Designeri » C » Floral « Grupuri

Les Exclusifs de Chanel Beige Chanel de dama

Les Exclusifs de Chanel Beige Chanel de dama

miere
Les Exclusifs de Chanel Beige Chanel de dama Imagini

Les Exclusifs de Chanel Beige de Chanel este un parfum Floral de dama. Les Exclusifs de Chanel Beige a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este Jacques Polge. Parfumul prezinta miere, frezie, frangipani si paducel.

miere frezie frangipani paducel

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Les Exclusifs de Chanel Beige by Chanel.

Les Exclusifs de Chanel Beige Recenziile parfumurilor

ala2006
ala2006

Beige e primul Chanel testat si cand spun asta ma refer la intreaga lor colectie nu numai cea exclusivista. Si e primul floral pe care l-am indragit la maxim, fara sa-i gasesc nici macar un cusur.
E o edt simpla ca si compozitie si imi place ca poti simti toate notele. Nu imi pare excesiv de dulce pentru ca paducelul, cu mirosul lui usor amarui, isi face bine treaba si tine mierea in frau.
Frezia si floarea de frangipani sunt absolut superbe. Frangipani l-am mirosit doar in esente dar frezia cu siguranta am mirosit-o in realitate si am regasit-o extrem de bine redata.
Eu sunt cazul fericit care ramane uimita de calitatea acestei ape de toaleta pentru ca siajul este foarte bun si persitenta bate lejer in 8 ore pe piele.
Este unul dintre cele mai feminine parfumuri testate, poate chiar cel mai feminin din toate.
E totodata parfumul preferat al vacantei pentru ca l-am purtat la mare si pur si simplu mi-a intregit momentele de bucurie si relaxare.
Pentru mine este floralul perfect!

nelly_rose
nelly_rose

Un parfum floral foarte transparent si luminos cu frezie indulcita usor cu miere. E usor sapunos si imi aduce aminte de gama de produse de ingrijire corporala Skin so Soft de la Avon. Mirosul este foarte placut si frumos. Ingredientele sunt de calitate, nu simt nimic chimic.
Siajul e slab.
Mi-ar placea un sapun sau un gel de dus care sa miroasa asa. Frezia din el e foarte reusita.

La inceput simt un miros ca de patrunjel, apoi vine un miros superb de frezie, care dureaza cam 10 minute, apoi se indulceste cu miere. Aici mierea parca potenteaza mirosul freziei, care altfel ar fi slabut, deci nu il transforma intr-un parfum prea dulce. De aici parfumul devine oarecum linear, dar asta nu e rau. Silajul e mic insa persistenta e a unui Chanel...clar.
Nota mea: 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chanel Les Exclusifs de Chanel Beige fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chanel Les Exclusifs de Chanel Beige, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Les Exclusifs de Chanel Beige dupa Chanel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Les Exclusifs de Chanel Beige de Chanel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Puredistance Opardu Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel WIDIAN IV Amouage Honour Woman Frederic Malle Iris Poudre Juliette Has A Gun Oil Fiction Puredistance White Lorenzo Villoresi Teint de Neige Guerlain French Kiss Keiko Mecheri Attar de Roses Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Serge Lutens Chergui Tauer Perfumes PHI Une Rose de Kandahar Xerjoff Lira Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Amouage Memoir Woman Tom Ford Noir de Noir J.F. Schwarzlose Berlin Trance Amouage Beloved Guerlain Elixir Charnel Le Boise Torride