Designeri » C » Oriental Floral « Grupuri

Les Exclusifs de Chanel Cuir de Russie Chanel de dama

Les Exclusifs de Chanel Cuir de Russie Chanel de dama

Les Exclusifs de Chanel Cuir de Russie de Chanel este un parfum Oriental Floral de dama. Les Exclusifs de Chanel Cuir de Russie a fost lansat in 2007. Creatorul acestui parfum este Ernest Beaux. Notele de varf sunt floare de portocal african, bergamot si mandarina; notele de mijloc sunt iasomie, trandafir, ylang-ylang si note orientale; Notele de baza sunt mesteacan, pielarie, tutun si mosc.

floare de portocal african bergamot mandarina

iasomie trandafir ylang-ylang note orientale

mesteacan pielarie tutun mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Les Exclusifs de Chanel Cuir de Russie by Chanel.

Les Exclusifs de Chanel Cuir de Russie Recenziile parfumurilor

sigrid
sigrid

Floral-oriental? Poate, daca ai imaginatia lui Tolstoi !
In notele de varf eu il vad doar ca fiind parfumul unei ierni aprige din Maica Rusie, in care trandafirului, iasomiei si ylang-ului nici prin clorofila nu le trece sa-si scoata capul din zapada la minus 50 de grade Celsius.
Moscul in schimb nu are nici o problema sa se arate, ceea ce ma face sa suspectez ca nu e vreun mosc alb frumos mirositor conceput in eprubeta, ci unul recoltat din glanda vreunui cerb siberian.
Cel putin in aceasta prima etapa, oricat as vrea, nici nota de pielarie nu risca vreo gentilete, pentru ca nu e un miros de piele fina folosita pentru botinele Annei Karenina , ci nojita unei opinci de mujic de la mosia lui Levin.
Cu toate astea, on the long run, merg pe credit . Si asta nu pentru ca e din linia exclusivista Chanel ( in fond si parfumurile exclusiviste sunt si ele oameni , daca intelegeti ce vreau sa spun), ci pentru ca tatucul lui este Ernest Beaux , alias Chanel no.5 . Si cu gigantii nu ma pun la masa de joc.
Iar daca eu nu vreau sa miros asa si as cere ordin de restrictie impotriva oricui s-ar apropia in timp ce-l poarta, asta nu inseamna ca nu poate trezi afectiunea sau pasiunea altei inimi mai simtitoare care acepta cu placere sa si-l noteze in carnetul de bal de la Palatul Peterhof.

Ohhhh! Un parfum ce nu-mi place deloc, findca aduce o pielarie tabacita, unsuroasa, fara niciun rafinament. Miroase ca lana unei oi proaspat tunse (la propriu, chiar stiu cum miroase) si atat!!! Fara vreo nota florala, sau dulce. Parfumul nu are strop de dulceata, ci doar ceva condimente uscate (nu prea spicy) si ceva lemn (probabil mesteacan, asa cum e listat). Nu-l prea pot vedea purtat de o femeie pe niciunde, eventual de vreun barbat (nu ca el ar dori sa miroase a lana de oaie...). Abia dupa vreo 20 de minute, parfumul imi pare cat de cat purtabil, cand devine usor balsamic, dar tot ramane unsuros...
Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 4/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chanel Les Exclusifs de Chanel Cuir de Russie fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chanel Les Exclusifs de Chanel Cuir de Russie, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Les Exclusifs de Chanel Cuir de Russie dupa Chanel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Les Exclusifs de Chanel Cuir de Russie de Chanel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Chanel Les Exclusifs de Chanel Sycomore Chanel Bois des Iles Carner Barcelona Cuirs Amouage Beloved Guerlain Mon Exclusif Guerlain Elixir Charnel Le Boise Torride Serge Lutens Chergui Maison Francis Kurkdjian Aqua Universalis Forte Frederic Malle Portrait of a Lady Guerlain Cuir Beluga Amouage Amouage Lyric Woman Carner Barcelona Rima XI Guerlain Rose Barbare Maison Francis Kurkdjian Lumiere Noire Pour Femme Christian Dior J`Adore L`Or Tom Ford Noir de Noir Guerlain Rose Nacree du Desert Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540 Sospiro Perfumes Opera