Designeri » C » Lemnos Chypre « Grupuri

Les Exclusifs de Chanel 31 Rue Cambon Chanel de dama

Les Exclusifs de Chanel 31 Rue Cambon Chanel de dama

Les Exclusifs de Chanel 31 Rue Cambon de Chanel este un parfum Lemnos Chypre de dama. Les Exclusifs de Chanel 31 Rue Cambon a fost lansat in 2007. Creatorul acestui parfum este Jacques Polge. Notele de varf sunt bergamot, note verzi si piper negru; notele de mijloc sunt stanjenel, trandafir si ylang-ylang; Notele de baza sunt paciuli si labdanum.

bergamot note verzi piper negru

stanjenel trandafir ylang-ylang

paciuli labdanum

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Les Exclusifs de Chanel 31 Rue Cambon by Chanel.

Les Exclusifs de Chanel 31 Rue Cambon Recenziile parfumurilor

Gradinarul
Gradinarul

Wau!!
Rose...?! Ai descris extrem de bine adevarul despre Rue 31 si mie imi convine:) Total unisex. Nici 1932 nu e departe de a fi unisex.

Recunosc ca asteptarile mele in privinta seriei Les Exclusifs sunt mari. MARI. Iubesc casa Chanel, iar editiile high-end au fost dintotdeauna pentru mine ca un fel de prag maxim al luxului posibil. Doar ca totul se petrecea in mintea mea, ademenita de latura lor intangibila, de faptul ca nu aveam posibilitatea sa le incerc. Imaginatia o poate lua razna astfel si faci din tantar armasar si uite acum, buf! cad din inaltele culmi ale sperantei in cea mai mare deziluzie.

Rue Cambon este total diferit de ce-mi imaginam. Speram sa fie oricum, oricum numai nu atat de banal, linear, simplu. Putea fi chiar ceva despre care as concluziona ca e nu e de mine dar il admir pentru ce e, ceva insolit care sa ma provoace, dar nu asa! Ce suparata sunt! Sper ca celelalte parfumuri din serie sa fie mai bune.

Irisul e untos, bergamota ii da un aer de ambiguitate total unisex, iar nota de paciuli il face pe deplin inabordabil. Contrastele dintre note dispar rapid dupa deschidere, amestecul devenind plat, verde si uniform. Parfumul e foarte calm si glacial, fara sa evoce si fara sa starneasca vreo emotie. Se volatilizeaza destul de repede, nu are siaj si pielea miroase simplu a sapun. E ca sa fie.

Chanel...Chanel...Chanel... :(

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chanel Les Exclusifs de Chanel 31 Rue Cambon fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chanel Les Exclusifs de Chanel 31 Rue Cambon, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Les Exclusifs de Chanel 31 Rue Cambon dupa Chanel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Les Exclusifs de Chanel 31 Rue Cambon de Chanel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Chanel Les Exclusifs de Chanel Sycomore Diptyque Philosykos Guerlain Bois d'Armenie James Heeley Iris de Nuit Guerlain Vol de Nuit Guerlain Habit Rouge Eau de Toilette Guerlain Rose Nacree du Desert Serge Lutens Chergui Atelier Cologne Vanille Insensee Robert Piguet Alameda Guerlain Shalimar Parfum Initial Tom Ford Noir de Noir Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Amouage Honour Woman Guerlain Myrrhe & Delires Guerlain Tonka Imperiale Sospiro Perfumes Opera Giorgio Armani Myrrhe Impériale Frederic Malle Portrait of a Lady Guerlain Santal Royal