Designeri » C » Oriental Floral « Grupuri

Brilliant Wish Chopard de dama

Brilliant Wish Chopard de dama

fin condimentat

Brilliant Wish de Chopard este un parfum Oriental Floral de dama. Brilliant Wish a fost lansat in 2010. Brilliant Wish a fost creat de Louise Turner si Michel Girard. Notele de varf sunt piper roz si note fructate; notele de mijloc sunt iasomie stelata si frunza de violeta; Notele de baza sunt ambra, mosc si note lemnoase.

piper roz note fructate

iasomie stelata frunza de violeta

ambra mosc note lemnoase

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Brilliant Wish by Chopard.

Brilliant Wish Recenziile parfumurilor

Mirunacatowl
Mirunacatowl

Din toate notele mixturii, eu resimt doar un parfum cald cu un nu-stiu-ce care-i da un kick piperat-floral-fructat.
Il asez frumos in categoria cu Max Mara Max Mara, Medea Carlei Fracci si chiar Davidoff CW Sensual Essence.
Intrebuintari: mai mult pentru vreme racoroasa, toamna, primavara, seri racoroase de vara. Pentru iarna nu e destul de invaluitor, si nici piperul nu e destul de tare, dupa gustul meu, iarna as tinde mai tare spre max Mara sau Medea.
A, tot din aceeasi categorie si Montana Parfum de Femme.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chopard Brilliant Wish fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chopard Brilliant Wish, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Brilliant Wish dupa Chopard. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Brilliant Wish de Chopard reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Cartier Panthere Annayake Matsuri Carla Fracci Salome' Guerlain Mahora Mariah Carey M by Mariah Carey Gold Deluxe Edition Novae Plus Pink Minou Crazylibellule and the Poppies L`Olfactive 129 Les Parfums de Rosine Secrets de Rose The Party The Garden Party Frangipane Ayala Moriel Hanami Parfums 06130 Feuille de Reglisse Ulric de Varens Indra