Designeri » C » Lemnos Condimentat « Grupuri

Noble Vetiver Chopard de barbati

Noble Vetiver Chopard de barbati

Vreau: 2

Noble Vetiver de Chopard este un parfum Lemnos Condimentat de barbati. Noble Vetiver a fost lansat in 2010. Creatorul acestui parfum este Lucas Sieuzac. Notele de varf sunt vetiver, cardamom, bergamot si ardei; notele de mijloc sunt lemn de mahon si salvie; Notele de baza sunt tutun si pielarie.

vetiver cardamom bergamot ardei

lemn de mahon salvie

tutun pielarie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Noble Vetiver by Chopard.

Noble Vetiver Recenziile parfumurilor

Addict
Addict

Un parfum 100% masculin,elegant,destul de complex,care debutează cu vetiver,notă care se menține,dealtfel,pe tot parcursul său.
Cardamonul,salvia și ardeiul (mai ales) îi asigură latura condimentată care rămane în spatele notei de vetiver...Totuși,dacă "afunzi" nările în tegument,ele vor fi "înțepate",ușor,de notele spicy.
Trebuie asteptat mult timp pentru a simți ceva tutun,iar nota de pielărie eu nu o percep.
Cam aceasta este descrierea parfumului pe mana mea...pe soțul meu se așează altfel...mult mai bine!!!

Noble Vetiver by Chopard 5.00 out of 5 based on 2 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chopard Noble Vetiver fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chopard Noble Vetiver, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Noble Vetiver dupa Chopard. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Noble Vetiver de Chopard reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Lemnos Condimentat
Carolina Herrera Chic For Men Giorgio Armani Emporio Armani City Glam for Him Gucci Gucci Pour Homme II Escada Escada Casual Friday Replay Replay Intense for Him Porsche Design The Essence Intense Cuba Paris Cuba Orange Romeo Gigli Romeo Gigli Man Gianni Campagna Bespoke Francesco Smalto Fullchoke Vero Profumo onda eau de parfum L`Artisan Parfumeur Coeur de Vetiver Sacre