Designeri » C » Pielarie « Grupuri

Cuir Cannage Christian Dior unisex

Cuir Cannage Christian Dior unisex

Cuir Cannage Christian Dior unisex Imagini

Cuir Cannage de Christian Dior este un parfum Pielarie unisex. Acesta este un parfum nou Cuir Cannage a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Francois Demachy. Notele de varf sunt floare de portocal si ylang-ylang; notele de mijloc sunt pielarie, iasomie, trandafir si stanjenel; Notele de baza sunt mesteacan, ienupar si pielarie.

floare de portocal ylang-ylang

pielarie iasomie trandafir stanjenel

mesteacan ienupar pielarie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Cuir Cannage by Christian Dior.

Cuir Cannage Recenziile parfumurilor

ancaan
ancaan

Daca Penhaligon's - Cornubia si Serge Lutens - Cuir Mauresque ar avea un copil, sigur Dior - Cuir Cannage s-ar numi!

Va puteti imagina o fuziune a celor 2 parfumuri mentionate mai sus, dar lui Cuir Cannage ii lipseste dulceata mieroasa si cremozitatea Cornubiei si densitatea, ciudatenia animalica si condimentata a lui Mauresque. E mai purtabil ca oricare dintre ele, zic eu, insa mi-as fi dorit sa semene mai tare cu Cuir Mauresque. De fapt, seamana, dar daca-l miros cu nesat la nivelul epidermei. De la distanta de peste 10cm, imi seamana mai tare cu Cornubia.
Asa cum e si denumirea, asteapta-te sa miroasa a piele. O piele usor animalica, à la Kelly Caleche. Peste ea, vine si un iris amarui si pudrat, dar doar cat sa stearga superficial suprafata acesteia. Insa e nota aceea de floare de portocal care mie-mi pare a avea o intensitate mai mare ca celelalte ingrediente. Acapareaza toate notele si le subjuga. Desi pe parcurs se mai domoleste, tot in lumina reflectoarelor ramane. Sau poate sunt eu extrem de sensibila la ea in ultima vreme.
Cuir Cannage cred ca e potrivit pentru vreme intermediara. Cand nu`i nici cald si nici prea rece. Eventual primavara devreme sau toamna tarziu. Are o dulceata florala subtila si inclina ceva mai mult spre parfum feminin, dar n-as vedea vreo problema in a fi purtat si de domni.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Christian Dior Cuir Cannage fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Christian Dior Cuir Cannage, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Cuir Cannage dupa Christian Dior. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Cuir Cannage de Christian Dior reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Pielarie
Giorgio Armani Armani Prive Cologne Spray Cuir Amethyste English Leather English Leather Black Maurer & Wirtz GranValor Tabac Rochas Globe Etat Libre d`Orange Charogne Mark Buxton Hot Leather Odori Cuoio biehl parfumkunstwerke gs02 Boadicea the Victorious Complex Ayala Moriel Rebellius Serge Lutens Cuir Mauresque CB I Hate Perfume In The Library