Designeri » C » Oriental Floral « Grupuri

Les Exclusifs de Chanel Misia Chanel de dama

Les Exclusifs de Chanel Misia Chanel de dama

Les Exclusifs de Chanel Misia Chanel de dama Imagini Les Exclusifs de Chanel Misia Chanel de dama Imagini Les Exclusifs de Chanel Misia Chanel de dama Imagini Les Exclusifs de Chanel Misia Chanel de dama Imagini

Les Exclusifs de Chanel Misia de Chanel este un parfum Oriental Floral de dama. Acesta este un parfum nou Les Exclusifs de Chanel Misia a fost lansat in 2015. Creatorul acestui parfum este Olivier Polge. Notele de varf sunt aldehide si lici; notele de mijloc sunt trandafir turcesc, trandafir de Grasse, zmeura si piersica; Notele de baza sunt violeta, iris, stanjenel, rasina benzoica, boabe de tonka, note pudrate, mimoza si vanilie.

aldehide lici

trandafir turcesc trandafir de Grasse zmeura piersica

violeta iris stanjenel rasina benzoica boabe de tonka note pudrate mimoza vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Les Exclusifs de Chanel Misia by Chanel.

Lipstick Rose

Les Exclusifs de Chanel Misia Recenziile parfumurilor

guest_
guest_

Nu,chiar nu,Misia nu-mi e prietena deloc.Am cumparat parfumul fara sa-l miros,citind ca e totusi diferit de Lipstick Rose,ca nu are atat de mult trandafir si nu e atat de dulce si de greoi.Din pacate,sunt cam la fel.Da,are mai putin trandafir,dar violeta este exagerata,iar in final rezultatul este acelasi,poate mai putin dulce.Le-am comparat si ,pe cat ador mirosul de machiaj ,de ruj ,nu-mi place acest gen de 'ruj vintage;.E mult prea puternic si greoi..Intr-adevar ,in Misia,sunt momente cand violeta iese din contexul parfumului pudrat si aduce cu Penhaligon's Violetta.Apoi ,iar se transforma si in combinatie cu irisul ,se aseamana cu Lipstick Rose.Consider ca violeta e o floare care trebuie folosita cu prudenta in parfumuri,nu din abundenta,exact ca imortela. Ce este mult strica.Daca sunteti ca mine,adorati mirosul de ruj modern,dar nu suportati parfumurile cu o violeta exagerata in concentratie,atunci evitati Misia,chiar si Lipstick Rose.Daca adorati Lipstick Rose,dar credeti ca e totusi prea greoi si putin cam greu de purtat,atunci Misia ar putea fi o varianta,pentru ca are un miros un pic mai lejer dupa vreo jumatate de ora.

talpas
talpas

Din pacate noinu ne intelegem :( prea pudrat, prea ...plicticos pe pielea mea

andrasb
andrasb

Misia e o simfonie de trandafir, violeta si iris, cea mai frumoasa descoperita de mine pana acum, fara egal in armonizarea acestor note. Din pacate, nu are longevitatea lui Insolence EDT (cu care seamana putin)... Dar Misia are o distinctie aparte, specifica parfumurilor Chanel - este suficient de atragator, dar in acelasi timp suficient de distant, are o limita peste care privitorul din afara nu este binevenit. Aduce multa bucurie acest parfum si poate fi purtat si la ocazii mai speciale, dar si la birou, cand vrei sa te simti altfel, adica foarte bine!

Misia este un parfum pudrat! Un pudrat destul de earthy, sau woody, o violeta (sau o radacina de violeta) cu mult iris si ceva dulceata de la tonka, dar in plan secundar. Este un parfum rafinat, foarte frumos construit, imi seamana si cu Violetta lui Pnnhaligon's, dar si cu La Violette a lui Goutal, ma cam dezamageste persistenta lui de vreo 4 ore pe piele si siajul moderat. In rest... numai de bine. Evaluare: 9/10

Claudias
Claudias

Experienta avuta cu Misia ma indeamna sa ma exprim . Ca idee, in primul rand consider ca Misia este tot ceea ce Europei de est i s-a refuzat timp de multe decenii, si anume LUXUL. Luxul pe care multi il putem intrezari doar, dar pe care nu-l putem trai autentic datorita contextului geo-istoric nefavorabil, sa-i zicem. Astfel, indiferent de competentele financiare ale unuia sau altuia dintre noi - din pacate- ‘contactul’ cu luxul autentic ramane efemer . Ma refer aici la faptul ca , nu e indeajuns sa porti o picatura din Misia ca sa nu mai vezi gropile din asfalt sau cainii comunitari . Pentru ca Luxul trebuie sa fie o experienta holistica. Intrinsec, nu ni-l putem permite. Putem doar sa trisam putin purtand Misia. Ni se pot releva astfel franturi dintr-o societate ai carei cetateni nu doar ca isi pot permite sa poarte Misia( caci nici pe noi nu ne opreste nimeni), ci o pot face neostentativ deoarece, a purta asa ceva, rezoneaza cu ceea ce-i inconjoara. Totusi, cu riscul de a parea pestrita, de 4 zile port Misia si nu prea il ‘asortez’ cu tinuta. Parca si atitudinea imi lipseste. Cu toate acestea, e singurul iris care mi-a cazut cu tronc. E un parfum maternal, de femeie, elegant pana in rarunchi. E un parfum de ‘gateala’, de primenire, de Sarbatoare! A fost dinadins facut sa fie discret, sa insinueze un miros care sa nu te duca neaparat cu gandul la ideea de parfum. Misia e chiar aerul din imediata vecinatate a unei doamne care poarta palarie cu o naturaete innascuta, are siragul din perle si genta Chanel la purtator, manichiura si freza impecabile si e– bineinteles- imbracata intr-un taior cusut ireprosabil. Se poate spune ca parfumul are un aer usor vintage datorita violetelor, dar acest lucru il face doar atemporal, nicidecum desuet . Da, are in el acel miros de trusa scumpa de machiaj, de pomezi, de tot ceea ce-i feminin. Cu F mare. Daca ati fost iubiti in copilarie cu candoare de mame , bunici si sufocati de drag in bratele lor, va puteti deja imagina cam ce va ofera acest pafrum. E acea reminiscenta de imbratisare calda, obraji fini si pudrati, sarutati de buze atent desenate cu pensula , o emotie retraita pana la umezirea pleoapelor. Ii multumesc Dianei( Dia 18) pentru sansa de a testa acest minunat parfum.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chanel Les Exclusifs de Chanel Misia fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chanel Les Exclusifs de Chanel Misia, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Les Exclusifs de Chanel Misia dupa Chanel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Les Exclusifs de Chanel Misia de Chanel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Puredistance Opardu Frederic Malle Portrait of a Lady Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Amouage Honour Woman Guerlain Rose Nacree du Desert Guerlain Shalimar Parfum Initial By Kilian Back to Black Frederic Malle Carnal Flower Terry de Gunzburg Ombre Mercure Jul et Mad Paris Stilettos on Lex Guerlain Mon Precieux Nectar Guerlain Elixir Charnel Le Boise Torride Chanel Allure Sensuelle Guerlain French Kiss Frederic Malle Iris Poudre Boucheron Boucheron Amouage Amouage Lyric Woman Lorenzo Villoresi Teint de Neige Tom Ford Noir de Noir Guerlain L'Instant de Guerlain