Designeri » C » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Love Chloe de dama

Love Chloe de dama

Love Chloe de dama Videouri
Love Chloe de dama Imagini Love Chloe de dama Imagini Love Chloe de dama Imagini

Love de Chloe este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Love a fost lansat in 2010. Love a fost creat de Louise Turner si Nathalie Gracia-Cetto. Notele de varf sunt floare de portocal african si piper roz; notele de mijloc sunt stanjenel, zambila, heliotrop, liliac si wisteria; Notele de baza sunt mosc, orez si note pudrate.

floare de portocal african piper roz

stanjenel zambila heliotrop liliac wisteria

mosc orez note pudrate

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Love by Chloe.

Love Recenziile parfumurilor

muneca_brava
muneca_brava

Imi place foarte mult acest parfum, este pe primul loc in acest moment intre preferintele mele.Miroase extrem de bine, da dependenta odata ce il descoperi.Faptul ca a fost discontinuat ma surprinde si ma intristeaza.Se pare ca se doreste cu tot dinadinsul sa ramanem numai cu parfumuri reformulate , oribile, ape chioare...iar tot ce e frumos si de calitate dispare incet incet..

Cyanilla
Cyanilla

Love Chloe, sau cum sa lasi o amprenta olfactiva dulce fara sirop de zahar, ci cu un dulce uscat, pudrat, dens, floral. Cam ca un fluture cu prea multa pulbere pe aripi, nu imi pare deloc usor de purtat, dar nici foarte pretentios. Am avut un deja-vu cand l-am testat, il stiam dinainte, dar nu m-a convins din prima, ori mi-a parut foarte comercial, ori il asociasem neplacut cu cineva. Am dat reset si l-am personalizat totodata purtandu-l recent intr-o calatorie de una singura cu trenul, vedere la geam, peisaj de tranzitie catre iarna, acompaniata doar de o carte stufoasa, atemporala.

Pacat ca si acesta a cazut in groapa discontinuatelor, de facut provizii pana nu dispare complet.

Giades
Giades

Prima oară am mirosit Chloe-Love, purtat fiind de sora mea, şi m-a cucerit pe loc.
Nu mi se pare deloc greţos, e un parfum suav, puternic pudrat în care se simte uşor moscul, inspirând delicateţe, romantism şi feminitate.
De când l-am mirosit mi l-am dorit, aşa că mi l-am şi luat şi de atunci îl tot port cu drag.Şi cred că nu e zi în care să nu mi se spună : "Cu ce parfum te dai?Miroase tare bine!"
Însă, ca la toate parfumurile, de altfel, e o chestiune de PH. Miroase foarte bine şi pe mine, îl iubesc, dar de câte ori îl simt la sora mea, deşi ştiu că îl poartă, îmi vine să o întreb acelaşi lucru.
Pe ea e ca un vis!

[email protected]
liajoldes@yahoo.com

Imi place Love, imi plac florile, cat mai multe.Lista de ingrediente e promitatoare. Probabil e sintetic asa ca multe altele dar gretos pentru mine, in nici un caz.Daca va plac floralele bogate,intradevar e unul din parfumurile care trebuie incercate.

Este un parfum opulent, indraznet, foarte usor recogniscibil, cu miros duuulcede orez, flori ai alte note destul de delicioase, cu siaj si persistenta moderate. Nota mea: 8/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chloe Love fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chloe Love, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Love dupa Chloe. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Love de Chloe reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Givenchy Amarige Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Cartier La Panthere Calvin Klein Obsession Christian Dior Dolce Vita Guerlain Samsara Eau de Parfum Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Hermes 24 Faubourg Bvlgari Bvlgari Pour Femme Guerlain Insolence Eau de Parfum Cartier Must de Cartier Jean Paul Gaultier Classique Elie Saab Le Parfum Chloe Love Eau Intense Lacoste Lacoste Pour Femme Guerlain L'Instant Magic Prada Infusion d'Iris Hermes Elixir des Merveilles Thierry Mugler Alien Essence Absolue