Designeri » C » Oriental Floral « Grupuri

Dior Addict Christian Dior de dama

Dior Addict Christian Dior de dama

Dior Addict Christian Dior de dama Videouri
Dior Addict Christian Dior de dama Imagini Dior Addict Christian Dior de dama Imagini Dior Addict Christian Dior de dama Imagini Dior Addict Christian Dior de dama Imagini Dior Addict Christian Dior de dama Imagini Dior Addict Christian Dior de dama Imagini Dior Addict Christian Dior de dama Imagini

Dior Addict de Christian Dior este un parfum Oriental Floral de dama. Dior Addict a fost lansat in 2002. Creatorul acestui parfum este Thierry Wasser. Notele de varf sunt mure si frunze de mandarin; notele de mijloc sunt floare de portocal, Cereus inflorit noaptea, iasomie si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal, boabe de tonka si vanilie.

mure frunze de mandarin

floare de portocal Cereus inflorit noaptea iasomie trandafir

lemn de santal boabe de tonka vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Dior Addict by Christian Dior.

Dior Addict Eau de Parfum

Dior Addict Recenziile parfumurilor

Alexandra13
Alexandra13

Vanilie si fructe,fara asemanare,il cunosc de la o posta pe oricine.Parfum scump si pentru doamne,nu stiu dar nu-l vad pe tinere.Pentru iarna de preferat.

Edit~ parfumul incepe sa-si modifice notele,am o sticla din 2013,una din 2015 si una din 2002(din care a mai ramas un strop) dar se simte diferenta,varianta noua imi pare mai'spirtoasa' si parca nu la fel de intensa!

O vanilie afumata si foarte interesanta, cu un strop de tamaie, care-i ofera un caracter de mir bisericesc. este un parfum de seara si de iarna, care dureaza pe piele o vesnicie si are siaj bun. Un parfum ce este usor recogniscibil, nu se aseamana cu nimic si cred ca va fi mereu la moda.
Evaluare: 10/10

raluca maria
raluca maria

dior addict! de fiecare data ma simt atrasa de sticla, de mirosul care pur si simplu ma fascineaza doar ca pentru mine, in acest caz, intervine factorul asociere.
absoult toate femeile pe care eu le-am cunoscut si purtau acest parfum imi creau o reactie de respingere, antipatie, neincredere ( :D si nu din cauza parfumului).

danyela
danyela

A fost de ajuns o singura pulverizare sa ma cucereasca. Are efect wow. Iubesc combinatia de mure si vanilie iarna, ma binedispune instant. Clar intra in lista mea de dorinte, chiar si unul mic imi e de ajuns.

craitza
craitza

Imi da o stare euforica...imi evoca culoarea galben-solar...ma binedispune...este leac antistres !

Lussy
Lussy

O surpriză foarte plăcută a fost pentru mine acest parfum de la prima intalnire . Dior Addict este un parfum confortabil, care se infasoara in jurul meu ca un pulover inmiresmat. Este persistent, simt mirosul mereu pe mine iar acest lucru imi place extrem de mult. O transformare începe ori de câte ori port acest parfum, facandu-ma sa ma simt misteriosa si jucausa.
Boabele de Tonka impreuna cu vanilia si floarea de portocal se impletesc pentru a face acest parfum un frag cremos care vorbește cu îndrăzneală de la sine, într-un mod modest, care se furișează pe cei din jurul purtatorului. Numele spune totul. Acesta este un parfum oriental sexy, care nu ambalajul face parfumul ci aparent dulcele din notele sale delicioase.

Rosemary
Rosemary

Addict (în varianta nereformulată) este parfumul perfect de vanilie, cu nuanţe uşor exotice, un fel de lampă a lui Alladin pe care n-o poţi găsi decât într-o “peşteră a minunilor” de pe străzile Parisului. Dulceag, dar nu greoi, pasional, dar nu înfierbântat, puţin gurmand, doar cât să aţâţe simţurile, are o compoziţie extrem de complexă care transpare în mai multe faze. Un parfum care îţi poate îndeplini toate dorinţele indiferent de exigenţa sau scepticismul cu care îl abordezi ,un parfum pentru toate vârstele. Imaginează-ţi, aşadar, că te afli noaptea, în parcul albastru, plin de flori îmbibate în rouă, iar în jurul tău pluteşte un vînt cald asemeni unui zburător cu plete de abanos şi abia atunci vei înţelege mireasma Addictului. Mireasmă care reprezintă nocturnul şi tainicul însuşi, o şoaptă de amor, un sărut la lumina lunii sau, cine ştie, vraja unei splendide nimfe, cu ochii ca două safire, o vrajă a tuturor stelelor, cuprinzând parcă esenţa pură a nopţilor albe. E ca şi cum magia ar coborî pe pământ într-un firicel de rază…Un parfum pe care nu m-aş plictisi să-l port o mie şi una de nopţi.

sophie
sophie

Dior Addict este perfect pentru zilele de toamna/iarna. Este dulce, puternic pana la limita suportabilitatii,oriental. Imaginea vizuala pe care mi o ofera este egiptul antic. Fum, santal, tamaie. Mistic si voluptos Addict este un parfum clasic, foarte persistent. La fel cum era Chanel 5 acum ceva vreme, consider acest parfum un must-have, la fel ca si clasica rochita neagra care nu trebuie sa ne lipseasca din dulap.
Cine doreste sa fie admirata o sfatuiesc sa il incerce.

Kkyra2009
Kkyra2009

O posibila regina a parfumurilor. Hipnotic, complex, unitar, rafinat, senzual fara limite, meditativ , trezeste la maxim femeia din mine. Neaparat de procurat varianta inainte de reformulare, diferenta e vizibila, ai sentimentul ca te-ai scufundat intr-o licoare magica. Unic.

Liviu
Liviu

Eu atat as spune despre acest parfum: fiecare femeie ar trebui sa-l primeasca cadou din partea sotului/iubitului!

Bea
Bea

Parfumul Dior Addict se deschide proaspat cu mandarine care explodeaza cu prospetime. Inima compozitiei este compusa din 'Regina Noptii' florile de cactus Selenicereus, care este o floare speciala care se deschide numai pe timp de noapte si prezinta flori mari, cu petale subtiri si lungi (care infloresc de obicei in timpul verii). Baza parfumului este compusa din note de vanilie amestecate cu lemn de santal pentru a fi sofisticat, care este o alta caracteristica a parfumului Dior Addict. Inr-un cuvant, SUPERB!
10/10

angel
angel

Intotdeauna cand miros parfumul asta, imi da impresia ca ma aflu intr-o catedrala somptuoasa. Imi provoaca un sentiment de sacralitate pe care eu il ador... Abia astept sa imi procur cumva varianta veche

Addict varianta pre-reformulare in sticla fara dunga aurie A FOST licoare, nu parfum. Mirosul oriental-vascos ERA de o complexitate si de-un echilibru fenomenal si radia o dulceata ce a facut probabil multe ravagii in randul barbatilor din ultimii 10 ani. In varianta din anii sai de glorie, Addict se deschidea cu un ton fructat si aromat de mandarina, nefiind vorba de fructul acum cules, proaspat, ci de o mandarina confiata, trecuta prin zahar caramelizat si scortisoara, apoi aparea vanilia sub forma de pastaie autentica cu miros condimentat si usor amarui neavand acea aroma chimica de vanilina, iar notele balsamice si bogate de tonka, rasini si fum dadeau volum compozitiei si il ridicau pe Addict in topul preferintelor oriental-vanilate, succes rezultat din combinatia asta periculos de senzuala intre note dulci si note tamaioase si aproape solemne. Nicicand in parfumerie n-am intalnit o apropiere mai mare intre sacru si profan.

Scortisoara si fum. Asta e impresia pe care mi-o lasa ori de cate ori il folosesc. Extrem de puternic, ma feresc sa dau mai mult de 3 pufuri, devine deranjant pentru cei din jur. Cum zicea si Claudia, e un fum fin, dulce, intr-adevar o ofranda.
Il folosesc doar iarna sau cand ploua urat si monoton. Ma incalzeste, oarecum. Nu simt nicio nota de trandafir (mai bine, nu ma dau in vant dupa asa ceva), doar dulce. Repet, scortisoara, vanilia apare pe pielea mea abia spre final.
Foarte persistent, hainele raman impregnate cu mirosul lui, desi aplic mereu parfumul doar pe piele. Daca il folosesc dimineata, la dusul de seara inca il simt. Asta fara crema de corp...

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Christian Dior Dior Addict fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Christian Dior Dior Addict, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Dior Addict dupa Christian Dior. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Dior Addict de Christian Dior reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Hypnotic Poison Givenchy Organza Yves Saint Laurent Cinema Frederic Malle Portrait of a Lady Lorenzo Villoresi Teint de Neige Givenchy Ange ou Demon Chanel Allure Sensuelle Guerlain Insolence Eau de Parfum Jean Paul Gaultier Classique Calvin Klein Euphoria Christian Dior Dune By Kilian Back to Black Juliette Has A Gun Lady Vengeance Guerlain Samsara Eau de Parfum Guerlain L'Instant de Guerlain Christian Dior Pure Poison Tom Ford Black Orchid Bottega Veneta Bottega Veneta Guerlain Shalimar Parfum Initial Chanel Coco Mademoiselle