Designeri » C » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Coco Noir Extrait Chanel de dama

Coco Noir Extrait Chanel de dama

Vreau: 2

Coco Noir Extrait de Chanel este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Acesta este un parfum nou Coco Noir Extrait a fost lansat in 2014. Coco Noir Extrait a fost creat de Jacques Polge si Christopher Sheldrake. Notele de varf sunt bergamot si grapefruit; notele de mijloc sunt iasomie, trandafir, narcisa si muscata; Notele de baza sunt boabe de tonka, paciuli, lemn de santal, vanilie, mosc alb si olibanum.

bergamot grapefruit

iasomie trandafir narcisa muscata

boabe de tonka paciuli lemn de santal vanilie mosc alb olibanum

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Coco Noir Extrait by Chanel.

Coco Noir Extrait Recenziile parfumurilor

Recunosc ca nu m-am aruncat cu bratele deschise la pieptul lui Coco Noir cand a aparut acum doi ani, pentru ca imi pareau suficiente Coco Mademoiselle si Allure Sensuelle cu acelasi paciuli aspru, insa undeva la o distanta de vreo jumate de an, cam asa, tot testandu-l prin parfumerii i-am prins mesajul si misterul si in final mi-a cazut cu tronc definitiv.

Proaspat lansata varianta extrait are un debut dominat de niste note verzi ce nu par la fel de accentuate precum in apa de parfum. Deschiderea e de un verde smarald, simt foi si frunze umede intr-o padure umbroasa care emana arome terestre, intunecate, racoritoare, acoperite de bruma. Inceputul acesta verde e deosebit de fin si elegant, avand acel preabinecunoscut aer nobil si distant al casei Chanel.

Colaborarea dintre Jacques Polge, parfumierul casei Chanel si Christopher Sheldrake - magicianul datorita caruia ne putem desfata cu misterioasele arome orientale ale parfumurilor Serge Lutens - este cat se poate de inspirata si de aceasta data pentru ca uneste intr-adevar doua lumi, anume sicul parizian fuzioneaza cu orientul, iar rezultatul este cat se poate de magnific si MODERN, ca sa nu uitam de clasicul Coco din `84 cu aura lui cremos-ambrata, de asemeni un oriental, insa prin comparatie mult mai matur si serios.

Extrait porneste asadar ierbos, cu paciuli ca varf de lance, iar apoi apar tonurile balsamice de tamaie fina si rasini. As spune ca are o piramida inversata. Devine tot mai fin cu timpul in loc sa se impacheteze in note dense si opace inspre baza. El se deschide, respira, vrajeste. Seamana foarte mult cu varianta edp, insa acesta pare a avea o latura androgina ceva mai pronuntata deoarece florile aici sunt doar schitate pe fundal si nicio clipa nu vin in fata, fapt care ma determina sa nu vad niciun impediment ca un barbat modern sa-l puna pe piele si sa iasa cu incredere din casa mirosind divin a aceasta potiune din paciuli, tamaie, rasini, tonka si vanilie.

E de toamna, foarte placut pe piele, dar observ acelasi paradox precum la toate variantele de parfum pur de la Chanel, anume lipsa siajului. Are o prezenta minunata pe piele, de acolo nu pleaca decat dupa ce te speli, insa nu are acea putere extravaganta pe care multi o pretind de la un parfum care costa atat.

Eu una imi savurez deocamdata ultimul sfert din sticla de apa de parfum si mai departe las totul in seama destinului, desi undeva in subconstient cred ca deja mi-l doresc si pe acesta. La fel si pe celelalte variante de parfum pur de la ei. Tocmai redescopar zilele astea Allure Sensuelle edp cu a sa putere magica de seductie, deci niciodata Chanel nu va fi pentru mine un capitol incheiat, din contra, oricate alte parfumuri as explora, Chanel e o casa la care ma intorc mereu si recumpar parfumurile lor pe care le iubesc din tot sufletul.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chanel Coco Noir Extrait fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chanel Coco Noir Extrait, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Coco Noir Extrait dupa Chanel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Coco Noir Extrait de Chanel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Lemnos Mosc
Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Lancaster Aquazur Montale Aoud Rose Petals Kenzo Kenzo Amour Indian Holi Loewe I Loewe You Avon Bond Girl 007 Pink Room Parfum Pour Toi Cacharel Scarlett Smell Bent Sunshine Rasasi First Love Sprezzatura 707 Dolce Amoretto Nobile 1942 Casta Diva