Designeri » C » Lemnos Chypre « Grupuri

Les Exclusifs de Chanel Sycomore Chanel unisex

Les Exclusifs de Chanel Sycomore Chanel unisex

tabac
Les Exclusifs de Chanel Sycomore Chanel unisex Imagini

Les Exclusifs de Chanel Sycomore de Chanel este un parfum Lemnos Chypre unisex. Les Exclusifs de Chanel Sycomore a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este Jacques Polge. Parfumul prezinta vetiver, lemn de santal, aldehide, tutun, violeta, chiparos, ienupar, piper roz si note condimentate.

vetiver lemn de santal aldehide tutun violeta chiparos ienupar piper roz note condimentate

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Les Exclusifs de Chanel Sycomore by Chanel.

Les Exclusifs de Chanel Sycomore Recenziile parfumurilor

sigrid
sigrid

Incercand sa-i gasesc locul in corporatia Les Exclusifs, am ajuns la concluzia ca e bun sa fie PR-ul liniei, avand toate calitatile necesare : bun comunicator, cordial, credibil( desi nu intotdeauna perfect onest) , bine infipt in pamant (earthy) . Nu e emotiv ca 1932 sau ticalos arogant ( ca sa nu zic imputit :)) cum e Cuir de Russie.
Mai important decat orice, ca orice bun PR-ist, este ca prezinta bine mesajul colectiei , e natural si e flexibil. Cand trebuie, iese in fata cu vetiverul. Cand i se pare lui ca discutia lancezeste, vine cu prospetimea ienuparului si pinului care-s imbinate asa de misto incat nu vreau sa stiu cate plame si-a dat Bertrand Duchaufour ca nu a gasit el formula. Iar cand sta de vorba cu o femeie, asteptand sa vina liftul, ii arata ca are si o parte sensibil florala , punand accentul in comunicarea non verbala pe violeta .
In concluzie, uns cu toate alifiile. Senzatie intalnita si la modul propriu , datorita santalului ce domoleste putin din prospetimea-i ascutita. Siaj si persistenta bune de tot.
Pentru mine SYCOMORE e important fiindca m-a determinat sa imi asum orientarea catre nota de vetiver( descoperita timid si intamplator cu Dsquared –She wood) .
Voi demonstra asta angajandu-ma cu el intr-o relatie serioasa, in care inteleg sa-mi arat afectiunea soptindu-i pinul cardului bancar, pana cand un alt parfum si mai frumos ne va desparti.

ala2006
ala2006

Datorita unei prietene cu inima mare de aici de pe forum, port acum acest parfum care striga efectiv la mine dupa soare si canicula.
E un parfum perfect pentru zilele calduroase, pentru ca te racoreste instantaneu. Vetiverul e rege iar mainile lui de nadejde in ale conducerii sunt preluate pe pielea mea de piper si chiparos. Undeva in spate, au ranguri inferioare tutunul si ienuparul.
Daca l-as fi purtat cand erau 40 de grade afara, m-as fi simtit ca si cum cineva mi-ar fi dat o carafa imensa de limonada cu multe cuburi de ghiata in ea si extrem de putin indulcita, sa potoleasca setea bine.
E un parfum condimentat, usor aspru si atat de racoros incat daca l-as purta iarna as ingheta pe loc doar simtind adierea lui.
Siajul si longevitatea sunt foarte bune si cred ca poate fi fara probleme purtat si de barbati.
Adaug pe lista inca un Chanel din colectia exclusivista care mi-a cucerit inima definitiv si irevocabil!

Les Exclusifs de Chanel Sycomore by Chanel 3.82 out of 5 based on 13 ratings and 2 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chanel Les Exclusifs de Chanel Sycomore fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chanel Les Exclusifs de Chanel Sycomore, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Les Exclusifs de Chanel Sycomore dupa Chanel. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Les Exclusifs de Chanel Sycomore de Chanel reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Puredistance Opardu Tom Ford Noir de Noir Puredistance White Serge Lutens Chergui Tauer Perfumes PHI Une Rose de Kandahar Keiko Mecheri Attar de Roses Salvatore Ferragamo Golden Acacia Memo Lalibela Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Xerjoff Lira Frederic Malle Carnal Flower Xerjoff Ibitira Guerlain Rose Nacree du Desert Chanel Les Exclusifs de Chanel Beige Guerlain French Kiss Robert Piguet Alameda Guerlain Mon Precieux Nectar Amouage Honour Woman SoOud Nur