Designeri » C » Oriental Vanilat « Grupuri

Wish Chopard de dama

Wish Chopard de dama

caramel
Wish Chopard de dama Imagini Wish Chopard de dama Imagini Wish Chopard de dama Imagini

Wish de Chopard este un parfum Oriental Vanilat de dama. Wish a fost lansat in 1999. Creatorul acestui parfum este Nathalie Lorson. Notele de varf sunt caprifoi, capsuni, salcam, floare de portocal, nuca de cocos, agrise, lemn de trandafir brazilian, Para, coacaze negre si yuzu; notele de mijloc sunt miere, violeta, orhidee, lapte, heliotrop, lacramioare, iasomie, magnolie si osmanthus; Notele de baza sunt lemn de santal, ambra, paciuli, vanilie, caramel, tamaie, boabe de tonka si caramela.

caprifoi capsuni salcam floare de portocal nuca de cocos agrise lemn de trandafir brazilian Para coacaze negre yuzu

miere violeta orhidee lapte heliotrop lacramioare iasomie magnolie osmanthus

lemn de santal ambra paciuli vanilie caramel tamaie boabe de tonka caramela

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Wish by Chopard.

Angel

Wish Recenziile parfumurilor

feuille.d.hiver
feuille.d.hiver

cât de frumos mirosea acum 10 ani! azi e doar umbra chimică a parfumului dulce, rafinat, perfect blended de atunci. nu era de ici de colo să porţi cu graţie un Wish, acum e diluat şi, pe bună dreptate, hulit de cei care nu l-au cunoscut în gloria lui 90cistă. Angel şi-a păstrat ţinuta, spre desosebire de Wish. acesta din urmă mai poate fi purtat casual, fără mari aşteptări, fiindcă proiectează o vanilie cu paciuli decente. dar atât.

cateyes
cateyes

Wish? Cred ca vrea sa ne zica ca si-ar dori sa fie un fel de Angel, dar nu ii reuseste. A incercat saracu' prin culoare, prin cateva note si bombonele, prin sticluta care bineinteles ca nu putea fi stea, ci un soi de pseudo-astru si nu in ultimul rand prin faptul ca striga in gura mare "Wish". Un parfumel care a iesit dintr-o amestecatura de note dulci si condimentate. Prefer sa raman la Angel, cu toate defectele si arogantele lui.Cunoscand personalitatea lui Angel, Wish e eclipsat si nu imi zice nimic. Nu contest, poate fi o alternativa mai soft (dar nu, nu e cazul meu).

Aca
Aca

Angel este doar dulce...nu impresioneaza cu nimic.In schimb, Wish pe langa notele dulci are si ceva condimentat care ii da personalitate...clar Wish este peste Angel...pentru mine, evident!

Dana Maria
Dana Maria

Ar vrea Angel sa miroasa asa... :))
Wish e mult mai bun si mai fin, nu e agresiv ca Angel. Nu e de prost gust, nu te intoxica. E dulce si cald, dar nu striga din toti plamanasii asta. Nu striga de la colt "uite ce adorabil sunt, vino si lauda-ma!".
Observ ca persistenta e bunicica, l-am aplicat acum vreo 5 ore pe mana si inca se simte, ba chiar se simte mult mai placut ca in momentul aplicarii, notele sale de baza imi plac mai mult decat cele de varf.

leila_mic
leila_mic

Eu il consider mai bun decat Angel - trebuie doar sa-i dati o sansa, sa-i ascultati mesajul pe care il transmite - este umbra care te urmareste pretutindeni, ca un inger pazitor - nu-l vezi, insa este tot timpul alaturi de Tine, este Micuta vrajitoare care stramba din nasuc si lumea incepe sa intoarca privirle dupa Tine, este constiinta care iti vorbeste, ademenindu-te sa mai inspiri o data aromele incalzite pe piele, sa mai duci o data mana la nås si sa zambesti cand cineva te priveste patrunzator pe strada ... Asa vad, pardon, asa simt eu Wish ...

olgastefan
olgastefan

eu nu înţeleg asemănarea cu Angel, pe care l-am avut şi care, în afara longevităţii monstru, nu m-a impresionat (poate pentru că avusesem un set din dupe-ul lui cel mai dupe, Jasmin de Giava, de la Tesori). Mi se pare că, în afara câtorva note, nu au nimic în comun (culoarea sticlei, eventual). Wish era un parfum deosebit acum mulţi ani, şi puţin prea matur pentru mine atunci când l-am avut prima dată, drept pentru care colegele de liceu mă complimentau în permanenţă. Mă gândeam, mirosind o veche sticluţă, că e unul dintre parfumurile care chiar mi-au plăcut şi aş vrea să-l mai am. Acum însă e atât de "all over the place" încât amintirea dulceţii lui diafane (chiar aşa :) ) nu merită supliciul de a-l simţi zilinic la încă 5-6 persoane din orice context social imaginabil. L-am mai avut o dată acum 2 ani şi am putut constata că nu e reformulat, ţine la fel de mult, miroase la fel de tare a ciocolată şi a patchoulI. Dacă e vorba de asemănări, aş merge mai degrabă pe o similitudine cu, din nefericire, discontinuatul Neonatura Cocoon de la Yves Rocher. E ieftin în parfumeriile on-line şi e o alegere sigură pentru cineva care vrea să miroase yummy. Dar, dată fiind popularitatea lui (la persoane de 20 plus), nu te mai scoate din anonimat...

raluca maria
raluca maria

wish este " sora" nereusita a lui Angel. exista o oarecare asemanare intre cele doua, dar evident parfumului wish ii lipsesc cateva note esentiale.
acum multi ani acest parfum era extrem de puternic. ramanea impregnat pe piele si dupa dus. astazi, in avion se poate cumpara cu 20 de euro si are aceeasi calitate raportata la pret.

arianperfume
arianperfume

Am avut in 2008-2009 o sticluta si era superb, persistenta maxima, silaj imens, nu stiu ce s-a intamplat intre timp, dar cu siguranta varianta actuala este mult mai slaba, mai nou se vinde la preturi mici prin duty free uri si magazine on line.....clar reformulat

miha.vld
miha.vld

Mult caramel si ceva vanilie.E potrivit adolescentelor,cred.Longevitate moderata,e usor liniar iar siajul e cuminte.

adamescuandra
adamescuandra

La timpul lui a fost un mic diamant acum a mai pierdut din valoare

maeda
maeda

Vanilie, vanilie si caramel...cam atat disting eu. Wish este un parfum de seara, de vreme rece, dulceag, cremos. Compozitia lui Wish este similara cu a parfumului Angel, dar nu mi se pare ca seamana totusi. Imi place Angel mult mai mult.

iulianada
iulianada

Unul din preferatele mele :X:X:X

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Chopard Wish fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Chopard Wish, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Wish dupa Chopard. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Wish de Chopard reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lancome La Vie Est Belle Chanel Coco Mademoiselle Givenchy Ange ou Demon Christian Dior Hypnotic Poison Yves Saint Laurent Cinema Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Chanel Chanel N°5 Thierry Mugler Angel Christian Dior Dior Addict Giorgio Armani Armani Code for Women Tom Ford Black Orchid Guerlain Shalimar Parfum Initial Chanel Coco Eau de Parfum Thierry Mugler Alien Guerlain La Petite Robe Noir Christian Dior Dolce Vita Calvin Klein Euphoria Guerlain Insolence Eau de Parfum Paco Rabanne Ultraviolet Viktor&Rolf Flowerbomb