Designeri » C » Oriental Floral « Grupuri

Chloe Narcisse Chloe de dama

Chloe Narcisse Chloe de dama

Chloe Narcisse Chloe de dama Videouri
Chloe Narcisse Chloe de dama Imagini Chloe Narcisse Chloe de dama Imagini Chloe Narcisse Chloe de dama Imagini

Chloe Narcisse de Chloe este un parfum Oriental Floral de dama. Chloe Narcisse a fost lansat in 1992. Creatorul acestui parfum este IFF. Notele de varf sunt ananas, caisa, floare de portocal, violeta, piersica si galbenele; notele de mijloc sunt condimente, garoafa, gardenie, iasomie, ulei de trandafir, trandafir si narcisa; Notele de baza sunt balsam Tolu, lemn de santal, mosc, vanilie si cedru.

ananas caisa floare de portocal violeta piersica galbenele

condimente garoafa gardenie iasomie ulei de trandafir trandafir narcisa

balsam Tolu lemn de santal mosc vanilie cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Chloe Narcisse by Chloe.

Doriane
Truth or Dare

Chloe Narcisse Recenziile parfumurilor

Este un parfum greoi, dens, floral-condimentat si usor vanilat, unde florile galbene se simt cel mai bine, alaturi de un strop de piersica, condimente spicy si note usor lemnoase. Este un parfum de "doamna", potrivit pentru iarna sau pentru seara, destul de dificil de purtat. Siaj si persistenta bune. Evaluare: 6/10

ivycrane
ivycrane

Nu ma asteptam sa imi placa fiind un parfum destul de vechi, dar m-a cucerit cu dulceata lui delicata.
Narcisse este un floral-spicy-vanilat, cu note intense de narcise albe (nu galbene, asa cum figureaza in piramida), garoafe, balsam Tolu, condimente si caise bine coapte.
Persistenta si siaj peste medie.
Din pacate, a fost discontinuat.

galateea
galateea

Flori galbene, categoric. Plăcut, romantic şi deloc vulgar ori demodat, cum îl prezintă doamnele pe alte site-uri de recenzii parfumistice.
Cald şi învăluitor, persistent spre surprinderea mea, fiind vorba totuşi de o apă de toaletă.
Potrivit iarna şi probabil în orice perioadă rece.

[email protected]
liajoldes@yahoo.com

Mi se pare destul de persistent şi longeviv pentru o apă de toaletă.Începe cu un miros destul de greu, explicabil văzând ingredientele iar combinaţia de garoafă, narcidă, mosc, poate fi insuportabilă pentru cei cu fiere mai sensibilă.Mi se pare un parfum potrivit pentru zile reci.

mariposa
mariposa

o aroma catifelata, calda, pentru o d-na fermecatoare.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chloe Chloe Narcisse fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chloe Chloe Narcisse, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Chloe Narcisse dupa Chloe. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Chloe Narcisse de Chloe reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Hermes 24 Faubourg Givenchy Amarige Yves Saint Laurent Paris Christian Dior Poison Jean Paul Gaultier Classique Yves Saint Laurent Yvresse (Champagne) Chloe Love Jean Paul Gaultier Classique Intense Elie Saab Le Parfum Boucheron Boucheron Christian Dior Dior Addict Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Jil Sander Jil Sander No 4 Cacharel LouLou Gabriela Sabatini Gabriela Sabatini Joop! Joop! Le Bain Cartier Must de Cartier Christian Dior Pure Poison