Designeri » C » Floral « Grupuri

Chloe Roses De Chloe Chloe de dama

Chloe Roses De Chloe Chloe de dama

Chloe Roses De Chloe Chloe de dama Videouri
Chloe Roses De Chloe Chloe de dama Imagini Chloe Roses De Chloe Chloe de dama Imagini Chloe Roses De Chloe Chloe de dama Imagini Chloe Roses De Chloe Chloe de dama Imagini Chloe Roses De Chloe Chloe de dama Imagini

Chloe Roses De Chloe de Chloe este un parfum Floral de dama. Chloe Roses De Chloe a fost lansat in 2013. Notele de varf sunt bergamot, tarhon, lici si lamaie; notele de mijloc sunt trandafir de Damasc, magnolie, cedru, mar, coacaze negre si piersica; Notele de baza sunt mosc alb, ambra si note lemnoase.

bergamot tarhon lici lamaie

trandafir de Damasc magnolie cedru mar coacaze negre piersica

mosc alb ambra note lemnoase

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Chloe Roses De Chloe by Chloe.

Chloe Roses De Chloe Recenziile parfumurilor

glam.caramelle
glam.caramelle

E un parfum foarte frumos, luminos, cald. Imi place mai mult decat originalul, varianta aceasta imi pare mult mai reusita, e parca si un pic mai dulce. Are un trandafir foarte feminin si tineresc. Longevitatea este destul de buna pe pielea mea, mai ales ca este o apa de toaleta, aprox 5-6h, timp in care chiar il simt fara a mirosi locul pulverizarii, are de-asemenea un siaj bun.

ivycrane
ivycrane

Inceputul acestui parfum este foarte frumos. Miroase a trandafiri de dulceata, care nu s-au deschis complet si le pot simti si verdeata sepalelor si a frunzelor. Ma si imaginez intr-o roseraie (gradina de trandafiri) pariziana, imbracata intr-o rochie Chloe alba, cu detalii de broderie anglaise, savurand un ceai aromat. Nu peste mult timp insa sunt trezita din reverie de faptul ca incepe sa semene cu Chloe eau de parfum cu care eu nu ma impac bine.
Totusi, Roses este o eau de toilette luminoasa si placuta cu persistenta buna, pe care ma gandesc sa o adaug garderobei mele.

Un trandafir roz tanar, defapt un boboc de trandafir, foarte frumos redat, scompaniat de ceva magnolie si lici, pe o baza fina de mosc. Seamana cu editia princeps, insa acesta de fata este mai fin, mai verde, fara atata opulenta. Dar este frumos...! Siaj si persistenta moderate. Nota mea: 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chloe Chloe Roses De Chloe fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chloe Chloe Roses De Chloe, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Chloe Roses De Chloe dupa Chloe. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Chloe Roses De Chloe de Chloe reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Givenchy Very Irresistible Sensual Issey Miyake L`Eau d`Issey Florale Yves Rocher Cerisier en Fleurs Hermes Un Jardin Sur Le Toit Chanel Coco Eau de Parfum Bvlgari Bvlgari Pour Femme Givenchy Pi L`Occitane en Provence Fleur Cherie Mancera Roses Greedy Escada Especially Escada Delicate Notes DSQUARED² She Wood Velvet Forest Wood Nina Ricci Mademoiselle Ricci Viktor&Rolf Spicebomb Givenchy Ange Ou Demon Le Secret Christian Dior Dior Homme Intense Cartier La Panthere Guerlain La Petite Robe Noir Chloe L`Eau de Chloe Annick Goutal La Violette Thierry Mugler Alien Essence Absolue