Designeri » C » Oriental Floral « Grupuri

Chloe Eau de Parfum Chloe de dama

Chloe Eau de Parfum Chloe de dama

tropical
Chloe Eau de Parfum Chloe de dama Videouri Chloe Eau de Parfum Chloe de dama Videouri Chloe Eau de Parfum Chloe de dama Videouri Chloe Eau de Parfum Chloe de dama Videouri
Chloe Eau de Parfum Chloe de dama Imagini Chloe Eau de Parfum Chloe de dama Imagini Chloe Eau de Parfum Chloe de dama Imagini Chloe Eau de Parfum Chloe de dama Imagini Chloe Eau de Parfum Chloe de dama Imagini Chloe Eau de Parfum Chloe de dama Imagini Chloe Eau de Parfum Chloe de dama Imagini Chloe Eau de Parfum Chloe de dama Imagini Chloe Eau de Parfum Chloe de dama Imagini Chloe Eau de Parfum Chloe de dama Imagini Chloe Eau de Parfum Chloe de dama Imagini

Chloe Eau de Parfum de Chloe este un parfum Oriental Floral de dama. Chloe Eau de Parfum a fost lansat in 2008. Chloe Eau de Parfum a fost creat de Amandine Marie si Michel Almairac. Notele de varf sunt bujor, frezie si lici; notele de mijloc sunt trandafir, lacramioare si magnolie; Notele de baza sunt ambra si cedru de Virginia.

bujor frezie lici

trandafir lacramioare magnolie

ambra cedru de Virginia

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Chloe Eau de Parfum by Chloe.

Moment de Bonheur
L`Eau de Chloe

Chloe Eau de Parfum Recenziile parfumurilor

Amy
Amy

Chloè, parfumul care nu seamana cu un altul! Eu nu pot sa il bag intr-o categorie desi se zice ca e floral; Parerea mea e ca se afla departe de acele parfumuri gretoase cu miros de flori din glastra! Unii zic ca e rece si distant dar eu il gasesc eteric si direct. Acest parfum a fost creat pentru femeia care reuseste sa fie sexy intr-un mod natural dar evident, fara a recurge la un mare efort in acest scop! E rece si direct ca o fata tanara si majestuasa! Trandafir, dar ce trandafir, in nici un caz unul cu miros dulce! Cedrul se simte mai mult si face tradafirul sa para altceva! Eu nu mi-am dat seama ca e trandafir pe acolo pana cand nu am citit ingredientele! Se potriveste cu jeansi, cu tinuta casual si cu o atitudine libera si increzatoare! Nu e pt cele extrem de sulemenite, sofisticate - acelea sa poarte ceva mai luxuriant, mai greu si eventual cu vanilie!

ivycrane
ivycrane

Mie imi face greata acest parfum. Miroase a trandafiri de dulceata, a dulceata de trandafiri si, spre final, este ca un potpourri.

ancaan
ancaan

Chloe, pentru mine, este epitomul feminitatii. Un parfum superb, chic, modern, elegant, urban, boem, romantic. Un parfum cu siaj si longevitate demne de invidiat. Dupa 4 ore se simte destul de puternic, iar pe pielea mea persista cel putin 12 ore. Va ramane, pentru mult timp, unul dintre parfumurile mele de suflet.

Pe mine m-a impresionat cand l-am testat prima oara, fiindca se detasa de absolut oricare alt parfum mainstream existent pe piata la data aparitiei lui si cu incantare observ ca si azi, la cativa ani distanta continua sa ramana un parfum absolut genial, un adevarat hit.

Desigur se pot face comparatii sau observa asemanari cu alte parfumuri din acelasi registru, insa la o analiza mai aspra restul palesc in fata lui. Deoarece Chloé iti da totul: note minunate, o compozitie contemporana, calitate si siaj. Luate la puricat, "suratelor" lui le lipsesc pe ici pe colo cateva din aceste calitati, asadar daca vrei "the real thing" alegi Chloé, caci merita toate sacrificiile.

De ce-mi place? Pentru ca ador trandafirul, nota pe care o consider foarte expresiva, aici fiind portretizat genul de trandafir luminos, jovial si aerist. Asta este cuvantul: Chloé edp este un trandafir tare dar in acelasi timp AERISIT. Diurn, chic, lejer de purtat, marcant, il retii si nu-l poti uita.

O contributie insemnata in amestec o au bujorul si nota fructata de lichi usor acrisoara. Cele doua in combinatie cu trandafirul pe care eu il banui alb nu rosu, fac un trio foarte feminin. In timp, parfumul tinde sa devina usor sapunos, insa nu se pudreaza foarte mult si nici nu patineaza inspre trecut devenind vreun trandafir retro. Nu, ramane tanar si actual.

Siajul este demential, il simt cu bucurie de fiecare data pe domnisoare sau doamne prin oras (in Elvetia este foarte popular, pare-se). Poate are si ceva molecula Iso-E super, prea radiaza puternic...

Ce pot sa spun? Pentru mine este clar un parfum cu trandafir de referinta din speta vesel-suculent. Desigur sunt muuuulte parfumuri grozave cu trandafiri pe lume, dar Chloé are un loc privilegiat in topul meu.

galateea
galateea

Fantastic cat e de asemanator cu YR - Moment de Bonheur. Mai indraznet, mai ferm insa, acesta. Si parca mai uniform. Ii lipseste acea nota "apoasa", eterica, ce m-a facut sa ma indragostesc de MdB.
Persistent, ceea ce nu pot spune despre al doilea mentionat. O placere, insa nu as apela prea des la el.

Oh inima mea... Un soliflor intens, usor rece, distant, destul de dulce, unde trandafirul este vedeta. Nu este un trandafir bordo, intens, nici unul alb, suav, ci este trandafirul roz, ajuns la maturitate, trandafirul pe care l-am mirosit chiar eu in gradina proprie atunci cand eram copil. Are si o usoara nota pudrata, care imi place mult. Are siaj, persistenta buna, eleganta, rafinament, deci intra in lista mea de viitoare achizitii. Nota mea: 8/10

flaviuca
flaviuca

Chloe este unul dintre cele mai ciudate parfumuri pe care le-am purtat eu vreodata......in sensul ca ma dadeam cu o tona pentru ca nu-l simteam, insa cei din jur erau intoxicati si trebuiau sa stea la distante colosale pentru a nu se ineca. Parfumul nu este rau in sinea lui, insa este de o curiozitate mai rar intalnita. Are ceva ozonic si ceva ce ma duce cu gandul la benzina (lici?) de care atarna un iz de trandafir fresh.....mai mult simt frunzele florii decat floarea in sine. Sticla in schimb este foarte bine facuta.....mie imi da impresia de Art Nouveau si feminitate....pacat ca partea metalica isi schimba culoarea si se pateaza......

sophie
sophie

Chloe este un parfum de care nu credeam ca ma voi indragosti. Dar am facut -o. Pentru ca este versatil, sexy intr-o maniera chic. Desi contine trandafir, nu seamana cu acele parfumuri retro, ci mai degraba are un charm luxos si urban.

roxana05
roxana05

E un parfum discret, pe care nu simti ca il porti, dar cei din jurul tau il remarca. E extrem de feminin si foarte fin, nu mi se pare ca seamana cu niciun alt parfum, poate doar cu unele din gama Chloe.

adamescuandra
adamescuandra

un parfum foarte intens sexy luxos

maeda
maeda

Am incercat Chloe pe un tester si mi-a placut foarte tare. La cateva zile distanta, l-am incercat pe incheietura mainii si nu mi-a mai placut la fel de mult. Nu simt altceva decat trandafirul sufocant si putin sintetic. O sa incerc edt, sa vad daca este mai "purtabila"
Persistenta 7,5/10

Chloe Eau de Parfum by Chloe 3.52 out of 5 based on 45 ratings and 11 user reviews

Eau De Parfum 0.2oz
Chloe Eau de Parfum, 2.5 oz Gift Box
Gift Set 2.5oz
Gift Set 2.5oz
Chloe Eau de Parfum Gift Set

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chloe Chloe Eau de Parfum fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chloe Chloe Eau de Parfum, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Chloe Eau de Parfum dupa Chloe. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Chloe Eau de Parfum de Chloe reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lorenzo Villoresi Teint de Neige Christian Dior Dior Addict Frederic Malle Portrait of a Lady By Kilian Back to Black Amouage Amouage Lyric Woman Juliette Has A Gun Lady Vengeance Chanel Allure Sensuelle Chanel Coco Mademoiselle Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Amouage Honour Woman Tom Ford Noir de Noir Frederic Malle Carnal Flower Christian Dior Hypnotic Poison Robert Piguet Fracas Keiko Mecheri Loukhoum Yves Saint Laurent Cinema Bottega Veneta Bottega Veneta Kenzo Kenzo Amour Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Lancome Poeme