Designeri » C » Oriental Lemnos « Grupuri

Charriol Eau de Parfum Charriol de dama

Charriol Eau de Parfum Charriol de dama

Charriol Eau de Parfum Charriol de dama Imagini Charriol Eau de Parfum Charriol de dama Imagini Charriol Eau de Parfum Charriol de dama Imagini

Charriol Eau de Parfum de Charriol este un parfum Oriental Lemnos de dama. Charriol Eau de Parfum a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este Guillaume Flavigny. Parfumul prezinta orhidee vanilata, floare de portocal, boabe de ienupar, boabe de tonka, ambra, paciuli, mango, note lemnoase, tamaie si frangipani.

orhidee vanilata floare de portocal boabe de ienupar boabe de tonka ambra paciuli mango note lemnoase tamaie frangipani

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Charriol Eau de Parfum by Charriol.

Charriol Eau de Parfum Recenziile parfumurilor

Inceputul parfumului este mai degraba chypre-fructat decat oriental-lemnos, cum este el listat, pentru ca miroase a mango si paciuli. Chiar si mai tarziu, tot chypre-fructat ramane, insa se adauga mirosul de orhidee, frangipani si tonka, iar parfumul devine si mai dulce decat incepuse. Ingredientele imi par ieftine, chimice, parfumul neavand nici rafinament si nici vreo subtilitate: se ofera din start asa cum este, un parfum ieftinut, dulce, usor aspru, dar destul de opulent, cat sa ia ochii (bineinteles, cei ai celor ce prefera astfel de parfumuri). Nu imi place, desi are siaj si persistenta bune. Nota mea: 3/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Charriol Charriol Eau de Parfum fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Charriol Charriol Eau de Parfum, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Charriol Eau de Parfum dupa Charriol. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Charriol Eau de Parfum de Charriol reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Lemnos
Jeanne Arthes Arthes Essential Patchouli Sumatra Alfred Dunhill Desire for a Man Creed Spice and Wood Armand Basi Basi Femme DSH Perfumes Three Kings Ella Mikao Yujin Men Yves Rocher Voile d'Ambre Ava Luxe Hong Kong Garden Kenzo Peace L`Artisan Parfumeur Aedes de Venustas Liz Claiborne Spark for Men Bvlgari Bvlgari Man