Designeri » C » Lemnos Condimentat « Grupuri

Egoiste Chanel de barbati

scortisoara
Egoiste Chanel de barbati Videouri
Egoiste Chanel de barbati Imagini

Egoiste de Chanel este un parfum Lemnos Condimentat de barbati. Egoiste a fost lansat in 1990. Creatorul acestui parfum este Jacques Polge. Notele de varf sunt lemn de mahon, mandarina siciliana, lemn de trandafir brazilian si coriandru; notele de mijloc sunt garoafa, scortisoara si trandafir de Damasc; Notele de baza sunt pielarie, lemn de santal, vanilie, tutun si ambra.

lemn de mahon mandarina siciliana lemn de trandafir brazilian coriandru

garoafa scortisoara trandafir de Damasc

pielarie lemn de santal vanilie tutun ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Egoiste by Chanel.

Egoiste Recenziile parfumurilor

andrasb
andrasb

NU este o recenzie propriu-zisa ce vreau sa scriu eu acum.... vreau doar sa exprim admiratia neconditionata pentru acest parfum, purtabil in egala masura de barbati si de femei. Sotul meu il are in "colectia permanenta" si ador zilele cand il foloseste. Siajul este puternic, intr-adevar, si merge foarte bine cu sacouri de tweed, cu pulovere de lana pura, si in egala masura cu costume elegante. Il voi iubi mereu!

Azi l-am retestat desi n-aveam cum sa uit mirosul lui, ci doar asa, ca sa-mi reimprospatez amintirea. L-a purtat sotul meu ani de zile fiind favoritul lui si a fost parfumul cu care de fapt l-am cunoscut. Asadar recenzia e laudativa si foaaaarte subiectiva.

Ce m-a frapat pe mine, in afara prezentei celui care-l purta desigur, a fost cum mirosea Egoiste in primele minute. Asa ingrediente nu mai simtisem niciodata intr-un parfum. In deschidere miroase ascutit si astringent a cuisoare, exact ca eugenolul din stomatologie. Mi s-a parut foarte ciudat dar in sens pozitiv atunci iar acum continua sa mi se para interesant debutul acestui parfum. Apoi incepe sa devina foarte lemnos, un lemn uscat si sec. Are un siaj puternic, e ca o aura in jurul tau, il simt toti cand il porti. Peste partea lemnoasa pot percepe pe urma limpede scortisoara un pic dulce un pic pudrata si desigur ambra, care formeaza baza. In continuare acel ton penetrant de cuisoare continua sa razbeasca printre note, dar acum e invelit in caldura lor. Pentru mine este un parfum drag, familiar, atat de special. Foarte barbatesc, dar erau momente cand imi placea sa ma dau cu el cand sotul meu calatorea si-mi era dor de el. Cred ca pe o femeie ar fi de asemenea interesant si probabil daca era de nisa ar fi trecut drept unisex.

Un parfum de care voi fi mereu legata afectiv. Egoiste e si clasic si modern, excelent lucrat si memorabil.

craitza
craitza

La inceput este masculin,fara dubii,dar dupa vreo doua ore se dezvaluie o aroma lemnos-aromata incantatoare,care poate fi purtata si de femei.Un parfum elegant,care purtat de barbati le incanta pe femei.

Egoiste by Chanel 4.21 out of 5 based on 18 ratings and 3 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chanel Egoiste fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chanel Egoiste, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Egoiste dupa Chanel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Egoiste de Chanel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Viktor&Rolf Spicebomb Hermes Terre d'Hermes Thierry Mugler A*Men Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Thierry Mugler A*Men Pure Havane Carner Barcelona Cuirs Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Dolce&Gabbana The One for Men Chanel Bleu de Chanel Christian Dior Dior Homme Intense Tom Ford Tobacco Vanille Christian Dior Fahrenheit Versace Dreamer Hermes Terre d`Hermes Parfum Christian Dior Dior Homme Intense Van Cleef & Arpels Midnight in Paris Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Him