Designeri » C » Floral « Grupuri

Gardenia Chanel de dama

Gardenia Chanel de dama

tuberoza
Gardenia Chanel de dama Imagini Gardenia Chanel de dama Imagini

Gardenia de Chanel este un parfum Floral de dama. Gardenia a fost lansat in 1925. Creatorul acestui parfum este Ernest Beaux. Notele de varf sunt floare de portocal si note verzi; notele de mijloc sunt note fructate, tuberoza, iasomie si gardenie; Notele de baza sunt lemn de santal, paciuli, mosc, vetiver, nuca de cocos si vanilie.

floare de portocal note verzi

note fructate tuberoza iasomie gardenie

lemn de santal paciuli mosc vetiver nuca de cocos vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Gardenia by Chanel.

Ellenisia
Reve Opulent

Gardenia Recenziile parfumurilor

Parfumul ce tocmai il testez, imi place si nu-mi place... Mi-ar placea fiindca este un parfum cu flori albe, opulent si bine construit, dar... nu-mi place, fiindca meanjul imi creeaza un miros acrisor-fermentat, care nu-mi place. Desi parfumul ar aunta o gardenie, eu simt in prim plan o tuberoza guresa, acompaniata de iasomie si neroli si indulcita bine cu cocos si alte fructe exotice. Cu toate astea, nu-mi pare un parfum prea exotic. Intr-adevar ma deranjeaza mult izul de fructe fermentate pe care il tot simt... In notele de baza simt doar putiiiiin paciuli, care ii confera si o usoara asprime.
Ma dezamageste si siajul moderat-redus (desi ca si constructie, parfumul este opulent) si nici persistenta nu e extraordinara. Evaluare: 6/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chanel Gardenia fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chanel Gardenia, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Gardenia dupa Chanel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Gardenia de Chanel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Robert Piguet Visa 2007 Puredistance Opardu Keiko Mecheri Attar de Roses Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Frederic Malle Portrait of a Lady Chanel Les Exclusifs de Chanel Beige Amouage Memoir Woman Juliette Has A Gun Oil Fiction Frederic Malle Carnal Flower Amouage Dia pour Femme Xerjoff Ibitira Ormonde Jayne Frangipani Lubin Akkad Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Robert Piguet Rose Perfection Lorenzo Villoresi Teint de Neige Frederic Malle Iris Poudre Tauer Perfumes PHI Une Rose de Kandahar Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Sospiro Perfumes Erba Pura