Designeri » C » Lemnos Floral Mosc « Grupuri

Egoiste Platinum Chanel de barbati

Egoiste Platinum Chanel de barbati

Egoiste Platinum Chanel de barbati Videouri
Egoiste Platinum Chanel de barbati Imagini Egoiste Platinum Chanel de barbati Imagini Egoiste Platinum Chanel de barbati Imagini Egoiste Platinum Chanel de barbati Imagini

Egoiste Platinum de Chanel este un parfum Lemnos Floral Mosc de barbati. Egoiste Platinum a fost lansat in 1993. Creatorul acestui parfum este Jacques Polge. Notele de varf sunt rozmarin, lavanda, neroli si petit grain; notele de mijloc sunt galbanum, salvie, iasomie si muscata; Notele de baza sunt ambra, lemn de santal, lichen, vetiver si cedru.

rozmarin lavanda neroli petit grain

galbanum salvie iasomie muscata

ambra lemn de santal lichen vetiver cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Egoiste Platinum by Chanel.

Marconi
Black

Egoiste Platinum Recenziile parfumurilor

RolRO
RolRO

Am avut sticluta de 50ml din prima formulare , cred eu putin peste cea de acum . E intr-adevar metalic dar deloc respingator ci dimpotriva foarte placut. Ca fapt divers daca ma uit peste colectia de parfumuri total folosite (destul de multe si bune) mirosul care a ramas in dopul acestuia este de departe cel mai interesant. Cand il foloseam nu ma gandeam ca o sa-l mai schimb si o sa tradez Chanel-ul cu Guerlain si apoi sa incep sa ma indrept catre parfumurile de nisa . Platinium Egoiste si Allure Homme Edition Blanche sunt parfumurile pe care le recomand foarte mult si care se gasesc cam in toate parfumeriile de la noi

Traian
Traian

Un parfum foarte bine facut, dar deoarece a avut vanzari mari si tuturor le-a placut (si acum), a devenit "popular", generic si copiat (gillette fusion proglide gel de ras miroase oarecum asemanator). Este opera de arta, clasic, dar oarecum popular (multi l-au copiat ori s-au inspirat de la el).

9/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chanel Egoiste Platinum fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chanel Egoiste Platinum, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Egoiste Platinum dupa Chanel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Egoiste Platinum de Chanel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Yves Saint Laurent L'Homme Christian Dior Dior Homme Intense Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Chanel Allure Pour Homme Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Amouage Jubilation for Men Chanel Bleu de Chanel Hermes Terre d`Hermes Parfum Chanel Allure Homme Edition Blanche Hermes Terre d'Hermes Christian Dior Fahrenheit Carolina Herrera CH Men Creed Aventus Lalique Lalique White Mancera Cedrat Boise Guerlain Guerlain Homme Intense Lalique Encre Noire Thierry Mugler A*Men Pure Malt Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Dolce&Gabbana The One for Men Eau de Parfum