Designeri » C » Chypre Floral « Grupuri

L`Eau de Chloe Chloe de dama

L`Eau de Chloe Chloe de dama

L`Eau de Chloe Chloe de dama Videouri L`Eau de Chloe Chloe de dama Videouri
L`Eau de Chloe Chloe de dama Imagini L`Eau de Chloe Chloe de dama Imagini L`Eau de Chloe Chloe de dama Imagini L`Eau de Chloe Chloe de dama Imagini L`Eau de Chloe Chloe de dama Imagini

L`Eau de Chloe de Chloe este un parfum Chypre Floral de dama. L`Eau de Chloe a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Michel Almairac. Notele de varf sunt grapefruit, lamaie, piersica, bergamot si aldehide; notele de mijloc sunt trandafir, apa de trandafiri, violeta, frezie, iasomie, lacramioare, magnolie si bujor; Notele de baza sunt paciuli, cedru, ambra, labdanum, lichen si mosc alb.

grapefruit lamaie piersica bergamot aldehide

trandafir apa de trandafiri violeta frezie iasomie lacramioare magnolie bujor

paciuli cedru ambra labdanum lichen mosc alb

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about L`Eau de Chloe by Chloe.

Chloe Eau de Parfum
Dahlia Noir L’Eau
O de L`Orangerie
Rose Anonyme

L`Eau de Chloe Recenziile parfumurilor

Parfumul are acelasi ADN cu originalul, cu diferenta ca acesta de fata este un pic citrat si cu paciuli. Nota de paciuli il face usor mentolat, racoritor, foarte potrivit pentru primavara-vara. Este deci, un parfum tonic, tineresc, cu un boboc de trandafir scaldat in roua. Din punctul meu de vedere ar fi o achizitie buna pentru iubitorii trandafirului. Siaj si persistenta moderata. Nota mea 8/10

Addict
Addict

Are citrice ,neroli și mult patchouli și îl port cu plăcere primăvara și vara(mai spre seară).
Este mai bun ca "Dahlia Noir L'eau",deși ambele conțin aceeași triadă.

maeda
maeda

L'eau de Chloe este un parfum cu trandafir si multe citrice, putin cam acrisor pentru gusturile mele. Nu imi place.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chloe L`Eau de Chloe fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chloe L`Eau de Chloe, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica L`Eau de Chloe dupa Chloe. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre L`Eau de Chloe de Chloe reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense Agent Provocateur Agent Provocateur Christian Dior Dior Addict Chanel Coco Eau de Parfum Jean Paul Gaultier Classique Guerlain La Petite Robe Noir Hermes 24 Faubourg Christian Dior Dune Tom Ford Black Orchid Gucci Gucci by Gucci Eau de Parfum Jean Paul Gaultier Classique Eau de Parfum Christian Dior Midnight Poison Lancome Tresor Cartier La Panthere Yves Saint Laurent Belle d`Opium Robert Piguet Alameda Bvlgari Rose Essentielle Givenchy Dahlia Noir Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum