Designeri » C » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Les Exclusifs de Chanel 1932 Chanel de dama

Les Exclusifs de Chanel 1932 Chanel de dama

Les Exclusifs de Chanel 1932 Chanel de dama Imagini Les Exclusifs de Chanel 1932 Chanel de dama Imagini Les Exclusifs de Chanel 1932 Chanel de dama Imagini

Les Exclusifs de Chanel 1932 de Chanel este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Les Exclusifs de Chanel 1932 a fost lansat in 2013. Creatorul acestui parfum este Jacques Polge. Notele de varf sunt aldehide, neroli si bergamot; notele de mijloc sunt iasomie, trandafir, ylang-ylang, garoafa si liliac; Notele de baza sunt vetiver, radacina de stanjenel, opoponax, lemn de santal, tamaie, mosc, ambretta (nalba de mosc), vanilie si cumarina.

aldehide neroli bergamot

iasomie trandafir ylang-ylang garoafa liliac

vetiver radacina de stanjenel opoponax lemn de santal tamaie mosc ambretta (nalba de mosc) vanilie cumarina

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Les Exclusifs de Chanel 1932 by Chanel.

Les Exclusifs de Chanel 1932 Recenziile parfumurilor

psipsina
psipsina

Fără să fiu un fan Chanel, recunosc că aș fi atrasă de acest parfum pentru testare. Totuși, citind cele scrise de Sigrid, mă tem să nu fiu dezamăgită de notele de bază și durabilitatea lor. Cu Polge la timonă, Chanel a mai încercat marea cu degetul (Bleu) și cam cu atât a rămas.

sigrid
sigrid

Imaginati-va Scuderia Les Exclusifs de Chanel ( cum ar veni, colectia) aliniata la start, Formula 1, Monaco Grand Prix, sa zicem.
Cu Coromandel in pole position, datorita punctajului din calificari ( se stie ca astia din cartel au mereu o energie mai mare decat prevede legea) :). Dar nu el este subiectul, momentul lui de glorie s-a consumat pe alt circuit.
Acum toate camerele sunt pe altul, inmatriculat in concurs cu numarul 1932.
Start ratat din cauza lipsei de originalitate. Daca l-as fi jucat blind, as fi zis citrice , aldehide si iris si nu as fi gresit. Asa incepe, asa face cursa, asa ajunge la final.
A doua hiba- anduranta. Nici nu a terminat primul tur si da rateuri mari la persistenta. Inca nu stiu daca stabileste cel mai prost timp din colectia Les Exclusifs pentru ca mai am de testat, dar nu m-as mira sa fie asa. Noroc ca pilotul Jacques Polge a avut umor si i-a facut rezervor de 200 ml. Singura solutie ca sa nu ramai in drum este sa intri des la boxa pentru reimprospatare .
Mi se pare ca locul lui nu este pe un mare circuit, nu are anvergura unui monopost adevarat, ci se comporta mai mult ca un safety car ce limiteaza viteza liniei Les Exclusifs.
Nu exceleaza prin ceva anume, nu va fi niciodata Hamilton. Sau Vettel. Posibil sa scoata timp bun in antrenamentele libere preliminare,dar eu una nu-l vad desfacand sticla magnum de Moet &Chandon , pentru simplul motiv ca gestul e rezervat doar campionilor.

ala2006
ala2006

Ah Chanel, ce frumos te razbuni tu pe mine ca nu stiu nici acum cum miros Coco Mademoiselle sau Allure! Asa ca te-ai gandit sa-mi trantesti sub nas colectia ta exclusivista si sa-mi arati ce-am pierdut atatia ani!!!!
De parfum nu pot sa spun decat ca e un floral absolut superb, extrem de feminin si normal ca si aici isi poarta cu nasul pe sus eleganta lui notorie. Si chiar daca are in compozitie aldehildele, acestea sunt usor de suportat si de purtat, dand savoare parfumului.
Cere cu tupeu rochite chic de vara, cu lungimi ce nu depasesc linia genunchiului, fine, colorate si accesorizate cu ochelari de soare mari si palarii cu boluri largi.
Singurul repros pe care il pot aduce este persistenta moderata, dar chiar si asa merita avut in Colectie. Pentru cine isi permite, cred ca ar fi ideala varianta extract de parfum.

Les Exclusifs de Chanel 1932 by Chanel 3.64 out of 5 based on 11 ratings and 3 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chanel Les Exclusifs de Chanel 1932 fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chanel Les Exclusifs de Chanel 1932, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Les Exclusifs de Chanel 1932 dupa Chanel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Les Exclusifs de Chanel 1932 de Chanel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Mon Precieux Nectar Puredistance Opardu Amouage Dia pour Femme Puredistance White Xerjoff Bouquet Ideale Guerlain Shalimar Parfum Initial Amouage Amouage Lyric Woman Prada Infusion d'Iris Serge Lutens Chergui Juliette Has A Gun Lady Vengeance Amouage Beloved Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Juliette Has A Gun Citizen Queen Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Chanel Chance Eau Fraiche Keiko Mecheri Attar de Roses Keiko Mecheri Loukhoum Bottega Veneta Bottega Veneta Guerlain Vol de Nuit