Designeri » C » Citric Aromatic « Grupuri

Cruise Collection - Escale a Portofino Christian Dior de dama

Cruise Collection - Escale a Portofino Christian Dior de dama

Cruise Collection - Escale a Portofino Christian Dior de dama Imagini Cruise Collection - Escale a Portofino Christian Dior de dama Imagini Cruise Collection - Escale a Portofino Christian Dior de dama Imagini Cruise Collection - Escale a Portofino Christian Dior de dama Imagini

Cruise Collection - Escale a Portofino de Christian Dior este un parfum Citric Aromatic de dama. Cruise Collection - Escale a Portofino a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este Francois Demachy. Notele de varf sunt bergamot, petit grain si lamaie; notele de mijloc sunt migdale, floare de portocal si boabe de ienupar; Notele de baza sunt cedru, chiparos, galbanum, chimion si mosc.

bergamot petit grain lamaie

migdale floare de portocal boabe de ienupar

cedru chiparos galbanum chimion mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Cruise Collection - Escale a Portofino by Christian Dior.

Burberry Sport for Women

Cruise Collection - Escale a Portofino Recenziile parfumurilor

YRAHD
YRAHD

Seamana cu Burberry sport for women, doar burberry e mult mai pronuntator si longeviu, prea slab pentru Dior.

Parfumul incepe extrem de amarui si citric. De-a dreptul simt ca mi se strepezesc dintii :)) Dupa cateva minute, amarala se domoleste si apare o nota ca de zahar peste citrice. Trebuie sa recunosc ca ingredientele de aici imi par de buna calitate, parfumul aducand putin cu unele creatii Annick Goutal. Peste aceste citrice se mai simt ceva seminte destul de aspre, apoi parfumul se aseaza pe o baza de cedru. Nu este rau construit, este foarte potrivit pe canicula, insa nu prea este genul meu de parfum. Siaj si persistenta moderate. Nota mea: 6/10

craitza
craitza

Un parfum citric,proaspat ,tonic,perfect pentru vremea de afara .Placut dar efemer .As fi vrut o persistenta mai buna la un parfum Dior.

Cruise Collection - Escale a Portofino by Christian Dior 3.56 out of 5 based on 18 ratings and 3 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Christian Dior Cruise Collection - Escale a Portofino fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Christian Dior Cruise Collection - Escale a Portofino, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Cruise Collection - Escale a Portofino dupa Christian Dior. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Cruise Collection - Escale a Portofino de Christian Dior reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Giorgio Armani Armani Code for Women Thierry Mugler Alien Thierry Mugler Womanity Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Cerruti 1881 Chanel Chance Eau de Toilette Guerlain Shalimar Parfum Initial Christian Dior Cruise Collection Escale a Pondichery Gucci Gucci Eau de Parfum II Robert Piguet Fracas Guerlain Idylle Cartier Delices Burberry Burberry Brit Thierry Mugler The Taste of Fragrance Alien Christian Dior J`adore Givenchy Ange Ou Demon Le Secret Nina Ricci Love in Paris Bvlgari Bvlgari Pour Femme Chanel Coco Eau de Parfum Guerlain Aqua Allegoria Jasminora