Designeri » C » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Love, Chloe Eau Florale Chloe de dama

Love, Chloe Eau Florale Chloe de dama

Love, Chloe Eau Florale Chloe de dama Imagini Love, Chloe Eau Florale Chloe de dama Imagini Love, Chloe Eau Florale Chloe de dama Imagini Love, Chloe Eau Florale Chloe de dama Imagini

Love, Chloe Eau Florale de Chloe este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Love, Chloe Eau Florale a fost lansat in 2012. Love, Chloe Eau Florale a fost creat de Louise Turner si Nathalie Gracia-Cetto. Notele de varf sunt ceai verde si ceai Mate; notele de mijloc sunt sangele voinicului si note lemnoase; Notele de baza sunt note pudrate si mosc.

ceai verde ceai Mate

sangele voinicului note lemnoase

note pudrate mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Love, Chloe Eau Florale by Chloe.

Emozione

Love, Chloe Eau Florale Recenziile parfumurilor

Parfumul de fata seamana foarte bine ca miros cu Chloe Love, cu deosebirea ca acesta de acum este ceva mai aerisit. Este un pudrat cu miros de orez fiert cu muuult zahar plus note pudrate. Ceai sau flori nu simt, asa ca numele nu imi pare justificat. Parfumul nu pot spune ca nu imi place, dar este aproape identic cu cel initial. Siaj moderat, persistenta buna. Nota mea: 7/10

roxana05
roxana05

Pot spune că înainte de nuntă, alegera parfumului a fost mai grea decât cea a rochiei. De rochie m-am îndrăgostit instant, după ce am probat-o nici nu am mai vrut să privesc o alta, acum aș lua aceeași decizie, dar când vine vorba de parfum, nu pot spune același lucru.. din păcate.. Îmi place extrem de mult parfumul, de la început până la sfârșit, problema e că sfârșitul vine foarte repede... chiar mi-am dorit să fie o amprentă olfactivă a acelei zile, însă îmi aduc aminte că l-am purtat doar uitându-mă la filmare, cu atât mai mult cu cât se vede exact că am dat vreo 20 de puf-uri și nu exagerez.. toate lumea râde când vede secvența :))

Dar, precizez că parfumul evocă sentimenul de curat, pudrat, din punctul meu de vedere nu e nimic floral, dar e frumos așa cum e el. Cu bune, cu rele, rămâne un punct de reper și până la urma l-am iertat. :)

maeda
maeda

Imi imaginam un floral luminos si proaspat de primavara si cand colo...un pudrat imbacsit, sapunos, un pic chimic, nimic interesant...

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chloe Love, Chloe Eau Florale fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chloe Love, Chloe Eau Florale, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Love, Chloe Eau Florale dupa Chloe. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Love, Chloe Eau Florale de Chloe reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Thierry Mugler Alien Essence Absolue Christian Dior J`Adore L`Absolu Bottega Veneta Bottega Veneta La Prairie Midnight Rain Pierre Balmain Ambre Gris Hermes 24 Faubourg Giorgio Armani Armani Prive Cologne Spray Cuir Amethyste Givenchy Amarige Chloe Love Cartier La Panthere Guerlain My Insolence Chloe Chloe Eau de Parfum Prada L`Eau Ambree Givenchy Absolutely Irresistible Lalique Encre Noire Pour Elle Annick Goutal Un Matin d`Orage Chloe Love Eau Intense Historiae Violette Imperiale Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Jean Paul Gaultier Classique