Designeri » C » Floral Verde « Grupuri

Cristalle Eau Verte Chanel de dama

Cristalle Eau Verte Chanel de dama

Cristalle Eau Verte Chanel de dama Imagini

Cristalle Eau Verte de Chanel este un parfum Floral Verde de dama. Cristalle Eau Verte a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Jacques Polge. Notele de varf sunt bergamot si lamaie de Amalfi; notele de mijloc sunt neroli si magnolie; Notele de baza sunt mosc, stanjenel si iasomie.

bergamot lamaie de Amalfi

neroli magnolie

mosc stanjenel iasomie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Cristalle Eau Verte by Chanel.

Cristalle Eau Verte Recenziile parfumurilor

Cristalle Eau Verte este un citric lamaios si destul de dulce, dar astringent, jucaus. E ca o limonada cu miere, in care s-a pus si o coaja de bergamot sau lima. Este foarte potrivit pentru vara, la tinute lejere. Nu imi pare o capodopera, e doar un citric destul de comun, trebuie sa iti placa genul ca sa il apreciezi tare, eu nu ma prea dau in vant dupa citrice. Siaj si persistenta miderate. Evaluare: 7/10

Cristalle clasic edp mi-a dat una din cele mai imposibile zambile facandu-l in cazul meu dificil de purtat, dar lucrurile nu stau din fericire la fel si cu Cristalle Eau Verte care pentru mine este exact opusul lui. De fapt cele doua nu seamana deloc, exprimand lucruri total diferite. Cristalle edp clasic este un parfum foarte auster dupa parerea mea, sec si manierat, iar la polul sau opus, Cristalle Eau Verte afiseaza un aer nonsalant si vesel care te molipseste imediat cu buna dispozitie.

O idee asemanatoare cu a lui am intalnit-o la Francis Kurkdjian in al sau Absolue Pour le Matin, in special deschiderea foarte citrica dar care in acelasi timp este delicata si feminina. Alaturi de exuberantul duet alcatuit din lamaie si neroli, se mai simt in plan secundar niste flori gingase din care recunosc cel mai limpede doar magnolia cu parfumul ei irezistibil citric-cremos cum imi place mie. Irisul nu este in niciun caz grandios aici, nici pudrat si nici nu pare sa aspire la un rol principal in buchet. Parfumul pare croit pentru cele care isi doresc un parfum foarte proaspat dar care sa le sublinieze si feminitatea.

Este, poate, singurul parfum de la Chanel care imi zambeste strengareste si ma trage de maneca sa las totul si sa savurez micile bucurii ale vietii. Si va fi al meu.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chanel Cristalle Eau Verte fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chanel Cristalle Eau Verte, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Cristalle Eau Verte dupa Chanel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Cristalle Eau Verte de Chanel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lorenzo Villoresi Iperborea Chanel Chance Eau Fraiche Guerlain Shalimar Parfum Initial Amouage Memoir Woman Robert Piguet Fracas Frederic Malle Portrait of a Lady Rance 1795 Pres de Toi Robert Piguet Alameda Guerlain Shalimar Guerlain Aqua Allegoria Jasminora Christian Dior Dior Addict Frederic Malle Musc Ravageur Rance 1795 Jasmin du Malabar Profumum Roma Alba Keiko Mecheri Isles Lointaines Robert Piguet Rose Perfection Yves Saint Laurent Opium Estée Lauder Private Collection Amber Ylang Ylang Keiko Mecheri Peau de Peche Guerlain La Petite Robe Noir