Designeri » C » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Coco Noir Chanel de dama

Coco Noir Chanel de dama

Coco Noir Chanel de dama Videouri
Coco Noir Chanel de dama Imagini Coco Noir Chanel de dama Imagini Coco Noir Chanel de dama Imagini Coco Noir Chanel de dama Imagini Coco Noir Chanel de dama Imagini

Coco Noir de Chanel este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Coco Noir a fost lansat in 2012. Coco Noir a fost creat de Jacques Polge si Christopher Sheldrake. Notele de varf sunt grapefruit si bergamot; notele de mijloc sunt iasomie, trandafir, narcisa si muscata; Notele de baza sunt boabe de tonka, paciuli, lemn de santal, vanilie, mosc alb si olibanum.

grapefruit bergamot

iasomie trandafir narcisa muscata

boabe de tonka paciuli lemn de santal vanilie mosc alb olibanum

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Coco Noir by Chanel.

Coco Eau de Parfum

Coco Noir Recenziile parfumurilor

Alexandra13
Alexandra13

L-am cumparat azi,intr-un final si sunt atat de fericita,vai cat e de frumos,de elegant,de luxuriant,nu am cuvinte cat de mult imi place~dar am o nedumerire,de unde pana unde pe pielea mea care era oricum ciudata in privinta parfumurilor,prind o nota destul de evidentiata de menta! Adica i-am dat si mamei si tatalui meu(mai aveam putin si ajungeam la vecina)sa ma "adulmece" calumea si au simtit-o si ei.Ce Dumnezeu,menta?! Cum si in ce fel? O_o !Dar il iubesc si mai mult pentru aceasta superba si nonexistenta nota.

muneca_brava
muneca_brava

Un parfum foarte reusit, elegant, luxos, atragator,captivant,dar RECE! Foarte misterios, pt nasucuri extra-fine!il ador!!!

Ioana Pasca
Ioana Pasca

Un parfum elegant.Nu mi se pare,insa,"Noir".E mai mult casual,usor si fin.La capitolul persistenta,e moderat spre slab...cel putin pe pielea mea.La cap.siaj,nu aduce cu celelalte din gama Chanel.Nota 8

Este un parfum elegant, rece si distant, precum alte creatii ale casei Chanel. Are un paciuli racoros, mult bergamot si grapefruit, iar caracterul lui este woody-lemnos. Aduce putin cu Coco Mademoiselle, dar si mai putin cu Coco cel clasic, este mai amarui si mai racoros decat Mademoiselle, dar catifelat de la santal. Nu ma da pe spate, nu imi pare o creatie fantastica si nci nu il simt prea "noir", dar este un parfum ok, rafinat, elegant. Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 8/10

miha.vld
miha.vld

Un floral lemnos extreme de rafinat,denumirea ,,noir" referindu-se probabil la o tinuta black,potrivita pt o intalnire importanta in cadrul serviciului.Este genul de parfum care te da pe spate cu frumusetea aromei sale,dar nu te ia prizoniera cu siajul-acesta nefiind ametitor.M-am rasfatat cu o mostra.Adevarul este ca mi l-as cumpara !

Dana Maria
Dana Maria

Un parfum "verde", cu o usoara tenta masculina pe pielea mea. E Chanel, dar e altfel. E Fresh, e vioi, nu il vad deloc "noir".

andrasb
andrasb

Desi imi place mult Coco clasic, nu cred ca l-as putea purta tocmai din cauza notelor condimentate care, suprapuse peste puterea "marca" Chanel dau un cocktail mult prea intens pentru gustul meu. De aceea m-am bucurat cand am descooperit Coco Mademoiselle (cu care m-am impacat insa destul de tarziu dupa aparitie) si mai ales Coco Noir, pe care l-am avut doar la 2-3 luni distanta de momentul aparitiei. O placere, o minunatie, o incantare, de fiecare data cand il port sau cand il miros... Imi place ca e versatil, in ton cu vremurile, nu tine de o anumita "varsta" (parfumata, of course) si nici de un anumit anotimp... nici chiar de o anumita ocazie sau tinuta. Nu-mi va mai lipsi niciodata din garderoba.

Edit dupa ceva vreme: am purtat destul de rar Coco Noir, dar, cel putin in ultima vreme, constat ca lasa de dorit la capitolul longevitate... sau nu il mai simt eu... cert este ca dupa 2 ore, dispare, ceea ce nu mi s-a intamplat cu Coco Mlle, nici macar in varianta EDT!

Addict
Addict

Azi l-am testat a doua oară și mă întreb unde mi-o fi fost nasul ...și capul prima oară!
Un "Coco" care nu este "noir" decat prin eleganță și rafinament(nu "atarnă"cu greutatea lui ,nu este nici jucăuș ).
Grapefruit-ul și bergamota se simt bine în deschidere,iar după 5 min. se așează peste ele notele florale bine îmbinate,eu detectand cu greu ceva narcisă,iasomie și trandafir.La final se păstrează din notele florale și se simt bine:paciuli și un strop de vanilie...restul notelor există,dar nu ies în evidență.
Ah,un floral-lemnos minunat si catifelat,care cu siguranță că ar merge și la vară...un parfum care va fi al meu...primul meu Chanel!!!

Adelyna
Adelyna

este un parfum floral oriental opulent,caracterizat de eleganta,mister,rafinament si senzualitate,un parfum nobil.

melanj
melanj

nu sunt fana casa Chanel !

Coco Noir e o exceptie placuta;
un parfum curat !
cred ca mi-as trada parfumul pe care il port de ani buni (Gucci II ) pentru chanel noir !(macar pentru o zi )
imi sugereaza un campus universitar , fuste in carouri,carti, gulere apretate, eleganta, simplitate si ...inteligenta !
un parfum de nota 9,2
9 pentru designul sticlei

monafro
monafro

Nu prea sunt multe de spus după recenzia genială a lui Rose, sunt cu totul de acord dar este parfumul pe care mi-l doresc în prezent și l-am testat de curând alături de altele de pe acolo.
Un Chanel rămâne nobil, intrigant, infatuat, poetic, impresionant, captivant și memorabil, chiar dacă e puțin mai întunecat, în sensul de mai ascuns, mai misterios, precum COCO Noir. Dacă simt bergamot, narcisa și santal, deja mă simt fericită și puțin îndrăgosită.
Nici nu se compară cu parfumurile testate de la alte case gen D&G, Armani sau Boss (no offence fanelor tinerele și naive, blagoslovite cu IPhone5 și astfel de parfumuri comerciale).
Asta e, nu toate muștele fac miere...Vive la France.

Madahuz
Madahuz

Rafinament si eleganta.

Din prima clipa transmite eleganta, se simte clar amprenta Chanel. Cu toate astea, poate e singurul Chanel purtabil si de catre persoanele care nu prea adora aceasta casa: e cald si nu se ia in serios, nu are latura aceea impenetrabila, inaccesibila.
Mirosul e familiar oarecum, se regasesc elemente atat din Coco clasic, cat si din Mademoiselle. Oricat de "noir" tinde el sa fie, mie nu mi se va parea la fel de captivant si memorabil ca si Coco clasic, nu a mostenit latura lui condimentata, doar a preluat baza lui, catifeaua din Coco. Din Mademoiselle se simte paciuliul aspru si bergamonta, in notele de varf.
Il iert pentru minusul de picanterie, in fond Coco clasic va ramane cu fanii lui, Coco Noir trebuia sa aiba alt destin si eu cred ca e pe drumul cel bun. E glamouros, chic, e un viitor clasic care se va alinia cu siguranta in primul front al vanzarilor record din toamna asta.
Imi place mult, dar nu-mi sterg alte prioritati parfumate din agenda pentru a mi-l lua acum.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chanel Coco Noir fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chanel Coco Noir, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Coco Noir dupa Chanel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Coco Noir de Chanel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Chanel Coco Mademoiselle Chanel Chanel N°5 Guerlain Shalimar Parfum Initial Guerlain La Petite Robe Noir Chanel Chance Eau de Toilette Christian Dior Dune Chanel Coco Eau de Parfum Christian Dior Miss Dior (new) Lorenzo Villoresi Teint de Neige Yves Saint Laurent Cinema Robert Piguet Fracas Calvin Klein Euphoria Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Christian Dior Dior Addict Christian Dior J`Adore L`Absolu Hermes 24 Faubourg Tom Ford Black Orchid Chanel Allure eau de parfum Lancome La Vie Est Belle Guerlain L'Instant Magic