contact cu pielea mea producea magie si mi-a fost alaturi la bine (terminarea facultatii) si la rau (un accident de masina in care una din sticle mi s-a facut tandari).
Cand l-am testat prima oara l-am si cumparat pe loc si ce n-as da si-n ziua de azi sa ma seduca definitiv si iremediabil un parfum cum a facut-o el pe vremuri. In acea perioada nu despicam firu-n 4 si nu stiam ce note contine, imi placea pur si simplu la nebunie cum mirosea. Acum insa, da, pot recunoaste in structura lui bergamota amaruie in primele clipe, trandafirul si iasomia - doua flori fine, gratioase, luminoase si desigur mult vetiver in baza, alaturi de ylang-ylang (dar in doza mult mai mica decat in Chanel No 5 edp) si niste paciuli transparent si ierbos. Mi se pare foarte usor de purtat si tineresc si inca nu si-a pierdut farmecul initial.
Am avut o relatie frumoasa in trecut, ne-am desparit in termeni amiabili cand am inceput sa cochetez cu nisa, dar el ma iubeste in continuare si mereu e langa mine, pregatit sa ma insoteasca in orice imprejurare.

angel
angel

Un parfum de la casa Chanel perfect purtabil si de fetele tinere! notele de baza ce raman dupa vreo 2 ore sunt absolut inconfundabile, desi, la o prima pulverizare ar putea parea usor acid... Silaj moderat, persistenta 4-5 ore.

maeda
maeda

Cred ca daca as incepe sa spun de ce imi place Coco Mademoiselle, sigur as omite multe lucruri, asa ca ma limitez la a spune ca este foarte special, purtabil, feminin si...este parfumul meu preferat. Persistenta: 8,5/10.

Eau De Parfum 1.2oz
Chanel Coco Mademoiselle Eau De Parfum for women 1.2 oz
Chanel Coco Mademoiselle Eau De Parfum for women 1.2 oz
Chanel Coco Mademoiselle Eau De Parfum for women 3x0.7 oz 3 x Refills
Chanel Coco Mademoiselle Eau De Parfum for women 3x0.7 oz 3 x Refills
Chanel Coco Mademoiselle Eau De Parfum for women 1.7 oz
Chanel Coco Mademoiselle Eau De Parfum for women 1.7 oz
Eau De Parfum 0.7oz
Chanel Coco Mademoiselle Eau De Parfum for women 3x0.7 oz 1x Refillable 2 x Refill
Chanel Coco Mademoiselle Eau De Parfum for women 3.4 oz
CHANEL COCO MADEMOISELLE Eau de Parfum 1.2 oz Eau de Parfum Spray
CHANEL COCO MADEMOISELLE Eau de Parfum 1.7 oz Eau de Parfum Spray
CHANEL COCO MADEMOISELLE Eau de Parfum 1.7 oz Eau de Parfum Spray
Eau De Parfum 0.7oz
CHANEL COCO MADEMOISELLE Eau de Parfum Twist and Spray 3 x 0.7 oz Eau de Parfum Spray
CHANEL COCO MADEMOISELLE Eau de Parfum 3.4 oz Eau de Parfum Spray
CHANEL COCO MADEMOISELLE Eau de Parfum 3.4 oz Eau de Parfum Spray

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chanel Coco Mademoiselle fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chanel Coco Mademoiselle, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Coco Mademoiselle dupa Chanel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Coco Mademoiselle de Chanel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lancome La Vie Est Belle Chanel Coco Noir Christian Dior Dune Calvin Klein Euphoria Thierry Mugler Alien By Kilian Back to Black Christian Dior Hypnotic Poison Chanel Allure Sensuelle Christian Dior Dolce Vita Christian Dior Dior Addict Jean Paul Gaultier Classique Chanel Chance Eau de Toilette Chanel Coco Eau de Parfum Chanel Allure eau de parfum Guerlain Insolence Eau de Parfum Viktor&Rolf Flowerbomb Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Guerlain Shalimar Parfum Initial Chopard Wish Givenchy Organza